Gönderen Konu: 92 Model Otomatik 1.5 EX Alınır mı?  (Okunma sayısı 9186 defa)

aykutc

92 Model Otomatik 1.5 EX Alınır mı?
« : Nisan 20, 2013, 08:57:16 ÖÖ »
Arkadaşlar, şu ilandaki araca baktım. Almayı düşünüyorum fakat çekiş ve kalkış biraz hantal geldi. Oradaki arkadaşlar lpg'li olduğu için performans bekleme dedi ama devir baya yükseklerde gezmesine rağmen araç zorla gidiyor gibi geldi bana. Henüz baktırmadık ustalarımıza. Baktırıp öyle alacağız da, ne dersiniz bu araca? Alınır mı sizce? Çok performans beklentim yok. Tek kapı olması benim açımdan sorun değil.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-1992-emsalsiz-honda-civic-otomatik-lpg-li-klimali-muayeneli-121906889/detay/

Sadece R'ye geçirirken vitesteki butona basmak gerekiyordu, diğerlerine elle doğrudan geçiriliyordu. Bu normal mi?

N-R-P-D4-D3-D2-2.

Hepsini anladım da, bu sondaki 2 ne ayak? Vitesi ona adımı manuel arabadaki boş gibi oluyordu. Bir sorun mu vardı yoksa? Bir de bu arabalar 5 vites değil mi? Neden D4 vardı ki? Normal kullanım için neden adam akıllı bir tane D koymamışlar.

Bir de ayağı gazdan çekince kalkışa başlıyor, gaza basınca da gidiyor ama sanki ağırdan alıyordu hızlanmayı falan. Elemanlar LPG'li olduğu için öyle dediler ama baskı balatada sorun olmasın? Devir yüksekti de yani.

ultrakif

Ynt: 92 Model Otomatik 1.5 EX Alınır mı?
« Yanıtla #1 : Nisan 20, 2013, 09:44:33 ÖÖ »
Arkadaşlar, şu ilandaki araca baktım. Almayı düşünüyorum fakat çekiş ve kalkış biraz hantal geldi. Oradaki arkadaşlar lpg'li olduğu için performans bekleme dedi ama devir baya yükseklerde gezmesine rağmen araç zorla gidiyor gibi geldi bana. Henüz baktırmadık ustalarımıza. Baktırıp öyle alacağız da, ne dersiniz bu araca? Alınır mı sizce? Çok performans beklentim yok. Tek kapı olması benim açımdan sorun değil.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-1992-emsalsiz-honda-civic-otomatik-lpg-li-klimali-muayeneli-121906889/detay/

Sadece R'ye geçirirken vitesteki butona basmak gerekiyordu, diğerlerine elle doğrudan geçiriliyordu. Bu normal mi?

N-R-P-D4-D3-D2-2.

Hepsini anladım da, bu sondaki 2 ne ayak? Vitesi ona adımı manuel arabadaki boş gibi oluyordu. Bir sorun mu vardı yoksa? Bir de bu arabalar 5 vites değil mi? Neden D4 vardı ki? Normal kullanım için neden adam akıllı bir tane D koymamışlar.

Bir de ayağı gazdan çekince kalkışa başlıyor, gaza basınca da gidiyor ama sanki ağırdan alıyordu hızlanmayı falan. Elemanlar LPG'li olduğu için öyle dediler ama baskı balatada sorun olmasın? Devir yüksekti de yani.
otomatikde baskı balata mı var hocam ??? bide o araç lpg de o kadar da etkılenmez bızde sedanı vardı gayet serıydı tabı manueldı arac bence otomatik olması etkılıyor bu aracı bana kalırsa bırazdaha arastırın onunuze daha temızlerı gelebilir

münzevi

• Co-Admin
« Yanıtla #2 : Nisan 20, 2013, 12:16:21 ÖS »
Bende de 94 1.5 el otomatik var. Benim araç da lpg'li, kalkışta gaz pedalına ne kadar basarsanız o kadar seri olur, ama devir yüksek dediğinize göre az basılmamış olmalı. Benim aracımda kalkışta gaz pedalına yarıya kadar bastığımda 2500 devir civarı vites atıyor, biraz da daha basaram vites geçişleri 3500 devir gibi oluyor, köklersem de kick down. Gazda ve benzinde süre ölçmedim ama hissedilebilir bir fark yok. Bizim araçlar yani otomatikler 4 vitestir, manueller 5.

Son sürat olarak 30 sn dip gazla 170'e ulaşıyor benim aracım, birkaç dk. dip gaz gidilecek yol olsa 180'i rahat geçer. (Geçen sene İstanbul'a giderken TEM'de hafif eğimde 180 görmüştüm, maalesef sol şeridi işgal eden bir FD6'ya da makas atmak durumunda kalmıştım:))

Bende de vitesler P-R-N-D4-D3-D2 şeklinde, 2 neymiş ben de merak ettim.

Bütün vites geçişlerinde topuzdaki düğmeye basmak gerekiyor diye biliyorum.

Normal kullanım haliyle D4 oluyor.

escocem

« Yanıtla #3 : Mayıs 02, 2013, 09:15:50 ÖS »
bende de el var 94 model.LPG power olmasına karşın oldukça iyi kaçıyor.otomatik olduğunuda belirteyim.Gayet güzel araçlar benimki gibi düzgün bir araç bulursan kaçırma derim bence binilecek araç...r dışında düğmeye basmanza gerek yok..ayrıca balata yok bunlarda kayıs ve yağ basıncı ile gücü veriyor...