Gönderen Konu: 1993 civic 1.6si doch motor  (Okunma sayısı 2501 defa)

35ozan35

• ozan çelik
1993 civic 1.6si doch motor
« : Ocak 10, 2013, 12:16:40 ÖÖ »
selam arkadaşlar aracımı yeni aldım ve ilk işim aranıza katılmak oldu aldığım araçla ilgili bilgilerinizden yararlanmak isterim siz nasıl bilirsiniz bu aracı?

idsüml

Ynt: 1993 civic 1.6si doch motor
« Yanıtla #1 : Şubat 01, 2013, 09:16:59 ÖÖ »
Henüz 3 ay önce sedan, manuel aracımı model yükseltmek için sattım ancak talihsizlikler sebebiyle yeni araç alamadım.
Aracı alan arkadaş satışa koymuş.
Gelelim konuya. Fiyat performans olarak bulabileceğin neredeyse en iyi araçtır.
Yakıt : Şehir dışı _ İst-Ank 120-140 arası ortalama ile 7.5 lt yaktım. ( Kasim ayınde gitmiştim. )
          Şehir içi _ 9-10 lt arası. ( Benim kullanımım, babam kullandığında 1 lt daha az yakıyor :) )
Konfor : Araç yere yakın ve geniş. Limitlerine yaklaştığında önden kayma yapar. Kısa yay ve kule gergiri yol tutuşu artırır.
            Uzun yolda koltuktan indirğimde çok rahatsız edici bir sıkıntı yaşamadım.
Benzin fiyatları yüksek olduğundan km de ne kuruş hesabı yapma, litre hesaplamak daha başarılı bence.
Aracının yakıtı değerlendirirken, yapıldığı yıl ve teknolojiyi, ve yaşını göz önünde tut.
Arabana bin, can ve mal güvenliği olarak uygun bir yol bulduğunda 3500 devirden sonra motorunu dinle ve 2000 cc araçlara kafa tutmanın keyfini yaşa.
Hey gidi günler hey.

Ama unutma, Gaz pedalına basınca gitmeyen araba görmedim, ama fren pedalına basında durmayan çok araba gördüm