Gönderen Konu: 5. Nesil Nostalji, Civic Ferio broşürü  (Okunma sayısı 2237 defa)

omer

5. Nesil Nostalji, Civic Ferio broşürü
« : Eylül 29, 2009, 10:17:44 ÖS »
Yabancı bir forumda karşılaştığım Ferio kataloğunu sizinle paylaşmak istedim. Benim gibi eski moda takılanların beğeneceğini umarım.

Benim dikkatimi çeken bir kaç ayrıntı:

Ön kapıda tweeterlar, arka camda silecek, çekiş kontrol sistemi, 4x4, otomatik klima, far yıkama, elektrikli anten, elektrikli katlanır aynalar vs.

kaanpoyrazoglu

Ynt: 5. Nesil Nostalji, Civic Ferio broşürü
« Yanıtla #1 : Eylül 30, 2009, 08:47:19 ÖÖ »
Çok güzel paylaşım,tşkler.. Araçlar ne kadar dolu, nerde tr de böylesi,boş versiyonları bize ve bizim gibi ülkelere hep :( vergi olayından firmalarda dolu araçlar gönderemiyor tr ye :( maliyet açısından

fatsimsek

« Yanıtla #2 : Eylül 30, 2009, 09:17:47 ÖÖ »
Bu araçta donanım olarak çok ilginç. Ömer'in aracı zaten modeline göre donanım olarak mükemmel, bir de üzerine kendi eklediği otomatik klima - katlanır ayna vs. ile süper olmuş.. Sevindirici olan, aracına kendi emeğiyle yaptığı projeler.. Ben de aracımın motor hariç  her noktasına dokunmak isteyen bir Hondacı olarak Ömer'e bravo diyorum.

By_BuGr4

« Yanıtla #3 : Eylül 30, 2009, 01:01:05 ÖS »
Çok güzel paylaşım,tşkler.. Araçlar ne kadar dolu, nerde tr de böylesi,boş versiyonları bize ve bizim gibi ülkelere hep :( vergi olayından firmalarda dolu araçlar gönderemiyor tr ye :( maliyet açısından
Hayır olay vergi değil bu Japonların bir satış stratejisidir.
Türkiye gibi yeni yeni gelişmekte olan ülkelerde Japonlar ellerinde kalan araçları kakalamışlardır özelikle 90 yıllarda.Çünkü o yıllarda ülkemizde toroslar,şahinler,reno 9 lar vardı. Herşey basamak basamak ilerliyor. Sen daha hidrolik direksiyonla yeni tanışmış bir ülkeye hava yastıklı bir model soksan hem maliyeti çok fazla olurdu,hemde çok kişi binemediği için satış yapamazdın. Ben hatırlıyorum ilk civic si ler çıktığında milletin dibi düşüyordu. 4 cam otomatik cart curt bi sürü özelliği vardı.Fakat Avrupa ülkeleri bizden teknoloji bakımından daha üstün olduklarından dolayı onlar artık daha yenisi istiyordu.Dolayısıyla Japonlar oraya daha yeni modellerini göndermişlerdir. Ayrıca Japonlar en iyi araçlarını kendilerine saklamışlardır,saklıyorlarda bakınız JDM Type R'lar.. :)

kaanpoyrazoglu

« Yanıtla #4 : Eylül 30, 2009, 01:09:04 ÖS »
Vergi konusuda çok önemli bir etken onuda göz arda etmemekta fayda var, çünkü otomatik bir antenin dahi min.200 euro gibi bir vergisi var araç ülkeye girerken, bu ve bunun gibi donanımlar aracın standardı olmasına rağmen vergilendirilmesi otomatik olarak araçların fiyatlarına yansıyor buda tüketiceye normal olarak.. 90 larda ladaların en çok sattığı zamanda araçların jantsız geldiğini biliyormuydunuz ? rakam düşsün diye :) jantlar yedek parça olarak ayrı geliyordu..Fiyatlarda hedef fiyatları geçmemesi adına bazı donanımlardan feragat edilerek belirlenebiliyordu ki hala maalesef bu tip sıkıntılarda mevcut..

yalçınn

« Yanıtla #5 : Eylül 30, 2009, 01:55:53 ÖS »
kaanpoyrazoglu  na katılıyorum yurt dışından gelen her araç için ne kadar fiyat o kadar vergi demektir...