Gönderen Konu: 2000 civic 3 kapı için lastik seçimi  (Okunma sayısı 1702 defa)

firett

2000 civic 3 kapı için lastik seçimi
« : Şubat 21, 2009, 08:04:24 ÖS »
Arkadaşlar merhaba,

2 hafta önce 2000 model bir civic 3 kapı aldım ve Honda'lılar ailesine katıldım bende... gerçekten çok güzel bir şey honda kullanmak... Ama şöyle bir eksiğim var, lastikler : )

Arkadaşlar arabaya hesaplı ama güvenilir bir lastik almak istiyorum... Ben izmirde yaşıyorum. burada yılın 2 ayı yağmur yağıyor. O sebeple yaz lastiği almayı düşünüyorum. Onun dışında ben çok hız yapan biri değilim yani normalde 90-110 arası kullanırım. otobanda 120-140 olabilir. Arabanın kapısında 185-60-R14 H yazıyor, üzerindekilerde öyle. Bende aynı takmayı düşünüyorum... Olay lastik seçiminde tabi... düşündüğüm fiyat max. 110 lira civarlarında. Forumlarda herkes kendine göre birşeyler yazmış. kiminin çok süper dediği lastiğe, kimi paten gibi yolda kayıyor yazmış :) ben de bana, benim durumuma özel olarak konu açmak istedim. Toyo,Kumho,yokohoma,pirelli,goodyear... bir sürü çeşit var. Benim istediğim özellik yumuşak olması, yani yola iyi tutunmasını, fren mesafesinin iyi olmasını isterim... Buna istinaden Michelin diyenleriniz çok olacaktır... ama daha ekonomik başka alternatifler arıyorum...

önerilerinizi bekliyorum ...

Sİ yah

Ynt: 2000 civic 3 kapı için lastik seçimi
« Yanıtla #1 : Şubat 21, 2009, 09:32:02 ÖS »
nexen yumuşak bir lastik ve hesaplı n2000ve n3000 modelleri V desenli kullanmadım ama bende ondan almayı düşünüyorum(jantlarımı değiştirdiğimde):)
« Son Düzenleme: Şubat 21, 2009, 09:34:26 ÖS Gönderen: Sİ yah »