Gönderen Konu: 1.5 ex hortum sorunsalı. yardım !!!  (Okunma sayısı 1873 defa)

hangover

1.5 ex hortum sorunsalı. yardım !!!
« : Mart 27, 2014, 09:09:34 ÖS »
karbüratörün altına doğru 3 5 tane hortum gitmekte. birde avansa gelen var diğer tarafta. sıfır motor yapıldı. sanırım usta beceremedi o kısmı. araçta önceki haline göre isteksizlik var. motor soğukken rolanti düşük motor ısınınca yükselmekte. bana anlaşılır foto çekip gönderebilirsiniz işim çözülmüş olucak şimdiden sağolun.

ayrıca si içinde bir sorunum var. motor arıza ışığını söndürmek için sigorta kutusunda belli bi sigortası varmıdır ? varsa hangi sigortadır.

tarantino

• Co-Admin
Ynt: 1.5 ex hortum sorunsalı. yardım !!!
« Yanıtla #1 : Mart 27, 2014, 10:17:45 ÖS »
karbüratörün altına doğru 3 5 tane hortum gitmekte. birde avansa gelen var diğer tarafta. sıfır motor yapıldı. sanırım usta beceremedi o kısmı. araçta önceki haline göre isteksizlik var. motor soğukken rolanti düşük motor ısınınca yükselmekte. bana anlaşılır foto çekip gönderebilirsiniz işim çözülmüş olucak şimdiden sağolun.

ayrıca si içinde bir sorunum var. motor arıza ışığını söndürmek için sigorta kutusunda belli bi sigortası varmıdır ? varsa hangi sigortadır.

1. sıkıntın ex lerde hastalık olan bi malzeme  silindir kapağını sökerken hiç bir usta dikkat etmez ona ve kırılır ya japonla yapıştırıcan yada işinin ehli bir tornacıda yaptırıcan aynısını yaptırdık tornacıda oluyor fazlasıyla iş görüyor

2. sıkıntın civic si da arıza varsa lamba yakar beyine kayıt etmez arıza giderildiği an kendiliğinden söner arıza kodunu okumanız lazım

hangover

« Yanıtla #2 : Mart 28, 2014, 10:45:34 ÖÖ »
Resimlerini çektim ama hafiza kartini bicimlendirince kayboldular yukleyemedim. Bu dediğim 1. Sorsiyrilar var siyah. Üst kisimdan cikip alta baglanti olan. Onların belli bi siralamasi varmidir. Yani 1. Hortum altta hangi yere girmeli 2. Hortum altta nereye girmeli gibi. Birde avansa gelen hortumda herhangi bir vakum tarzi biseyde gozlemlenmiyor.

2. Sorunumda vtec2 de ki gibi sigorta kutusundan isik söndürme dansimiz varmidir.

tarantino

• Co-Admin
« Yanıtla #3 : Mart 28, 2014, 12:33:10 ÖS »
malesef arıza ışığını arızayı gidermediğiniz sürece söndüremezsiniz