Gönderen Konu: 2005 otomatik civic hakkında  (Okunma sayısı 16041 defa)

cmk

• cmk
Ynt: 2005 otomatik civic hakkında
« Yanıtla #25 : Temmuz 23, 2015, 12:47:01 ÖS »
Ben de 1 hafta önce 05 vtec2 es Otomatik aldım. Uzun yola geldim direk 140-150 gördüm ama Bahsettiğiniz gibi bir sorun şu an için dikkatimi çekmedi tabi bunda benim genel itibariyle 110-120 arasında seyretmem de etkili. Ilk fırsatta ben de deneyimleyip buradan sizinle sonuçlarını paylaşacağım.

@cmk Abi müsait zamanda deneyebilirsin. Konunun takipçisi olarak sürekli forumda aktif olacağım.. Arkadaşımda aracımın aynı modeli mevcut.. 300.000+km'de aracı rahat 210-220 km/h hıza çıkabiliyor.. Aracı onun aracını heves ederek beraber gidip aldık ama durum yukarıda anlattığım gibi.. Çeşitli forum ve gruplarda konuyu dile getirdim. Sanayi ortamında şanzumandan yapar dediler,aracımın bakımını yapan ustaya gösterdim şanzumanda herhangi bir sıkıntı yok gayet temiz dedi.. Şimdi başka bir ustaya göstermeyi planlıyorum.. Bu konu canımı çok sıkıyor..
Hocam merhabalar. Az önce çıktım araç ile normal devirlerde seyrederek 105 km hızda giderken araç 4e geçti ve herhangi bir anormallik hissetmeden 150 km hıza kadar çıktım daha devam edecektim ki 200 mt kadar ilerde bekleyen radarı gördüm :) nerdeyse durduk yere 160-170 ile radara gidiyorduk :)  bu arada burada dikkatimi çeken hararet göstergesi sorusu üzerine ben de aracımdaki göstergenin fotoğrafını çektim sizce bunda bi anormallik var mı?

Sent from my iPhone using Tapatalk

@cmk abi benim ve bindiğim vtec2'lerde normali budur.. bende sürekli yola giderken hararet saatini gözlemliyorum (arkadaşın contayı yedikten sonra :) ) kazasız,belasız,cezasız günler diliyorum..

Benim aracında vites geçişlerinde bir problem yok. Fakat top speed'de 170 km/h hızı geçemiyorum vites D konumunda iken.. D3'e aldığımda 180 km/h hıza ulaşıyorum sonra redline düşüyorum... bu akşam bir abimin tavsiyesi üzerine bir ustaya götüreceğim bakalım o nasıl yorumlayacak.. burada paylaşırım problemi çözebilirsek.

Umarım hallolur hocam Ufacık şeyler bile araç konusunda insanın canını sıkıp arabasından soğutabiliyor bugünkü ustanız ile sorun çözülür inşallah.

cmk

• cmk
« Yanıtla #26 : Temmuz 24, 2015, 01:28:20 ÖS »
Hocam selamlar ne yaptınız? Gittiğiniz usta çözüm üretebildi mi?

erhancakmakk

« Yanıtla #27 : Temmuz 25, 2015, 07:36:03 ÖÖ »

@cmk abi çalıştığım için şeften izin alamadım. Dün akşam Aliağa-Dikili arası yol yaptım,gazım bitmişti benzine aldıktan sonra yolda düz olunca topukladım rahat 200 km/h hıza ulaştım vites D konumunda iken,geri dönüşte petrole kadar yine benzinde geldim 160 - 180 km/h hız aralığında.. gaz aldıktan tekrar basayım dedim ama 160 km/h hızdan sonra yavaşca gidiyor.. sanırım problem lpg den... bir kaç gün yine benzinde deneyeceğim arabayı.. daha sonrasında BRC yetkili servisine götürmeyi planlıyorum.

erhancakmakk

« Yanıtla #28 : Temmuz 25, 2015, 09:31:35 ÖÖ »
Bu arada Zonguldak - İzmir arası yolculuk yaparken custom cai+k&n filtre vardı aracımda.. benzinde de aynı gidiyordu. şimdi orj.filtre kitini taktım orjinal halde benzinde normal. Bir gaz ayarı yaptırıp öyle deneyeceğim. Sözde gaz ayarı ve sistem bakımı yapılmıştı ama başında durmayınca demek herşey laylaylom ....

cmk

• cmk
« Yanıtla #29 : Temmuz 25, 2015, 12:07:07 ÖS »

@cmk abi çalıştığım için şeften izin alamadım. Dün akşam Aliağa-Dikili arası yol yaptım,gazım bitmişti benzine aldıktan sonra yolda düz olunca topukladım rahat 200 km/h hıza ulaştım vites D konumunda iken,geri dönüşte petrole kadar yine benzinde geldim 160 - 180 km/h hız aralığında.. gaz aldıktan tekrar basayım dedim ama 160 km/h hızdan sonra yavaşca gidiyor.. sanırım problem lpg den... bir kaç gün yine benzinde deneyeceğim arabayı.. daha sonrasında BRC yetkili servisine götürmeyi planlıyorum.

O zaman iyi hocam motordan yana değil en azından sıkıntı. Lpgden Kaynaklı performans düşüklüğü olması daha sevindirici. 

erhancakmakk

« Yanıtla #30 : Temmuz 26, 2015, 04:27:45 ÖS »

O zaman iyi hocam motordan yana değil en azından sıkıntı. Lpgden Kaynaklı performans düşüklüğü olması daha sevindirici. 

valla abi hala kafamda soru işaretleri mevcut. ya ben arabadan çok fazla beklenti içerisindeyim yada araba da çekiş yönünden bir problem var.. hala gaz için gitmedim. bakalım hayırlısı.

yasansu

« Yanıtla #31 : Temmuz 28, 2015, 10:19:51 ÖÖ »
yaklaşık 1 yıldan beri 2003 vtec es A/T kullanıyorum.Hararet ibresi hep yarının 1 altında.yani sorun yok.yokuşlarda bile kıpırdamıyor.

Ali334

« Yanıtla #32 : Ağustos 11, 2015, 08:43:08 ÖÖ »
Hocam aynı araçtan bende de bir sorum olacaktı. Uzun yolda rampa yukarı çıkarken araç yavaşladığından otomatik vites olduğundan araç aynı viteste gitmiyor gaza fazla basınca devir yükselmesi için bu seferde vites düşürüyor bi türlü istediğim hızı alamıyorum diğer araçlar basıp gidiyor biz 40-50-60 la anca gidiyoruz sizde de aynı durum mevcut mu ? Yada siz nasıl kullanıyorsunuz

Sent from my iPad using Tapatalk

cmk

• cmk
« Yanıtla #33 : Ağustos 11, 2015, 11:22:27 ÖÖ »
Aracın radyatör kapağını açtığımız zaman su seviyesini anlamak için suyun nerde olması lazım? Uzun yolda gelirken araç hararet yaptı dönünce servise gittik ilk kontrolde contada sorun olmadığını söyledi. Usta Eksilen suyu tamamladı ve bi hafta sonra falan motor soğuktan su seviyesini kontrol etmemi söyledi. Şimdi Kapağı açtım fakat hiç su görünmüyor :) normalde Kapağı açınca suyun direk orada olması lazım mı?

cmk

• cmk
« Yanıtla #34 : Ağustos 11, 2015, 12:01:29 ÖS »
Ustamla konuştum şimdi o kapağın Altının Ağzına kadar su ile dolu olması lazımmış :/ Allah bilir nerden su eksiltiyor al başına Belayı...

BugraH4N

« Yanıtla #35 : Ağustos 13, 2015, 09:40:09 ÖÖ »
benim araba 2005 otm sport 3000 devirde brc lpg ile 125 yapıyorum lpg ayarları onemli düzgün yapılmışsa benzinle arasında cok fark yaratmaz zaten ustalığın ortaya cıktığı yokta ayarlar düzgün bi usta bul derim. bide cogumuz atlarız lpg ciddi yağ eksilmesine sebeb olur az sıkıştırdınmı yağ yakmaya baslarsın ayda bir yağını suyunu kontrol et
« Son Düzenleme: Ağustos 13, 2015, 09:40:25 ÖÖ Gönderen: BugraH4N »

alperd

• alperd
« Yanıtla #36 : Ağustos 13, 2015, 01:53:00 ÖS »
Hocam aynı araçtan bende de bir sorum olacaktı. Uzun yolda rampa yukarı çıkarken araç yavaşladığından otomatik vites olduğundan araç aynı viteste gitmiyor gaza fazla basınca devir yükselmesi için bu seferde vites düşürüyor bi türlü istediğim hızı alamıyorum diğer araçlar basıp gidiyor biz 40-50-60 la anca gidiyoruz sizde de aynı durum mevcut mu ? Yada siz nasıl kullanıyorsunuz

Honda işini bilir yokuşta gaza bastığınızda tork az geliyorsa vites düşürür, gaza az basarsanız ve o devirdeki çekiş/tork o anki yüke yeterli ise vitesi tekrar yükseltir ancak siz hız kesmeden çıkmak istiyorsanız gaza sağlam basacaksınız vites düşürünce toparlar zaten. Devir seven bir motordur.
Ben yokuşta hiç bayılmayım vites düştü/çıktı olmasın derseniz yokuşun başında "D3"e alıp öyle girebilirsiniz yokuş bitmeye doğru tekrar "D4"e alırsınız...
Otomatik Honda candır :)

Ali334

« Yanıtla #37 : Ağustos 15, 2015, 06:00:03 ÖS »
Teşekkürler :)

cagano

« Yanıtla #38 : Ekim 01, 2015, 11:58:59 ÖÖ »
Manuel 3000 devir de 100 km hızla gidiyor benim normal mi ki?