Gönderen Konu: 1.6 ies yardım ve tavsiye lütfen!  (Okunma sayısı 14354 defa)

maryellen

1.6 ies yardım ve tavsiye lütfen!
« : Ekim 22, 2012, 06:39:42 ÖS »
Arkadaşlar herkese merhaba, ben de 1.6 ies güvenlik paketli versiyonundan almak istiyorum, internette favorilerime eklediğim bir kaç araç var, aşağıda linklerini verdiğim araçlara bakıp bana bir öneride bulunabilir misiniz? Bu yazılan fiyatlara bu araçlar alınır mı ne dersiniz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-guvenlik-paketli-103096067/detay/
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-2001-model-aksesuarli-lpg-li-honda-civic-1,6-ies-102903467/detay/
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-honda-civic-1.6-ies-2-sahibinden-full-103020220/detay/
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-orj-2000-modell-full-plusfull-guvenlik-paket-103111563/detay/

hhondacı

Ynt: 1.6 ies yardım ve tavsiye lütfen!
« Yanıtla #1 : Ekim 22, 2012, 06:47:14 ÖS »
kişiseldir. fakat bana sorcak olsanız bu paralara 11 12 yasında araclara cok cok fazla yahu 24 bin liraya arkadaşım 2005 vtec es aldı 112 binde ön sol camurluk boyalı okadar:S bir G.P donanım paketi var diye bunlar kafadan 2.3 bin lira fiyat mı yükseltiyor ney ? 2005 1.6 collection focus lar 22 23  bin lira :)

maryellen

« Yanıtla #2 : Ekim 22, 2012, 10:05:42 ÖS »
Ah be dostum aylardır araştırıyorum ama fiyatlar hergün inadına gibi artıyo, bulunduğum yerde 3 ay önce 18.750 TL'ye almadığım civic'e bugün 20 bin istiyorlar, napıcamı şaşırmış durumdayım, zaten ekonomimi kıt kanaat anca 20 bine çıkarabildim fazlasını öldürsen veremem, e durum böyle olunca bu paraya en alınabilecek kalitede bu araçlar kalıyor geriye.. alsam bi türlü almasam bin türlü.. biri çıksa da adam gibi dürüst konuşsa benim arabam tertemiz kardeşim parası da 18 lira gel al diye  :artis
Bu sıkıntıdan kurtaracak fikirlerinizi bekliyorum Honda'cılardan..

bbhnda

« Yanıtla #3 : Ekim 22, 2012, 11:01:46 ÖS »
2000 model 180 bin km yol yapmış istenilen paralara bak.kesinlikle verilmez.bence başka marka bakın zira bu honda piyasasını iyice abarttılar.20 küsür liralara ies 30 küsür liralara vtec 2 eeeee?? bende 50 küsür diyorum o zaman bu piyasaya.

hhondacı

« Yanıtla #4 : Ekim 22, 2012, 11:35:28 ÖS »
bayramın gecmesini bekleyin aralık ocak subat aylarında birde bakın derim, fakat cıvıc EK 1.6 İES lere 21 22 bin lira isteyen bir kişiinin aracında bence
1. hiç boya olmaması lazım ( rotuj dahi), parça sökülmeyecek
2. km si 70bin km küsür altı olmalı ( ORJ olacak oda vede arac Cıvıcın fulü olmalı şu orj çelik jantlısından filan )
3.Bana göre en önemlisi LPG siz olması. kendi aracımdada zaruri ihtiyaçtan dolayı LPG var .fakat piyasasının cok cok üstünde satılan bir aracın motoruda bence orjinal olması lazım, fabrikanın koyduğu yakıt neyse o. kuru yakıtla motorun yanma odasına zarar vermeye gerek yok olduğu kanattindeyim. fakat günümüz kosullarında uçmuş benzin fiyatlarından dolayı LPG siz arac bulmakta zor olduğu için, siz yine 16 17 bin lira arası cıvıc lere bakın derim. G.P paketine aldanıpta piyasasından 3 4 bin lira fazla bir araca vermeye de gerek yoktur.

maxce

« Yanıtla #5 : Ekim 23, 2012, 12:03:10 ÖÖ »
temiz araç istiyorsanız piyasının üstünde para vermeniz gayet doğaldır.ucuz etin yahnisi ucuz olur.birileri 15 16 derken birileri cıkıp aracına 20 21 istiyorsa arada mutlaka ciddi fark vardır.ikinciel temiz araba istiyorsanız 1 2 bin aramayın kafanız rahat olsun rahat bi şekılde bının gezın dolasın ha yok sanayıde yenı arkadas edinmek istiyorum diyosanız 17 18 lık araclardan alın.ben 6 ay aradım ılk baslarda nerde ucuz var ona gıttım hepsi yıkık dökük bakımsız masrafa binen satlıga cıkarmıs.en sonunda 98 model hatasız boyasız orjınal 95 bınde bır arac buldum ve aldım.

hhondacı

« Yanıtla #6 : Ekim 23, 2012, 12:07:18 ÖÖ »
21 22  ona verene kadar 2001 2002 vtec lerden almak daha mantıklı ozaman yenisi dururken neden eskisi ? ön farlarda azcık değişiklil yapıldımı orjnalinden cok daha sık duran bir aractır es7 lerde. arakadasm 24 bin liraya 2005 vtec aldı bir parca boyalı onun yerine 22 23 bin liraya 1998 İES almak daha mı mantıklı, var arada 7 yaş ?

maxce

« Yanıtla #7 : Ekim 23, 2012, 12:16:07 ÖÖ »
elbette daha mantıklı değil ama arkasınızın aldığı aractan birdaha bulma sansımız ne kadar sizce?denk gelmiş ve almıs.bende aracımı 17 ye aldım bu arada benımkıde hatır işi oldu sahıbının pek ıhtıyacıda yoktu.orjinal 95 binde.km si dolsada dolmasada her yıl aracını yekılı servıse sokan kac kısı vardır banada tesadufen denk geldı ve aldım.

kemalsoner

« Yanıtla #8 : Ekim 23, 2012, 08:17:14 ÖÖ »
al kardeşim sen ies'ini. honda altından beter oldu. alan karlı çıkar satarken zarar etmezsin boşver sahibinden piyasası araç fiyatlarını sürekli yükseltiyor.
adam boyalı arabanın piyasası atıyorum 15iken 17 istiyor. aracında hiç boya olmayan adam da "lan bu boyalı arabaya 17 istiyorsa benim aracım 19 eder" diyor fiyatlar böyle yükseliyor.
bayramın fiyatları yükselttiği de doğru fakat ister 1 ay bekle ister 1 yıl fiyatlar hiç düşmeyecek. o yüzden en kısa zamanda al derim ben

klc-ozhn

« Yanıtla #9 : Ekim 23, 2012, 09:35:49 ÖÖ »
Ben olsam bu ilanlardakinin hiç birini almam. Hepsinin döşemeleri deriye cevrilmiş. Ben sonradan yapılma deri araca binmem orjinal döşemesinin nesi varmış cok güzel. Hepsi yapılı ama modifye yaparkende orjinalin bozulmasını istemem sade güzel modfiyeden yanayım. Motora el deymecek hacıı
« Son Düzenleme: Ekim 23, 2012, 09:35:59 ÖÖ Gönderen: klc-ozhn »

kemalsoner

« Yanıtla #10 : Ekim 23, 2012, 10:22:17 ÖÖ »
Ben olsam bu ilanlardakinin hiç birini almam. Hepsinin döşemeleri deriye cevrilmiş. Ben sonradan yapılma deri araca binmem orjinal döşemesinin nesi varmış cok güzel. Hepsi yapılı ama modifye yaparkende orjinalin bozulmasını istemem sade güzel modfiyeden yanayım. Motora el deymecek hacıı
+1
motora + iç mekana dokunmadan dışında ufak değişiklikler yeterli

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #11 : Ekim 23, 2012, 10:44:27 ÖÖ »
en baba ies e 19 dan fazla vermeyin arkadaşlar.satmayan satmasın,acele etmeden bekleyin denk gelince alırsınız.illa ki düşer normal ederine satan biri,ihtiyacı olan biri vs.

maryellen

« Yanıtla #12 : Ekim 23, 2012, 01:53:29 ÖS »
Arkadaşlar hepiniz söylediğinde haklısınız aslında, Honda piyasası o kadar karmakarışık oldu ki sanki 2.el araba piyasasında en büyük gündem Honda ies'ler.. Ben 3-4 aylık araştırmalarımda bi Honda'nın bir de Toyota Corolla efsane kasanın bu kadar konuşulduğu başka araç görmedim.. Bi tanesini beğenip alsan bi türlü almayıp beklesen bi kaç ay sonra düşer mi düşmez mi belli olmayan ya da "ya bu paranın üstüne tüm ekonomi planlarını altüst edip biraz daha ekleyip vtec mi alsam başka markalara mı baksam, yok o benzinliydi yok gaz taktırsak şu fiyat olurdu, yok önümüz kış bu yağmurda çamurda arabasız da olmazdı oooooooooofffffff" gibi adamın kafasını allak bullak eden bir durumun içinde bırakıyor..
oktayoo kardeşin dediği gibi en baba ies'e 19dan fazla vermemek lazım benim kanaatimce de, normal ederine satan denk gelir mi denk gelmez mi orası da kısmet artık heralde..

s3z3r54100

• Sezer
« Yanıtla #13 : Ekim 23, 2012, 03:04:07 ÖS »
A

+5500 aynısını ben yaşadım araç alırken Ötv zammı fena kodu bana bütün planlarımı altüs etmişti sonunda aklıma yatanı buldum allah hayırlısını nasip etsin acele etmeyin derim

gecetilkisi

« Yanıtla #14 : Ekim 23, 2012, 03:35:16 ÖS »
hükümet gibi bizde ies lere bir tavan fiyat açıklayalım kimse almasın o fiyattan yukarı :)

maryellen

« Yanıtla #15 : Ekim 23, 2012, 05:31:52 ÖS »
İkinci linkteki bej renk 42 plaka arabanin galericisini aradım 19bine bırakacam dedi,
bir de şu aşağıda linki bulunan arabanın galerisini aradım o da 19bine bırakıcam dedi ama onda hava yastığı yok,
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-honda-severlere-muhtesem-bir-1-6-ies-bu-fiata-yok-boyle-bir-arac-102137393/detay/

ne dersiniz dostlar?

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #16 : Ekim 23, 2012, 05:33:52 ÖS »

hükümet gibi bizde ies lere bir tavan fiyat açıklayalım kimse almasın o fiyattan yukarı :)

>=ok aynen öyle yapalım ies cileri de üzmeyelim 19,500 son olsun.Şaka bir yana piyasada düşüş başladı takipteyim.21500 ies ler 20 ye düşmüş sahibindende.Ama iyi takip etmek lazım yakındır bayram bir geçsin ya bir ies düşürcez yada ls de olsa bir vtec2.Arabasız olmuyo 1,4is imi sattım özledim valla.. :)

hondacolik

• ホンダ患者
« Yanıtla #17 : Ekim 23, 2012, 07:14:09 ÖS »
maryellen son attığın linkteki arabanın ön kaput içindeki etiketleri neden yok , önden darbe almış olmasın mazallah

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #18 : Ekim 23, 2012, 07:53:55 ÖS »
maryellen son attığın linkteki arabanın ön kaput içindeki etiketleri neden yok , önden darbe almış olmasın mazallah

+1 galerici dikkatli olmak lazım.

maryellen

« Yanıtla #19 : Ekim 23, 2012, 11:35:40 ÖS »

Valla bilemiyoruz işte neyi var neyi yok arabanın canlısını görmeden..
Neyse, ben bu akşam bulunduğum yerde daha önce de defalarca görüp gözüme kestirdiğim, normalde satılık olmayan kafaya takıp gidip direk satılık mı diye sorduğum 2000 model 145.000 kmde full güvenlik paketli tüplü zenonlu ses tesisatlı falan filan gri renkte 1.6 ies buldum, çocukla 19.250'ye anlaştık, kendisi de cüsse olarak baya bi iri olduğundan araba alçak geliyomuş inip binerken sıkıntı çekiyorum Fiorino tarzı bişey almam gerekiyor diyerekten satma teklifimi kolay kabul etti, yarın sanayide bi göstericem bakalım, elemanın ballandıra ballandıra anlatışına göre arabada hiç sıkıntı masraf yokmuş, fiyatı bu piyasaya göre kabullendim artık daha aşağısını bulamıcam anladım, tek isteğim arabada hiçbir sıkıntı çıkmasın yeter bana, vericem parasını bitsin gitsin bu iş, bayramı da arabasız geçirmeyiz bari, hayırlısı bakalım inşallah..

hhondacı

« Yanıtla #20 : Ekim 23, 2012, 11:39:38 ÖS »
hayırlısı olsun resimleride bekleriz:) fakat araca baktırmadan mı alacaksınız? bir sanayiyede en azından motorcuya gösterseydiniz. :S  yada alırken üst kapağa bakin bari üfleme varmı yokmu :S

maryellen

« Yanıtla #21 : Ekim 24, 2012, 02:21:58 ÖÖ »
sanayide baktırcam zaten, hiç baktırmazsam içim rahat etmez.. alırsam düşüncelerimi ve resimleri paylaşırım..

s3z3r54100

• Sezer
« Yanıtla #22 : Ekim 24, 2012, 12:11:09 ÖS »
usta buraya bakarsan herkes yüksek almışın çok para der kimse piyasadan haberdar deil İnsanlar için 16 milyar olcak orginal olcak az km olcak boya olmucak o zaman uygun almışın derler orginalse kafana yattıysa al artık piyasa böle dahada düşmez altın gibi bu arabalar kullanıldıkça fiyatı artıyor :D

23korg23

« Yanıtla #23 : Ekim 24, 2012, 12:50:29 ÖS »
piyasayı böyle uçmuş görünce insanın satası geliyor ama satıpta ne alcaz diye de düşündürüyo bu piyasa.. en iyisi ağrısız başımızı ağrıtmamak

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #24 : Ekim 24, 2012, 02:56:11 ÖS »
piyasayı böyle uçmuş görünce insanın satası geliyor ama satıpta ne alcaz diye de düşündürüyo bu piyasa.. en iyisi ağrısız başımızı ağrıtmamak

Yasin sakın satma bencede, ne alacağım diye başını ağrıtma. :)