Gönderen Konu: 2004-26 OTOMATİK KULLANIM YARDIMI  (Okunma sayısı 2124 defa)

habilkaya

2004-26 OTOMATİK KULLANIM YARDIMI
« : Mayıs 09, 2012, 01:06:26 ÖS »
Arkadaşlar yeni 2006 v-tec es altdı otomotik daha önce hiç otomatik kullaqnmadığım için biraz yardım ve püf noktası istiyorum . daha doğrusu şanzumana zarar vermemem için nelere dikkat etmeliyim.  yardımcı olursanız minnttar kalırım.

honda2002

Ynt: 2004-26 OTOMATİK KULLANIM YARDIMI
« Yanıtla #1 : Mayıs 09, 2012, 01:21:03 ÖS »
Arkadaşlar yeni 2006 v-tec es altdı otomotik daha önce hiç otomatik kullaqnmadığım için biraz yardım ve püf noktası istiyorum . daha doğrusu şanzumana zarar vermemem için nelere dikkat etmeliyim.  yardımcı olursanız minnttar kalırım.

Hayırlı olsun

Park ederken önce el freninini çek sonra P ye al.
Yola çıkarken önce D ye (veya R ye al) al sonra el frenini indir ve hareket et.

İlk fırsatta şanzuman yağını Honda servisinden alacağın orjinal yağ ile yenile. Tercihen 50 veya 60 binde 1 veya 3 yılda 1 yenile.

Trafikte uzun süreli beklemelerde N ye veya P ye alabilirsin bu şanzuman yağının fazla ısınmasını engeller, bu ayrıca beklemelerde fren pedalına sürekli basarak yorulmanı engeller. ;)

D3 daha sprotif kullanım sağlar. ANcak tüketim artar.

1 ve 2. vitesle çok fazla oynama, tavsiye etmem.

2. vites aracın geriye kaçmasını engeller ve kaygan zeminde yavaş kalkmanı sağlar. Faydalıdır.

honda2002

« Yanıtla #2 : Mayıs 09, 2012, 02:02:55 ÖS »
İlave olarak;

Araç tam durmadan geri giderken D ye,
İleri giderken ise R ye alma.
Araç tam durmadan P' ye alma.

Normal koşullarda araç yürüken N ye alma.

Hızlı kalkmak için N' de deviri yükseltip D ye alma.

Tüm bunlar otomatik olan aracını sağlıklı bir şekilde, yormadan, masraf açmadan uzun süreli kullanımın için.

join55

« Yanıtla #3 : Mayıs 12, 2012, 10:21:27 ÖS »

Hayırlı olsun

Park ederken önce el freninini çek sonra P ye al.
Yola çıkarken önce D ye (veya R ye al) al sonra el frenini indir ve hareket et.

İlk fırsatta şanzuman yağını Honda servisinden alacağın orjinal yağ ile yenile. Tercihen 50 veya 60 binde 1 veya 3 yılda 1 yenile.

Trafikte uzun süreli beklemelerde N ye veya P ye alabilirsin bu şanzuman yağının fazla ısınmasını engeller, bu ayrıca beklemelerde fren pedalına sürekli basarak yorulmanı engeller. ;)

D3 daha sprotif kullanım sağlar. ANcak tüketim artar.

1 ve 2. vitesle çok fazla oynama, tavsiye etmem.

2. vites aracın geriye kaçmasını engeller ve kaygan zeminde yavaş kalkmanı sağlar. Faydalıdır.

Arkadaşlar,2012 eski kasa otomatik elegance honda aldım.Eski alışkanlıklarımdan olacak zaman zaman araç hareket halindeyken N ye atıyorum.Sakıncası nedir.Teşekkürler.

habilkaya

« Yanıtla #4 : Mayıs 17, 2012, 09:48:33 ÖÖ »
arkadaşşlar bilgiler için çok teşekkürler .