Gönderen Konu: 1.6 İes için Açık Hava Filtresi Tercihi  (Okunma sayısı 2464 defa)

sezginbaranc

1.6 İes için Açık Hava Filtresi Tercihi
« : Mayıs 22, 2015, 06:45:40 ÖS »
Aracımın 10.000 bakımı geldi, hazır bakım yapılacakken filtre sistemini açığa çevirmeyi istiyorum. Piyasada bir çok ürün bulunmakta, performans ve fiyat dengesi iyi olan ürünler hangileridir tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Kimileri motordan uzak oldukça düz ya da big tube olmasının farketmeyeceğini söylerken bazı kaynaklarda big tubenin daha verimli olduğu yazıyor. Birde aracı Kıbrıs'ta kullanıyorum, malum sıcak yer ve yüksek devirlere çıktığımda aşınmayı engelleyecek kullanabileceğim motor yağı nedir merak ediyorum. İyi forumlar dilerim..

nesinkisen

Ynt: 1.6 İes için Açık Hava Filtresi Tercihi
« Yanıtla #1 : Temmuz 23, 2015, 01:35:00 ÖS »
Castrol 10-40 magnatec veya aynı fiyatta Mobil 1 var, 10-40'dan şaşma.
5-30 diyenler oluyor, 0-40 diyenler oluyor.
10-40 fabrikanın verdiği yağdır, diğer türlü yağlarla fazla ısınmalara, genişletmelere, akışkanlık problemlerine gebe bırakma aracı.
Bir ton video seyrettim, Castrolü aradım görüştüm, ustam da aynı şeyi söylüyor. Kıbrıs değil Arabistan sıcağı bile Japon'a dokunmaz, orjinal yağ ile.

Açık hava filtre olayı da.
Yaptır çok istiyosan.
Motora uzak olması lazım evet, soğuk hava gerekiyor motora.
Motora uzaksa big tube farketmez diyen agalara da selam olsun, ilginç düşünmüşler.
Neyse, konu hakkında bir ton yorum var, okuman gerek.
« Son Düzenleme: Temmuz 23, 2015, 01:35:45 ÖS Gönderen: nesinkisen »

sezginbaranc

Ynt: 1.6 İes için Açık Hava Filtresi Tercihi
« Yanıtla #2 : Kasım 30, 2015, 05:58:53 ÖS »
Castrol 10-40 magnatec veya aynı fiyatta Mobil 1 var, 10-40'dan şaşma.
5-30 diyenler oluyor, 0-40 diyenler oluyor.
10-40 fabrikanın verdiği yağdır, diğer türlü yağlarla fazla ısınmalara, genişletmelere, akışkanlık problemlerine gebe bırakma aracı.
Bir ton video seyrettim, Castrolü aradım görüştüm, ustam da aynı şeyi söylüyor. Kıbrıs değil Arabistan sıcağı bile Japon'a dokunmaz, orjinal yağ ile.

Açık hava filtre olayı da.
Yaptır çok istiyosan.
Motora uzak olması lazım evet, soğuk hava gerekiyor motora.
Motora uzaksa big tube farketmez diyen agalara da selam olsun, ilginç düşünmüşler.
Neyse, konu hakkında bir ton yorum var, okuman gerek.

Konuyu hortlatmış gibi olacağım arabaya 4-2-1 headers + ısı yalıtımı için amyant bant uygulaması yaptık, 61 lik düz boru kat iptali orta susturucu performans, son susturucu ise orjinal kaldı. Ön tamponun alt kısmına ek ile uzanan apollo hava filtresi kitleri mevcut, birde simota carbon big tubeler. Benim aklımda ise bulabilirsem big tubenin önüne apollo başlığı koyup girişini ek ile tampon altına uzatmak.