Gönderen Konu: 1.6 İES jant kapağı boyayan arkadaslar yardım ??  (Okunma sayısı 1766 defa)

yasinkaya-06

1.6 İES jant kapağı boyayan arkadaslar yardım ??
« : Ekim 16, 2014, 10:51:40 ÖÖ »
Arkadaşlar malum kış geliyor orjinal jant kapaklarımı füme gibi bi renge boyamak istiyorum sahibindendeki ilanlarda gördüm hoşuma gitti nasıl boyayabilirim ucuz ve kolay yoldan ?

atilla9090

Ynt: 1.6 İES jant kapağı boyayan arkadaslar yardım ??
« Yanıtla #1 : Ekim 16, 2014, 12:42:21 ÖS »
hocam önce 400 yada 800 zımparayla iyice heryerini zımparalıyorsunuz kapağın ( sürtmeden dolayı derin çizikler vs varsa çok düzgün bir işcilik istiyorsanız macunla doldurup üstüne tekrar zımpara da yapabilirsiniz), ardından kapağı tamamen toz ve pisliklerden arındırıp boyayı tamamen yedirene kadar 2 veya 3 kat boya atıyorsunuz istediğiniz renkte son olarakta vernik atıyorsunuz. Kısacası zımpara-boya-vernik olacak .

oktayoo

• Oktay
Ynt: 1.6 İES jant kapağı boyayan arkadaslar yardım ??
« Yanıtla #2 : Ekim 16, 2014, 02:30:28 ÖS »
hocam önce 400 yada 800 zımparayla iyice heryerini zımparalıyorsunuz kapağın ( sürtmeden dolayı derin çizikler vs varsa çok düzgün bir işcilik istiyorsanız macunla doldurup üstüne tekrar zımpara da yapabilirsiniz), ardından kapağı tamamen toz ve pisliklerden arındırıp boyayı tamamen yedirene kadar 2 veya 3 kat boya atıyorsunuz istediğiniz renkte son olarakta vernik atıyorsunuz. Kısacası zımpara-boya-vernik olacak .

ek olarak boyadan önce plastik astarı atarsanız,daha doğru ve dayanıklı olur.