Gönderen Konu: arıza lambasıı:((( acill  (Okunma sayısı 2746 defa)

55en082

arıza lambasıı:((( acill
« : Kasım 21, 2010, 12:02:20 ÖÖ »
aracı aldgımda atiker marka tüp wardı ve araba arıza işigi yakkıyordu bn normal dedim sizcede normal mi fakat aracı benzine aldıgımda da yanıyoo sizce başka bi sorun olabilr mii:?

okn84

Ynt: arıza lambasıı:((( acill
« Yanıtla #1 : Kasım 21, 2010, 12:28:08 ÖÖ »
http://www.teamhondaturkey.com/forum/lpg_sistemleri-b150.0/
bu bolumde  bı cok sorunu cewabını bulabılırsın

akarev

« Yanıtla #2 : Kasım 23, 2010, 09:21:19 ÖS »
aracı aldgımda atiker marka tüp wardı ve araba arıza işigi yakkıyordu bn normal dedim sizcede normal mi fakat aracı benzine aldıgımda da yanıyoo sizce başka bi sorun olabilr mii:?
Arkadaşım benim aracımda da arıza lambası yanıyordu atikerin ankara bölge bayisinde yapılan ayar sonrasında artık yanmıyor yalnız yapılan ayar yol ayarı olacak rölantide yapılan ayar bir işe yaramıyor...

55en082

« Yanıtla #3 : Kasım 24, 2010, 01:10:44 ÖÖ »
cok teşkkur edrim bu yol ayarı hakknda bilgi werirmisn ustaya onu anlatım bende

akarev

« Yanıtla #4 : Kasım 24, 2010, 09:53:04 ÖÖ »
Arabayı bilgisayara bağlıyorlar ve bir eleman arabayı sürerken diğeri yan koltukta ayar yapıyor, böylece sürüş sırasında oluşan ihtiyaçlara göre ince ayar yapılmış oluyor. Bu şekilde yapılan ayar sonucunda arıza lambasının yanması daha da önemlisi aracın fakir karışımda çalışması önleniyor. "Atiker lamba yakar", "civiclerde hep böyle", "prins taktık yine yandı" lafları boş iyi ayar yapılınca yanmıyor. Gaz ayarı için direk atiker konya fabrikasını arayın ve ordaki bayanın size önereceği servise(ankara için bölge bayi) bayanın ismini vererek gidin muhakkak ilgileneceklerdir..

Bir de eğer katalitik konvantör uzun süre fakir karışımda kullanımdan dolayı özelliğini yitirmiş ise bu yüzden de lamba yanıyor. Benim aracımda lambayı resetleyip benzinle sürmeye başladıktan yaklaşık 30 km sonra yine arıza lamnbası yanıyordu. Arıza tespit cihazına bağlayınca hem fakir karışım hem de katalitik konvantör arızası tespit edildi. Konvantörü değiştirmek yerine forumda detayları olan oksijen sensörü ile konvantör arasına parça taktırma yöntemini uyguladım ve bu şekilde konvantör arızası ukatılımından , gaz ayarı ile de fakir karışım arızasından kurtuldum.

« Son Düzenleme: Kasım 24, 2010, 09:56:59 ÖÖ Gönderen: akarev »

55en082

« Yanıtla #5 : Kasım 27, 2010, 05:35:44 ÖS »
allah razı olsun kardeş denicem bi artık kurtulayım bu dertten