Gönderen Konu: 2000 model Civic 1.4 is modeli ve fiyat araştırması  (Okunma sayısı 2864 defa)

Karadeniz

2000 model Civic 1.4 is modeli ve fiyat araştırması
« : Temmuz 07, 2010, 01:17:22 ÖS »
Merhaba
Bu aralar kendime özel sıkıntısız bir Honda arayışına girmiştim. Bir tanıdığım vasıtasıyla 2000 model Honda civic 1.4is buldum. Fiyat olarak ta düz 15000TL e alabiliyorum. Araç 145.000km de hasarsız. Atiker sıralı otogaz taktırılmış birkaç ay önce. abs, çift airbag vs ve diğer özellikler bulunuyor. Araç 2 kapılı ve otomatik vites. Boya falan yok.

Honda piyasasını son 10 gündür inceliyorum. Piyasaya göre fiyatıda iyi gibi ancak birde sizin düşüncelerinizi almak istiyorum. Bu modellerde herhangi bir sorun yaşarmıyım acaba. Şuan Doğan SLX 98 model kullanıyorum ve oldukça seri ve kendimce iyi hız yapabiliyorum. Otomatik vites hiç kullanmadım zorluk yaşarmıyım veya eksileri varmıdır bunun. Biraz daha fazla katıp 1.6 ies mi almalıyım yoksa. çok fark varmıdır aralarında. Bu modeli kullananlar yorumlarınızı belirtirseniz çok makbule geçer. İyi günler
« Son Düzenleme: Temmuz 07, 2010, 01:18:52 ÖS Gönderen: Karadeniz »

tolgadl

Ynt: 2000 model Civic 1.4 is modeli ve fiyat araştırması
« Yanıtla #1 : Temmuz 07, 2010, 06:27:14 ÖS »
ben 1.4 is kullanıyorum benimde aklıma geldi bunu satıp 1.6 almak ama çoğu arkadaşımız yorumuna göre böyle bişeye deymiyo şu an kullanmaya karar verdim oldukçada memnunum yanlız uzun yolda rampada arabada yüklüydü sıkıntı yaşadım sanırım tork meselesi bu 1.6dada bunu yaşıcaksam zaten deymez bence temiz buluyosan 1.4 de yeterli aa yok daha hızlı olsun diyosan ozaman 1.6 ama bu fiyatada zor temizi daha yüksek fiyatı sonuç olarak aralarındada uçurum yok

Karadeniz

« Yanıtla #2 : Temmuz 07, 2010, 08:28:26 ÖS »
Trabzonda ikamet ettiğimden otoban olayı yok. 110u devirsek iki adımda bir radar sorunu var:) ceza üstüne ceza ödüyoruz. şimdi forumu okudum herkes 170-200lerden bahsediyor. ben max 150km ye çıkabildim gerçi tofaş ile.

otomatik vitesten çekiniyorum biraz. acaba kolay alışabilirmiyim. birde rampada nasıl bir sıkıntı yaşadınız acaba. çekiş ve hız olarak oranlar hangi seviyelerdeydi acaba

tolgadl

« Yanıtla #3 : Temmuz 08, 2010, 08:20:31 ÖÖ »
tekirdağa gittim istanbuldan yol inişli çıkışlı inerken 180 rahat görüyo ama çıkarken hemen bayılıyo 80-100 5ten 3e çektim çekiş düştü iyice 3 e çekincede devri baya bi zorluyosun tabi ama senin 150 yi geçmicem demen 1.4 rahat rahat işini görür demek ama bence sedan olanı tercih et kilo olduğu kadar görünüş olarakta ağar daha ciddi bi araba hb daha genç arabası gibi duruyo tabi ağırlık seviyosan

chevasil

« Yanıtla #4 : Temmuz 10, 2010, 12:35:35 ÖS »
merhaba kardesım benımde arabam 2000 model 1.4is suan 147.567 km'de senın alacagın arabayla hemen hemen yol yapmıslıgı olarak aynı arabadan gayet memnunuz gecen arabaya 5 kısı denıze gıtmek amaclı dolustuk baya uzun bır rampada devrı kaybettıgımden 3 vıteste zor cıktım. bu sorunun dısında baska bır sorun yasamazsın sadece rampada araba doluysa cekısı dusuyor. ama normal duz yol'da gayet guzel ucuyoruz bazı 1.6lara kafa tutarızda :) fıyatı gayet uygun bız subat ayında 14.600 almıstık kaza degısen yok. ayrıca tüp yok taktırma geregı duymadık. ama otomatık vıtesı bılemem bızımkı manuel fotolarını koyuyorum.1.4 almayı dusunuyorsan tabı once bır servıse baktır eger bır sorunu kazası yoksa motorları saglamdır. yardımcı olabıldıysem ne mutlu !

TsReAnNeCrE

« Yanıtla #5 : Temmuz 10, 2010, 01:53:29 ÖS »
Merhaba
Bu aralar kendime özel sıkıntısız bir Honda arayışına girmiştim. Bir tanıdığım vasıtasıyla 2000 model Honda civic 1.4is buldum. Fiyat olarak ta düz 15000TL e alabiliyorum. Araç 145.000km de hasarsız. Atiker sıralı otogaz taktırılmış birkaç ay önce. abs, çift airbag vs ve diğer özellikler bulunuyor. Araç 2 kapılı ve otomatik vites. Boya falan yok.

Honda piyasasını son 10 gündür inceliyorum. Piyasaya göre fiyatıda iyi gibi ancak birde sizin düşüncelerinizi almak istiyorum. Bu modellerde herhangi bir sorun yaşarmıyım acaba. Şuan Doğan SLX 98 model kullanıyorum ve oldukça seri ve kendimce iyi hız yapabiliyorum. Otomatik vites hiç kullanmadım zorluk yaşarmıyım veya eksileri varmıdır bunun. Biraz daha fazla katıp 1.6 ies mi almalıyım yoksa. çok fark varmıdır aralarında. Bu modeli kullananlar yorumlarınızı belirtirseniz çok makbule geçer. İyi günler

bir kere doğandan sonra değil 1.6 1.4 bile yer uçağı gelir tabi bulabilirsen ;)

Küçük_ağa

« Yanıtla #6 : Temmuz 12, 2010, 08:19:55 ÖS »
1.4 2000 model al çekinme benzinide iyi gidişide ben 1.6 ieslerle yuruyorm hıc duraksamadan =) geçtiğimde oldu kafa kafaya gıttıgımde sıkıntı yok dımdık yokusu 2. vitesle cıkabiliorm cok cok rahat 1. 2. vites harika. 90 hp bnm makıne yerede bastm yol tutusuda 10 numara bundan onceki arabam 1.6 ies di 120 hp ama bana onu cok fazla aratamadı. 4. ve 5. viteste 1.6 arabayı ararsın sadece onada gerk yk bence ztn =) 1.4 iyidir fiatta iyi bende 15 e aldm =)