Gönderen Konu: 1994 civic si ön cam  (Okunma sayısı 12795 defa)

berkt35

1994 civic si ön cam
« : Temmuz 18, 2008, 12:06:36 ÖÖ »
arkadaslar herkese mrb.
dun ıtıbarıyle 1994 civic si aldım.arac belkı ınanması cok zor ama su anda 90760 km de.
izmirde bayan bır hocadan aldım.aracım 3. sahıbıyım.
bende oncekı sahıbı aracı 86000 de almıs ve 4 yılda sadece 4000 km yapmıs.arac anlattım uzere cok temız.
bugun sıralı sıstem lpg ıcın tamırhaneye bıraktım.tamırcı arkadas aracı deneme surusu yaparken kaputu tam kapatmamıs gıderken kaput acılmıs ön cam catlamıs kaputta gocukler olusmus kaputun uc kısımları yamulmus ayrıca tavanın on kısmındada hafıf ıkı tane gocuk var.inanın aglıyacaktım sap sarı kesıldım aracı gorunce.arkadas herseyı dort dortluk yaprıcagına soz verdı.su anda arac tamırde yarın aksam cıkacak ıslaah.
hondacı arkadaslara sorum su ön camın yan sanayı olup olmadıgını nasıl anlarız ?
bı de arac bazen ılk calıstırmada boguluyor ve cıg benzın kokuyor.daha arac 2 gundur bende hıcbıryere goturmedım.
acaba enjeksıyonları temızletmem mı gerekıyor.

o-si

Ynt: 1994 civic si ön cam
« Yanıtla #1 : Temmuz 18, 2008, 11:40:13 ÖÖ »
öncelikle geçmiş olsun,walla kardeşim hem çok şanslısın hemde şanssızmı diyim ama ,şanslı oluşun ağır basıyo.bikere öle bi arabayı bulmuş olman bi kere bi mucize sayılır en kısa zaman da resimlerini paylaşmanı isteriz,umarım forumlarda da aktif olursun,aracının başına gelenlerede çok üzüldüm,önce arabayı kapsamlı bi motor incelemesinden geçirtseydin gazcıya götürmeden önce bu bi hata zaten,gazcıda ayrı hata ama neysse :)) ön camın tam orjinal olmasını ancak camın köşelerindeki yazılardan anlarsın,yan sanayilerin çoğunda yoktur,aslında çokda önemli değil bence.enjeksiyonları temizletmekte bi müddet araca fazla yakıt sarfiyatı getirir ancak iyi bi motor ustasına göster öle karar ver derim,başka bişeylerde olabilir,ama sözün özü inşallah nasıl bişeye sahip olduğunun tam farkındasındır,kıymetini bil,hayırlı olsun...

berkt35

« Yanıtla #2 : Temmuz 18, 2008, 09:56:26 ÖS »
o-si yorumun için tesekkur ederım.aracın degerının farkındayım merak etme honda emın ellerde :)))
aracı bıraz once teslım aldım ellerınden geldıkce temız halletmeye calısmıslar..
aracı daha hıcbır ustaya gostermedım.izmirde sence kime gıtmelıyım..
bana bu aractan bıraz bahsedermısın püf noktaları neler.aracın fotolarını en kısa zamanda paylascam sizlerle sımdıkı plakası - 35 btc 58 - ama 1 ay ıcınde degıstırcem..
o-si senden her turlu destek beklıyorum..
su anda tek sorun bellı bı sure arac calıstıktan sonra stop edık edersem.araba ılk marsta boguluyor cıg benzın kokuyor gaz yemıyo stop edıyo.ama bı muddet bekledıkten sonra tekrar mars yapıyorum bu sefer calısıyo ???
hafta sonu ıyı bı usta bulmam lazım ...

o-si

« Yanıtla #3 : Temmuz 22, 2008, 04:20:14 ÖS »
sende de bendeki honda rahatsızlığı başlamış :) geçmiş olsun :)...daha öncede söledim aracı iyibi motor ustasına,özellikle japonlar üzerine usta birisine göstermeni şiddetle tavsiye ediyorum...araç uzun süre yatmış bahsettiğin üzere benzin filtresinden,benzin otomatiğinden hatta ve hatta için kalmışsa çiğ benzinden bile bunu yapabilir ama endişelenme honda için bunlar çokda önemli problemler değil...izmirde tanıdığım bırak ustayı hiç bir yer yok desem yeridir...bu konuda sana yardımcı olamayacağım ama forumda yardımcı olacak arkadaşlar kesinlikle olacaktır...

radiodecoder

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Temmuz 24, 2008, 07:38:45 ÖÖ »
1-yakıt pompasında problem olabilir...
2-depo hava yapıyo olabilir
3-motor stop edip çalışmadığında bujilerde ateşleme varmı?
ateşleme kesiliyorsa enjektör benzini çiğ olarak püskürteceğinden kokunun sebebi bu olabilir..
yani ateşleme normalmi kontrol ettir.

farukfaruk

« Yanıtla #5 : Temmuz 24, 2008, 08:28:45 ÖÖ »
hayırlı olsun, kimseye 94 model 90000 de araba buldum deme nazar değiyor :)

kaizzen

« Yanıtla #6 : Ağustos 04, 2008, 07:13:29 ÖS »
sLm hayırlı olsun oncelikle...bende de 92 si var otomatil 210 binde ve bende 3.sahibiyim.izmrde cok aradım bulamadım ya sen nasıl buldun bu km.ye :) ? Buarada bende yeniyim si de ama abi bu arabayı alıyosan LPG olmaz abi arabanın orjinalliğini bozuyosun.Meraklısı cok bu rabanın ve hepsi performans arıyo LPG taktırma bence..Bu araba zaten performans arabası madem buna binceksin Sİ ye bineceksin LPG taktırma derim.Benim arabamda LPG yok ve otomatik olmasına ragmen 100 u gecmedigim zaman klima acık 210 bin yakıyo km.de :) buarada kaca aldın ?

berkt35

« Yanıtla #7 : Ağustos 04, 2008, 08:56:26 ÖS »
kaizen mrb.
lpg konusunda haklısın ama ben taktırdım cunku cok km yapıyorum.arabayı aldıgımda 90700 cıvarındaydı 15 gunde 92800 oldu :)
ben lpg den memnunum performansta ta asırı bı dusus yok.ama hala aracı ıyı bır ustaya gosteremedım tek sorunum bu . arabadan cok memnunum.fıyatını sormussun 1994 model sence ne kadar eder :)) önce senden bı tahmın alayım...

kaizzen

« Yanıtla #8 : Ağustos 04, 2008, 09:13:56 ÖS »
ben 210 binde arabayı 11.150 ye aldım orjinal :) sende 11 in altına aldıysan süper :)

berkt35

« Yanıtla #9 : Ağustos 04, 2008, 09:32:57 ÖS »
kardes yıne nazar degccek ben kaca aldımı soylemeyeyım en ıyısı:)ama o dedıgın rakamdandan asagıya aldım:))
sen modıfıye yaptın mı kendı aracına yay kullandın mı sence ne takayım. 15 ıle 16 jant arasında kararsız kaldım..rahat bı surus ıstıyorum 16 jant cok buyuk gelıyomu

kaizzen

« Yanıtla #10 : Ağustos 04, 2008, 11:15:31 ÖS »
kardeş ben param kalmadığı için 14 jant ile lastik aldm ama bu arabanın hakkı 15 lastik ve jant sana söliyim.17 dediler bana ama gerek yok 17 ye bana terakki de 15 hakkı bu arabanın keşke 15 alsaydın dediler.Bende angel alıcam nerde yaptırcağımı bilemiyorm ama sen angel yaptıcak mısn ? ben ayrıca sis lambası taktırcam birde cd calar lazım benim teyp bile orjinal :) başka bşyi ile oynamam ben bu arabanın :) bu arabanın yol tutuşu çok iyi biliosun bu araba 1.6 Lt, 130 PS Üstten Çift Ekzantrikli (DOHC) ( en az 400 bin km gider  :emo ), PGM-FI yakıt besleme sistemli, 16 Subap. Hidrolik direksiyon, elektrikli 4 cam , gövde rengi elektrik kumandalı aynalar, Çift salıncaklı ön ve arka süspansiyon Standart. 4 Teker disk fren.Yani çift salıncaklı ön ve arka süspansiyon sistemi nerdeyse bugunkü araçlarda yok :) yere yapışıyo bu araba sürat yaaparken ve virajlarda :) Bu nedenle bana kalırsa hiç başka bşyi ile oynama derim ama motora artı modifiye yapıyolar ekstra güç için sürat için ama gerek yok derim ben zaten 200 görürsün bu araba ile sallanmadan :)
« Son Düzenleme: Ağustos 04, 2008, 11:16:23 ÖS Gönderen: kaizzen »

berkt35

« Yanıtla #11 : Ağustos 05, 2008, 08:05:21 ÖS »
bana burdakı lastık bayı de 15 jant daha uygun olur dedı.angel bende taktırcam ama onu taktırırken angelları ayrı yakıp   sonduren bı anahtar yaptırmayı dusunuyorum  o zaman daha uzun vadelı dayanıyomus .
izmir dikildeyım ben merkeze sadece hafata sonraları gelebılyorum sen bı pıyasa arastırsana angel ıcın.
angel + hafıf film + jant + arka stoplar baska bısey dusunmuyorum.bi de belkı hafıf bı tesısat..
bu arada benım teyp de orjınal bence orjınallık konusunda benımle katılımma arabam gercekten fabrıka cıkısı gbı:))

kaizzen

« Yanıtla #12 : Ağustos 06, 2008, 12:32:03 ÖÖ »
tmm benim arabam 90 binde felan diil ama benim arabam da ilk günkü gibi ve orjinal tamamen :) motor testlerinde yürüyenini cok beyenmeseler merak etme bende almazdım ;) ben sadece ön lambaları angel yapıcam piyasası 290 araştırdım.Sen stopları da değiştirceksen artı para olur.Benim izmr'de ustam var ama angelları kim takar, kime taktırmak lazım bilemiyorm acaba honda terakkiye mi götürsem sen nerde taktırcaksın ?

berkt35

« Yanıtla #13 : Ağustos 06, 2008, 08:16:29 ÖS »
benım angeller dıger  ay a kaldı :))
bugun komple egzost aldım.250 ytl keba marka napalım artık..sırada  jant var.bisey sorcam arabanın motor testlerını almadan nerde yaptırdın.komple bı kontrolden gecırmek ıstıyorum araba ama bı turlu fırsat bulup gıdemedım.gecen haftasonu camkırana gıttım cok kalabalık bugun bakamayız dedıler..bu haftasonu telefon edıp oyle gıdıcem...bı de bısey dıcem senın aracta arka egzost susturucu baglantı yerı arabanın altına bakınca bıraz cıkıntılı duruyomu bana sankı bıraz oyle geldı ..

kaizzen

« Yanıtla #14 : Ağustos 06, 2008, 10:29:01 ÖS »
benimde öle duruyor egsoz..Ben trigeri değiştirttim orda zaten tekrar motora iyice bakılmış oldu ama almadan önce arabayı Honda servisinden motor testine sokturtmuştuk...Ben angel alıcam bide cd çalar var daha :) para yetmiyo arabaya malesef.. ya buarada bende sana bşy sorcam ben ilk arabayı aldıktan snra arabayı çalıştırınca kendi kendine araba stop ediyordu biyerde gösterdim bilemediler bujilere su kaçmş felan sandılar derken ben terakkiye götürdüm honda servisine nyse orda ana rolenin ağrızalı olduğu ortaya cıktı, lehimleri güçlendirdiler idare et dediler snra tekrar yapınca ağrıza şuanki ustama götürdüm o halletti çıkma felan buldu snrsam şuan bu problem yok ama marşa basınca sanki zorlanarak çalısıyo araba,  3 saniye felan marşa basıyorum öle çalısıyor.Sence bu neden olabilir ?

berkt35

« Yanıtla #15 : Ağustos 06, 2008, 10:53:31 ÖS »
mars ta degıldı acaba benzın otomatıgınde sorun olabılır mı yaterı kadar puskurtme yapmıyo olabılır ama tam emın degılım ..
senın usta hangı sanayıde ben de gotureyım mı aracı bende senınkıne benzer bı problem var.araca mars yapınca boguluyor ve cıg benzın kokuyor.bı sure bekledıkten sonra calısıyor.10 da bır oluyo ama can sıkıyor.burda bulamadılar.servıste sıra cok :))
en ıyısı senın usta kaldı :))

kaizzen

« Yanıtla #16 : Ağustos 06, 2008, 11:23:11 ÖS »
abi ben yeni katılınca bu diyara anladım ki ii bir ustan olcak.Benim yönetmenimin ustası ve baya usta adam :D aslında opel servisi ama bizim gibi hatırı sayılır kişilere dışardan bakıyor.3.sanayi de oraya götür ben konuşurum :) msn e ekle istersen kaizzen35@hotmail.com

berkt35

« Yanıtla #17 : Ağustos 07, 2008, 08:28:00 ÖS »
kaizzen ekledım msn ..

kaizzen

« Yanıtla #18 : Eylül 07, 2008, 10:11:40 ÖS »
SI da performans var ama headers egzoz gazının motordan daha hızlı tahliye olup motorun rahatlamasını sağlar bu rahatlama sayesinde motor güç kazanır 4-1 üst devirlerde işe yarar, seramik olması çabuk soğuması ve performansının yüksek olmasını sağlar si ya yapılacak en iyi ve ucuz şey headers kat iptali hava filtresi diyolar :) headers yaptırırsak beygir daha da mı artıyo birde yakıt nolur sizce : ) ?

honda__civic__si

« Yanıtla #19 : Eylül 10, 2009, 01:55:44 ÖÖ »
dostum oncelikle hayırlı olsun sana araban
sana 2 tavsiye
1 araban guclu diye coook basma enjeksiyon kesme (red line)  bu arabaların kol cıkarma problemi var 
2 git o ustaya bir dal ne demek on kaput kalktıda dustude yalan o iş kaputu hafıften bırakınca zaten kapanıyo bu ıste baska bır ıs var
tup konusundataktır memnun kalıcaksın yakıttada performanstada
jant konusuna gelince ben civic Si var 17 jant var ben cok memnunum uzun yolda 20 tl ye 100 km gidiyo (litre fiyatı 3330 ken)
benzin kokuyo diyorsunya hani bu normal hepsinde kokuyoo tabiki asırı degil
zor calısıyor ya bu hepsinde var normla birsey yanii
oncam konusunda orjinal oldugunu nasıl anlarsın orjinal cam az bugu yapıyoo yan sanayıler  onunu goremezsın karsıdan gelen ısık gozunu alır felan fılan
sana angel tavsiye etmiyorum benimkinde var sebebide yol hiiiiiç gorunmuyooo JDM farlar var bunlara içi kırıstal 250 tl filan zaten angellarda oyle
içine at zenonuu yol gor ondan sonra

zedrix

« Yanıtla #20 : Eylül 10, 2009, 02:21:21 ÖÖ »
http://www.teamhondaturkey.com/forum/civiccrx_8806/eg_kasa_civic_9295_sahipleri_burada_bulusalim-t29540.0.html
muhabbete burdan devam edersek eg kasacılar ıcın hem konuları paylasmıs oluruz hemde cozum uretebılecek daha cok kısı

kaizzen bende 4 2 1 headers performans orta ve son susturucu 60 lık boru var ozellıkle sılencerı sokunce aractakı rahatlamayı gaz pedalında dahı hıssedıyorsun headersla efendı suruste yakıt azda olsa dusuyor ama herseyden once arac cok rahatlıyor.
bununla beraber headers uygulamasından sonra aracın yag eksıltmeye baslıyor kı si gıbı vteclerde de devırlı kullanımlarda motor yag eksıltır.

performansa gelınce son hızlarda ve ara hızlanmalarda barız fark oluyor bunun en guzel yonu aracları deneyıp germek ben ne kadar anlatırsam anlatayım gozle gormeyınce bos.

inventor

• Co-Admin
« Yanıtla #21 : Eylül 18, 2009, 12:00:11 ÖÖ »
hayırlı olsun,lpg konusunda herkes farklı konuşur.bende 91 crx vardı bende landırenzo sistemini taktırmıştım performansta düşme yaşamadım (240 km çıkıyordu 7500-8000 devir rahat çeviriyordu) lpg sistemin takan çok önemli buna dikkat edilmeli bence

olcay_bora

« Yanıtla #22 : Eylül 18, 2009, 09:57:04 ÖÖ »
gözüne uyku girmemiştir senin yaa hem si hem bu km de yazık olmuş cidden dövsen dövülmez adamda bilerek yapmamış şahsen camın orjinalliğine bakmam 307de bakıyordum çünkü bir sürü sensör baglıydı cama ama bunda hiç bir teferruat yok ki

cery

« Yanıtla #23 : Eylül 18, 2009, 01:18:01 ÖS »
araç güzel kazasız belasız. sorulara kendimce cevap yazayım.
angel far düşünme bile bence. bunun yerine JDM far ve turuncu sinyal grubu alırsan hem aydınlatmada problem yaşamazsın hem de son zamanların furyası olan JDM e katılmış olursun :D
LPG sıralı sistem sonuçta karbüratörlü sistemler gibi güç düşüşü pek olmaz ama taktırmasaydın en iisi olurdu. yine de karar senin.
jant konusunda sana 15" lik replika spoon öneririm. beyaz veya bronz olabilir senin arabaya.
manifold konusu manifold motorunu inanılmaz rahatlatır. bunu üst devirlerde daha rahat hissedersin ve eksoz sesin de tahmin edemiyeceğin şekilde güzelleşir :D

son bir tavsiye aracını sürekli düşük devir (2000 3000) kullanma. arada asıl gaza. böylece motorun sağırlaşmamış olur. başlarda inanmazdım ama motora büyük faydası war bunun. LPG de nasıl tepki verir motor bilmem ama :d
tekrar hayırlı olsun. can sağlığıyla kullanman dileğiyle

berkt35

« Yanıtla #24 : Eylül 19, 2009, 01:03:45 ÖÖ »
arkadaslar arac su anda 130.ooo de :))))

ınsanın altında boyle bı arac olunca wc ye bıle aracla gıdıyo... lpg yı 1 senedır kullanıyorum ınanılmaz memnumum lpg 4500 devırde 205 ı gordum .... en fazla yakıt sarfıyatı km de 0.17 tl. 4000 devır altında kullanımlarda 0.12 tl ye kadar dusuyor.. jdm far konusunda fazla bılgım yok ama kesınlıkle yaptırmayı dusunuyorum.bı suredır forum dan uzak kaldım. herkese tekrar mrb ...