Gönderen Konu: 97 EK hb Jant Lastik tavsiyesi  (Okunma sayısı 1154 defa)

siarex

97 EK hb Jant Lastik tavsiyesi
« : Ekim 30, 2020, 04:05:50 ÖS »
Merhaba aslında aranızda yeni üye değilim.
Daha önceden sırasıyla CRX, EK, EL sahibi iken forumda aktiftim. Fakat araya giren 5-6 sene süre zarfında sanırım üyeliğim silinmiş.
şimdi tekrar 97 model HB EK Civic satın aldım.

İlk yapmam gereken Jant ve lastikleri değiştirmek. Ama inanın eski EK'mdan ebat ölçü sürtermi sürtmezmi bir şey hatırlamıyorum.
Satın aldığım araçta hem lastikler bitik. hem de öyle saçma birşey yapmışlarki.
Önler 185 55 14
arkalar 175 70 14
Ön tarafta Coilover var, ve en dipte, 1 parmak girmiyor.
Arka tarafta orjinal yayları var ve zaten teker yanak ebatı büyü bir de çamurluk ile arasında 4 parmak fark var.

Jantlar zaten saçma sapan 85 model mercedes jantı. bir de elle boyamışlar beyaza.

Adamakıllı düzgün seviyeye getireceğim.  hem jant hem lastik hemde aracın duruşunu.

195 50 15 lastik ve 15 jant takmayı düşünüyorum. Jantlarda offset sevmiyorum standart 6,5 yada 7 offsetti galiba bizim EK'lar yanlış hatırlamıyorsam.

Bu ebatlarda jant lastik aracın normal yüksekliğinde, yüke binince veya virajda veya dönüşlerde sürtme yaparmı?

Kullanan tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim artık ben de buradayım.

(aracım orjinal boya. daha hiç kaza darbe boya değişen olmamış orjinal kalabilmiş. zaten alırken bu beni cezbetmişti. Ama boyası rezalet. Kaç yıl olmuş normal. bugün komple boyaya giriyor. resimleri mevcut. bitince öncesi sonrası diye resim atıp aracımı tanıtacağım zaten. Şuan hiç tanıtmasam daha iyi  >%6rol )