Gönderen Konu: vtec2 proje başlamıştır yardım  (Okunma sayısı 15173 defa)

can34

Ynt: vtec2 proje başlamıştır yardım
« Yanıtla #25 : Mart 29, 2009, 07:53:42 ÖS »
daha çabuk hızlanma sağlıcak size,vites oranları kısalıcak max. güce daha cabuk ulaşacaksınız,ama son sürat düşücek o kadar!benim içinde zatenvtecII de son hız önemli olmazdı :)

aviator35

« Yanıtla #26 : Mart 29, 2009, 07:54:09 ÖS »
18'' jant düşnümüyorum arkadaşlar, araç zaten 110 hp bir şey jantı iyice büyütüp aracın yürümesini bozmak istemiyorum o yüzden ince yanaklı bir 16'' düşnüyorum işte, beyaz aracıma beyaz olacak şekilde, o alanda da bir atılım yapıcam ama şimdi ilk adım konudakiler, araç hazır mekaniğe girmişken yayı vs aradan çıkarayım diyorum

aviator35

« Yanıtla #27 : Mart 29, 2009, 07:56:42 ÖS »
işte uygulama zahmetliyse burada short shift işine girişmek istemem çünkü fazla usta yok çevremde bildiğim, izmir kıt biraz bu konuda:) arkadaşlar bana verdiğiniz fikriler için çok teşekkür ederim.

can34

« Yanıtla #28 : Mart 29, 2009, 07:57:19 ÖS »
sakın 16 dan fazla büyük alma jantı.despe nin jantının 16 sı varsa kesin al derim :)

can34

« Yanıtla #29 : Mart 29, 2009, 07:57:47 ÖS »
izmir kıt olur mu arkadasım sen naptın yav ne araçlar var orda :))

despe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : Mart 29, 2009, 07:59:43 ÖS »
peki can, bu short shifter bana ne sağlar, vites geçişlerinde zaman kısalması mı? ıygulaması zahmetli midir? izmirde usta azlığı var ve aracı herkese karıştırmak istemiyorum burada, o yüzden detaylı bir işlemse hiç düşünmeyeyim.

sohrt shifter bizim araçlarda ufak bir aparattır. kendin bile takabilirsin. bizim vitesler telli olduğu için telin hareket mesafesini kısaltıyor. vites geçişleri okadar tatlı oluyor ki anlatamam sana mutlaka yapılması gereken bir işlem. short shifter ile daha kısa zamanda vites değiştirir ve çokta keyif alırsın viterslerden. msn yazarsan eğer sana uygulama resimlerini yarın gönderebilirim montajı çok basittir.

şunuda söyleyeyim 18'' zaten tavsiye etmem kesinlikle ama sütme konusuna gelince 18'' 35 yanak lastik kullnadım oda sürtmüyor.

ayrıca subby arkadaşım yanlış anlama sadece bilgi olsun diye söylüyorum. şase demirinden daha aşağıda bir parça yok araçta sürtebilecek. ben o basık halimle egzoz borusu hariç hiçbiryerini sürmedim. zaten şanzuman karter vs laztik hizasında kaldığından tümsekten geçerken lastiklerle beraber havaya kalkacaktır. he koca bi taşın üstünden geçmeye kalkarsak eğer zaten önce tampona elveda demek lazım :):)

despe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : Mart 29, 2009, 08:04:54 ÖS »
daha çabuk hızlanma sağlıcak size,vites oranları kısalıcak max. güce daha cabuk ulaşacaksınız,ama son sürat düşücek o kadar!benim içinde zatenvtecII de son hız önemli olmazdı :)

burada şunu düzeltmek istiyorum. short shifter son sürati etkilemez. şanzuman dişlileri değişirse etkiler. ama short shifter son hızı kesinlikle etkilemez. sadece daha çabuk vites değiştirmeni sağlar vites geçişlerin hızlanır ve dediğim gibi muhteşem olur vites geçişlerin.

despe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : Mart 29, 2009, 08:07:28 ÖS »
az sonra arkadaşıma ait basık bi vtec2 nin kamberlerinin nasıl yattığını ve latiklerin sürtmesinin imkansız olucağını daha iyi anlayacağın bi resim eklicem.

suby

« Yanıtla #33 : Mart 29, 2009, 08:12:47 ÖS »
peki can, bu short shifter bana ne sağlar, vites geçişlerinde zaman kısalması mı? ıygulaması zahmetli midir? izmirde usta azlığı var ve aracı herkese karıştırmak istemiyorum burada, o yüzden detaylı bir işlemse hiç düşünmeyeyim.

sohrt shifter bizim araçlarda ufak bir aparattır. kendin bile takabilirsin. bizim vitesler telli olduğu için telin hareket mesafesini kısaltıyor. vites geçişleri okadar tatlı oluyor ki anlatamam sana mutlaka yapılması gereken bir işlem. short shifter ile daha kısa zamanda vites değiştirir ve çokta keyif alırsın viterslerden. msn yazarsan eğer sana uygulama resimlerini yarın gönderebilirim montajı çok basittir.

şunuda söyleyeyim 18'' zaten tavsiye etmem kesinlikle ama sütme konusuna gelince 18'' 35 yanak lastik kullnadım oda sürtmüyor.

ayrıca subby arkadaşım yanlış anlama sadece bilgi olsun diye söylüyorum. şase demirinden daha aşağıda bir parça yok araçta sürtebilecek. ben o basık halimle egzoz borusu hariç hiçbiryerini sürmedim. zaten şanzuman karter vs laztik hizasında kaldığından tümsekten geçerken lastiklerle beraber havaya kalkacaktır. he koca bi taşın üstünden geçmeye kalkarsak eğer zaten önce tampona elveda demek lazım :):)

yk ustm nedn yanlş anlycm herks senn gbı anltsın canımı yesn :) şase demrndn kastn nedr tam anlyamadm ama on tampon altına elını soktuğnda ufak bı çıkntı vr 0.5 cm gıbı yanı kartr koruyucusu,16-17 jantta fk 6-4'u duşnrsk setlerde rampa ınış çıkışlrnda sıkntı yaratabılr + cep parklarda ama dedğn gbı dıkkatlı kullanrsn ondn bı sıkntı yaşmzsn..

18 jant olnca doğal olarak lastk buyuo 215 oluo,bız 18 jantla 4 kışı otobnda esnemlrde arka çamrlklarda surtme yaşıodk tabı bunda jantn offset payı çok buyuk,ama oyle aman aman bı surtme olmuodu..sonuc olarak 17 janta 205-40 lastik 4.5 cm yay tak hç bişey olmaz..
« Son Düzenleme: Mart 29, 2009, 08:13:54 ÖS Gönderen: suby »

despe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : Mart 29, 2009, 08:13:02 ÖS »
ekledim arkadaşım yarın yollarım resimleri.

despe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : Mart 29, 2009, 08:15:28 ÖS »
yok yok o senin deiğin tamponun altında plastik bi koruyucu var o o kısımdan su vb. şeyler girmesin diye. davlumbazla birbirine tutturuluyor. karter daha geride kalıyor. tamponu en az 10 kez söktüğümden ezberledim artık :)
« Son Düzenleme: Mart 29, 2009, 08:17:12 ÖS Gönderen: despe »

despe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : Mart 29, 2009, 08:18:00 ÖS »
buda kamberle ilgili resim

despe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : Mart 29, 2009, 08:33:16 ÖS »
short shifter montajı ile alakalı resimleri buradanda bakabilirsin. burdaki aparat daha farklı ama işlevi aynı. bendeki aparat daha farklı. bendeki aparat bu şekilde

buda montajı.
http://www.civicforums.com/forums/120-transmission/155299-short-throw-shift-adaptor-install.html

montaj ile ilgili şunları ilave edebilirim. eğer daha önceden vitesin bulunduğu konsolu hiç sökmediysen.
* ilk başta vites topuzunun hemen altında yuvarlak siyah bi aparat var vites körüğünü vites topuzuna bağlayan. onu elinle sıkıştırıp aşağı doğru çekerek körüğü vites topuzundan ayıracaksın. sonra vites topuzunu çıkaracaksın.
* daha sonra ön koltuların arka kısmında yani vites konsolunun bittiği yerde paslapların dibinde sağda ve solda olmak üzere 2 adet vidası var onları söküceksin.
* sonra aynıları ön tarafta gaz pedalının oralarda var bunlar plastik geçmelidir çıkarırken dikkat et kırma.
* daha sonra vites körüğünün etrafındaki plastik çerçeveyi çıkaracaksın en dikkat edilmesi gereken yer bu buda geçmedir çıkarırken biraz dikkat et tırnaklarını kırma. burayıda çıardıktan sonra gözüne 2 yane vida daga görünecek onlarıda sökeceksin ve konsol yerinden çıkmaya hazır.
* sonrasında verdiğim linkteki montaj resimlerinedn faydalanabilirsin.

ve o siteyi araştırırsan eğer birçok soruna resimli olarak cevap bulabilirsin:)

SONE-R

« Yanıtla #38 : Mart 29, 2009, 08:49:22 ÖS »
aviator35, hoşgeldin dostum forumumuza :)

suby

« Yanıtla #39 : Mart 29, 2009, 09:06:56 ÖS »
yok yok o senin deiğin tamponun altında plastik bi koruyucu var o o kısımdan su vb. şeyler girmesin diye. davlumbazla birbirine tutturuluyor. karter daha geride kalıyor. tamponu en az 10 kez söktüğümden ezberledim artık :)

ben ışte o koruyucuyu dıorm,kartrde bıraz arkasnda sanrm..dedğn açı budr 18 jant olnca bıde araçta 3ten fazla kışı varsa esnmlrde ufak surtmlr oluo.. :)

despe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #40 : Mart 29, 2009, 09:12:25 ÖS »
hehe bukadarda basık gezilmez tr de yaw :) araplarda para çok yollar formula pisti gibidir :)

suby

« Yanıtla #41 : Mart 29, 2009, 10:02:48 ÖS »
ne basığı olm senn arabayla aynı bu :) para çok adam arka kapıyı bıle ters açtrmş.. :)

Çağrı

« Yanıtla #42 : Mart 30, 2009, 09:41:39 ÖÖ »
fk 6-4 yay ve 18 jant kullanıyorum 4 kısıde onlerde esneme oldumu cook hafif bi sürtme oluyur o da yavas yavas gecti zaten.baska herhangi bi sorun yok eskı konforunu bekleme ama.

aviator35

« Yanıtla #43 : Nisan 01, 2009, 03:49:36 ÖS »
h.b sone-r umarım konularıma senin de yorumların katılır:) bu shifter parçasını hiç görmediğimden ve hiç o bölgeyi ya da araçtaki bir bölgeyi açmadığımdan daha önce kendimin takabileceğini düşnümüyorum ama çok sağol tarif için, bir usta denk getirirsek yaptırırz:) egzozcumuz kaportacımız rotbalansçımız var ama daha mekanikçi bulamadık:) izmirde bahsettiğim konularda yardıma ihtiyacı olan olursa yardımcı olmaya çalışırım.

despe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #44 : Nisan 01, 2009, 04:00:33 ÖS »
bursada olsaydın kendimiz hallederdik birçok şeyi :)

aviator35

« Yanıtla #45 : Nisan 01, 2009, 04:09:27 ÖS »
ya hemşehrim sorma ya:( bursalıyım izmir elinde gurbette yapayalnızım sorma ya:( memleketimizin kıymetini bilin ya her şey bol otomobil açısından:)

despe

• Ziyaretçi
« Yanıtla #46 : Nisan 01, 2009, 04:18:13 ÖS »
ya izmire baya bol aslında hatta bursadan daha bol :) ne arabalar var yaw izmirde

aviator35

« Yanıtla #47 : Nisan 01, 2009, 04:24:09 ÖS »
izmirde araba bol da sanki usta yok ortada veya bize denk gelmedi:) bursa gibi değil ama burada parça bulamadımmı bursayı arıyorlar:)

suby

« Yanıtla #48 : Nisan 02, 2009, 01:22:55 ÖÖ »
izmirde araba bol da sanki usta yok ortada veya bize denk gelmedi:) bursa gibi değil ama burada parça bulamadımmı bursayı arıyorlar:)

aman dıyım ıstnbl ustaları gbı parça arttrmasnlarda ashaha.. ;D

efece

« Yanıtla #49 : Ağustos 22, 2009, 06:08:44 ÖS »
Kardeşim bak şimdi İzmir bu işte harbiden çok iyidir .Eşref paşada  caminin karşısındaki arada bu işi yapan harbi tuning ciler var ayrıyetten Oto center da Erman abi var İzmir drag 1. likleri boldur şekilli araba satan bi galeride kime sorsan gösterir  zaten m3 sürekli olur orda bul erman abiyi o adam hastadır yardımcı olur cai , headers vs ne lazımsa seni yönlendirir şunu da söyliym 730 hp olan tek civic (kırmızı) oda yine izmirdedir.Lütfen kısır izmir dedinmi olmaz.. >=ok