Gönderen Konu: 1992 1.5 ex motor rektefiye hakkında  (Okunma sayısı 7010 defa)

dota

1992 1.5 ex motor rektefiye hakkında
« : Temmuz 21, 2013, 06:43:39 ÖS »
Merhabalar arkadaşlar, ilanda da belirttiğim gibi 1.5 ex aracımın an itibariyle conta yaktığını farkettim ve ustaya götürdüm. Geçici olarak contayı değiştirip, üst kapağı taşlayıp motoru kapattı. Fakat motor bloğunda eğrilik olduğunu söyledi. 3 bin km böyle kullandıktan sonra yine aynı derdi başıma açtı. 15- 20 km sonra hararet tavana fırlıyor, yağ içine de su karışmış. Araba su da eksiltiyor. Maddi durumlardan dolayı ilk seferde motoru tamamen yaptıramamıştım, geçici olarak böyle kullandım. Şimdi biraz param var, motoru yaptırmak istiyorum. Ne tavsiye edersiz, bana kaça patlar, kime yaptırmalıyım? İstanbulda oturuyorum.

Birde motoru yaptırırken enjeksiyona çevirmek mantıklımı yoksa çok daha fazlamı olur maliyeti? Çıkma motor almak mı daha iyi yoksa motoru iyi bir ustaya yaptırmak mı? İlgilenirseniz çok teşekkür ederim

Carismatiq

• Mustafa
Ynt: 1992 1.5 ex motor rektefiye hakkında
« Yanıtla #1 : Temmuz 21, 2013, 07:13:46 ÖS »
Öncelikle geçmiş olsun..

İstanbul Anadolu yakasında iseniz Forumda yönetici tarantino nickli Mehmet Çetin ile irtibat kurunuz.Kendisi size yardımcı olabilir.

Telefonları ;

0535 2793533

0554 5364484
« Son Düzenleme: Temmuz 21, 2013, 07:14:32 ÖS Gönderen: Carismatiq »

tarantino

• Co-Admin
« Yanıtla #2 : Temmuz 21, 2013, 11:22:17 ÖS »
öncelikle geçmiş olsun aracınız 92 model motoru sökmeden önce kapağı söküp rektifiyede kontrol ettirmek lazım daha sonra takılan contaya bakmak lazım en son motoru sökmek gerekir

tabi sizin ustanız bunları yaptıysa son aşamaya direk geçilir motor sökülür blok kontrole gider

daha sonra işlemlere başlanır.

hondatürk

• ホンダトルコ
« Yanıtla #3 : Temmuz 21, 2013, 11:33:07 ÖS »
bence tarntino doğru diyor artı olarak şunu kesinlikle dene conta orjinalmi bi baksınlar bence senin motorun contası orjinal değil o kadar masraf yapma dediğimi mutlaka bi gözden geçirrrr

dota

« Yanıtla #4 : Temmuz 22, 2013, 01:45:34 ÖÖ »
bence tarntino doğru diyor artı olarak şunu kesinlikle dene conta orjinalmi bi baksınlar bence senin motorun contası orjinal değil o kadar masraf yapma dediğimi mutlaka bi gözden geçirrrr

İlginize teşekkürler arkadaşlar 90 liraya yan sanayi conta seti almıştım.

Bloğun eğrildiği, silindirler yumurta gibiydi benimde gördüğüm kadarıyla.

Önerebilecekleriniz nelerdir?

tarantino

• Co-Admin
« Yanıtla #5 : Temmuz 22, 2013, 08:22:47 ÖÖ »
silindirlerin yumurta gibi olmasından yağı suya karıştırmaz ama kompresör düşüklüğü ve duman atma yaşanır eğer gömleklerde ovallikte varsa bi sökülüp yeni baştan rektifiye edilmesi lasım

dota

« Yanıtla #6 : Temmuz 22, 2013, 04:04:34 ÖS »
silindirlerin yumurta gibi olmasından yağı suya karıştırmaz ama kompresör düşüklüğü ve duman atma yaşanır eğer gömleklerde ovallikte varsa bi sökülüp yeni baştan rektifiye edilmesi lasım

Bahsettiğiniz iki durumda mevcut, bolca beyaz duman atıyor. Ama yaz geldiğinden heralde pek
görünmüyor.

Gömleklerde de olduğunu düşünüyorum,

Bana toplam maliyeti nedir , ve bu işi en iyi kim yapar?

Arabamı sıkıntılı insanlara götürüp ağlatmak istemiyorum daha.

tarantino

• Co-Admin
« Yanıtla #7 : Temmuz 22, 2013, 04:30:48 ÖS »

Bahsettiğiniz iki durumda mevcut, bolca beyaz duman atıyor. Ama yaz geldiğinden heralde pek
görünmüyor.

hafta sonu aracını getir istersen anadolu yakasındayım ben bakalım ona göre fiyatlandıralım;)

hondatürk

• ホンダトルコ
« Yanıtla #8 : Temmuz 22, 2013, 07:12:13 ÖS »

görünmüyor.

hafta sonu aracını getir istersen anadolu yakasındayım ben bakalım ona göre fiyatlandıralım;)

maliyet ve nelerin değişeceğini yazarsanız bilgi sahibi oluruz bizde sonuç_?

_conscript_

« Yanıtla #9 : Temmuz 22, 2013, 09:56:28 ÖS »
Bende konuyu takip ediyorum. Maliyet en fazla ve en az ne kadar çıkar tahmini?

muratfs41

« Yanıtla #10 : Temmuz 27, 2013, 05:13:48 ÖÖ »
benim aracında motor bitik 1.6dohc motor konulabılır mı

dota

« Yanıtla #11 : Temmuz 27, 2013, 07:16:39 ÖÖ »
benim aracında motor bitik 1.6dohc motor konulabılır mı

Yapılabilir ancak bulacağımız çıkma si motoru ne çıkar bilinmez.

Hala konuyla alakalı net cevap alamadık.

Tarantino , ilgin için teşekkürler ancak arabanın şuan ki haliyle oralara gelmem mümkün değil.

muratfs41

« Yanıtla #12 : Temmuz 28, 2013, 01:42:53 ÖÖ »
kardesim kusura bakma konunu saptırdım actıgım konuya cevap yazmadı kımse ondan boyle bısey yaptım tesekkurler