Gönderen Konu: 1.6 İes Hafif Yükleme  (Okunma sayısı 8009 defa)

sezginbaranc

1.6 İes Hafif Yükleme
« : Haziran 11, 2015, 12:25:07 ÖS »
4-2-1 Headers olarak
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-honda-civic-headers-88-01-uyumlu-hedirs-nakit-fiyat-199tl-eb-216363324/detay/
 bu parçayı aldım. Parça montajı sırasında 61mm lik düz boru, performans orta susturucu ve kat iptali yapacağım. Hafif beslemeye başladım. Açık hava filtresini aracımın sensörlü olması ve yakıtı arttıracağı korkusu ile biraz geri plana bırakıyorum. Ondada tercihim KN Big tube carbon hava filtresi olacak.

sezginbaranc

Ynt: 1.6 İes Hafif Yükleme
« Yanıtla #1 : Haziran 11, 2015, 12:33:47 ÖS »
Jant tercihim ise 15" Mtt Beyaz jantlardan oldu. Jant gerçekten hafif ve yakıtta çok ufak değişiklik yaratıyor.

sezginbaranc

« Yanıtla #2 : Haziran 11, 2015, 12:41:07 ÖS »
üst devirlerde ve yaz mevsiminin sıcak havasında ısıya karşı koruma performans nedeniyle yağ olarak tercihim Castrol GTX Modern Engine 15W-40 A3-B3 oldu

alperd

• alperd
« Yanıtla #3 : Haziran 11, 2015, 03:20:19 ÖS »
Tadında modifiye severim... Güzel şeyler bunlar :)
Bence gerektiğinde orijinale dönmeye imkan veren modifiyeleri tercih etmek lazım.
Orijinal jantlar olsun, hava filtre kazanı olsun, eğer sağlamsa egzoz sistemi olsun elden çıkartmamakta fayda var...

sezginbaranc

« Yanıtla #4 : Haziran 11, 2015, 05:23:25 ÖS »
Tadında modifiye severim... Güzel şeyler bunlar :)
Bence gerektiğinde orijinale dönmeye imkan veren modifiyeleri tercih etmek lazım.
Orijinal jantlar olsun, hava filtre kazanı olsun, eğer sağlamsa egzoz sistemi olsun elden çıkartmamakta fayda var...
Çıkarılan bütün parçaları muhafaza ediyorum. Satarken parçaları ayrı satıp aracı stock hale döndürmeyi düşünüyorum.

sezginbaranc

« Yanıtla #5 : Haziran 11, 2015, 05:25:45 ÖS »
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-1.kalite-sekmeme-garantili-honda-civic-coilover-9-taksit-ebgaraj-215863835/detay
Araca RS TYPE marka 1. kalite ürün olan bu coiloverı ekleme düşüncem mevcut, kullanan ya da bilenlerin önerileri ne olur ?

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #6 : Haziran 11, 2015, 06:10:34 ÖS »
kolay gelsin güzel seçimler,jantlar on numara.Coil için bişey diyemiyorum,bilen arkadaşlar cevaplar.kazasız belasız.

alperd

• alperd
« Yanıtla #7 : Haziran 12, 2015, 10:50:36 ÖÖ »
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-1.kalite-sekmeme-garantili-honda-civic-coilover-9-taksit-ebgaraj-215863835/detay
Araca RS TYPE marka 1. kalite ürün olan bu coiloverı ekleme düşüncem mevcut, kullanan ya da bilenlerin önerileri ne olur ?

Kullanmadım ama şu 150-200 TL civarı olanlara göre kaliteli görünüyor.
Aklıma takılan "88-2001" modellere uyumlu demiş farklı değil mi kasalar ve yayları?

Bende 1994 Civic Si var virajlarda yatması hoşuma gitmiyor aracı basmak da istemiyorum aynı kalsın mümkünse veya önler 1-2 cm. alçalabilir istiyorum. Bunlar bu şartlarda yol tutuşunu artıracaksa sen memnun kalırsan ben de alabilirim :)

sezginbaranc

« Yanıtla #8 : Haziran 12, 2015, 10:59:46 ÖÖ »
Kullanmadım ama şu 150-200 TL civarı olanlara göre kaliteli görünüyor.
Aklıma takılan "88-2001" modellere uyumlu demiş farklı değil mi kasalar ve yayları?

Bende 1994 Civic Si var virajlarda yatması hoşuma gitmiyor aracı basmak da istemiyorum aynı kalsın mümkünse veya önler 1-2 cm. alçalabilir istiyorum. Bunlar bu şartlarda yol tutuşunu artıracaksa sen memnun kalırsan ben de alabilirim :)

Açıkcası benim tek gezdiğimde arabaya doluştuğumuzda çok oluyor, bu yüzden coilover tercihim. Normalde coiloverların derecelendirmeleri var, performans, konfor vb, lakin güzel ülkemin güzel tacirleri bunları belirtmekten aciz.
Bizlere de takarak denemek düşüyor, taktırıp denedikten sonra haber vereceğim. Eğer bütçeniz uygunsa  İstanbul'da Başaran Coilover var. El yapımı coilover yapıyorlar ve kullanan herkes aşırı memnun. Bana Sadece ön 2 çift için 500 Tl gibi bir fiyat verdiler. Orada yaptırmanızı tavsiye ederim.

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #9 : Haziran 12, 2015, 07:38:30 ÖS »

Arkadaşlar 1 yıl yaklaşık Coillerden kullandım önlere aracın inanılmaz yol tutuşu artıyor Coil kaliteli ise sekme yapmıyor. Aracın viraj kabiliyetini önemli derecede iyileştiriyor hangi hızla girerseniz araç çizgiden çıkmadan aynı hızla virajın sonunu getiriyorsunuz ve spor otomobil ruhuna bürünüyor adeta aracınız. Gel gelelim dikkatli gitmeniz gerekir kasis vs her daim gözünüz yolda olacak basık olacağı için. Şuan muayene yaklaştı vede memlekete gideceğimden (Rize, heryer yokuş-dik) konforun geri gelmesi açısından söktürdüm ama keyfini sürdüm diyebilirim. Kaliteli Coil ise taktırın ben sıkıntı yaşamadım.

sezginbaranc

« Yanıtla #10 : Haziran 15, 2015, 03:04:40 ÖS »
coillere 3. kalite olanları alıp sadece öne kullanmamı söyleyenler oldu. Arka tarafın ise yaylarını kestirmemin yeterli olacağı söylendi. Böylelikle yol tutuşunu arttırıp konforu koruyacağımı belirttiler. Kafam karıştı forumda Tecrübesi olan başka arkaadaşlar yok mu ?

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #11 : Haziran 15, 2015, 07:03:50 ÖS »

Yukarıda yazdım. Coil al tak önlere arkadalarıda 3,5 ayarında preslet sana yeterli (bence).

sezginbaranc

« Yanıtla #12 : Haziran 16, 2015, 09:54:42 ÖÖ »

Yukarıda yazdım. Coil al tak önlere arkadalarıda 3,5 ayarında preslet sana yeterli (bence).

Öne herhangi bir coil olur mu ? Yani 1. ve ya 3. kalite olması farkeder mi ?

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #13 : Haziran 17, 2015, 07:38:24 ÖS »

1. kalite almaya bak sekme yapmaz. Şans işi ama piyasada çok Coil var. Merdiven altı üretimde çok bilindik bir marka al derim.

sezginbaranc

« Yanıtla #14 : Haziran 19, 2015, 10:22:13 ÖÖ »

1. kalite almaya bak sekme yapmaz. Şans işi ama piyasada çok Coil var. Merdiven altı üretimde çok bilindik bir marka al derim.

Bilindik markaları sıralasak olur mu ?

CemalSumlu

• Cemal
Ynt:
« Yanıtla #15 : Haziran 19, 2015, 04:53:47 ÖS »
Marka olarak dusunursen KW V2 ST XA coilover var bende araci sattigim icin bosta duruyor. Sertlik yumusaklik ve yukseklik alcaklik yapabiliyorsun.
Ucuz etin yahnisi ile ugrasmak istemiyorsan dusun derim kafan agrimaz.

CemalSumlu

• Cemal
Ynt:
« Yanıtla #16 : Haziran 19, 2015, 04:57:44 ÖS »
1.kalite sitalamasi benden gelsin ozaman KW marka olarak.
Kendi amortisor ve yaylari ile komple set dir, dusunursen goruselim ilan detaylarini yazdim. Malum sitede mevcut. Ilan no:215142599

sezginbaranc

« Yanıtla #17 : Ağustos 25, 2016, 01:46:20 ÖÖ »
Aradan geçen süre maddi imkanların değişimi ve edilen bilgi ile deneyimler ile konuyu hortlatmak durumunda kalıyorum.
Baskı balata exedy stage 2 ürünü ile değişti
Filtreyi K&N Apollo açık hava filtresi ile ön tamponlar alt ızgaralarına port uzantısı şeklinde değişti.
Son susturucu oem, 2-3k devir aralığında ses çıkarmazken gaza yüklenildiğinde verdiği cızırtılı sesi seviyorum. Fakat performans için Hks Power ya da kumandalı warex tercihi yapmayı planlıyorum.
Yayları konfordan kısmadan ve performansı arttıracak şekilde eibach marka Pro kit modeli olarak seçtim. Arka ve ön kısımlara kule gergisi yerleştirerek esneme payını azaltmayı düşünüyorum.
Arabanın gidişi iyileşmişken fren konusunda birşeyler yapılması gerektiğini düşündüm zira araç gittiği kadar iyi durmuyor. Bu konuda önerilerinize açığım.

vtec08

« Yanıtla #18 : Ağustos 26, 2016, 07:20:29 ÖÖ »
Fren konusu oldukça maliyetli bir durumdur yani en az 500 l den başlayıp 5000 tl ye kadar gidebilir.Tavsiyem bijon aralığı aynı olan en az 280 mm yada 300 mm lik ebc disk kullanmanız.Balatalarda ebc olsun bayağı bi iyileşme olur.Yaklaşık 800 tl yi bulur.