Gönderen Konu: 1.5 EX conta yaktı Adapazarı yardım  (Okunma sayısı 2502 defa)

senolserter

1.5 EX conta yaktı Adapazarı yardım
« : Şubat 11, 2017, 09:04:46 ÖS »
Selamün aleyküm arkadaşlar 1992 1.5 ex sedan aracım conta yaktı  yağı suya suya yağa karıştırma yok kompresör tarafını yakmış suyu taşınıyor hangi marka conta almalıyım bana.toplam masrafı ne olur Adapazarından saygilar

vtec08

Ynt: 1.5 EX conta yaktı Adapazarı yardım
« Yanıtla #1 : Şubat 12, 2017, 10:01:30 ÖÖ »
Motoru sokmeden bisey soylemek zor ust kapak acilinca blokta yamulma varsa rektefe isteyebilir mekanik aksamlarda baska bisey cikmassa iscilik dahil gene 1000_1500 tl yi bulur.conta markasi icin bisey diyemem lakin cok fazla alternatifiniz olacagini sanmiyorum.yedek parcacidan alirken varsa orjinali olsun cin mali yada uretimi almayin.

münzevi

• Co-Admin
« Yanıtla #2 : Şubat 14, 2017, 10:59:31 ÖÖ »
Ben de 1.5 el aracımda conta yaktığım için tecrübeliyim. Conta için STONE marka en iyisidir, 100 lira fazla olsun ama sağlam olsun. Parçacıların sağlam demesine aldanmayın sakın, hiçbir satıcı yoğurdum ekşi demez sonuçta. :)

CihanKURT

« Yanıtla #3 : Şubat 16, 2017, 02:12:01 ÖS »
Evet motoru açmadan konuşmak zor. Hondayı bilen bir yere gidin derim. İzmitte Hondaali, honda enes var. Bir danışın isterseniz. Eğer işin içine rektefe girerse, hele de alt blok rektefesi girerse ki motoru sökmek gerekir üzülerek belirteyim en az 2000 tl hazırlayın derim.
Geçmiş olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

senolserter

« Yanıtla #4 : Şubat 17, 2017, 09:33:07 ÖÖ »
Rektefelik bir durum yok diye tahmin ediyorum 6 ay önce hortum patlatıp susuz kaldığı için conta yakmıştı Adapazarı'nda yaptırdım fakat arabayı akşam bıraktım sabah 10 da gittiğimde usta toplamıştı bu kadar hızlı yapması kafama takılmıştı demekki kapağı taşlamaya vermedi tekrar aynı yere gidip kavga etmek istemiyorum kapak taslanip iyi bir conta takilsa sıkıntı kalmaz diye düşünüyorum yinede en kötü ihtimalle hazirim ..

inventor

• Co-Admin
« Yanıtla #5 : Şubat 17, 2017, 10:03:19 ÖÖ »
Stone markadan başka takmanızı tavsiye etmem.Kapak sökülünce blok ve kapak yüzeyini ölçtürün ısıdan dolayı atma olabilir. Başka yardım isterseniz numaram 05325237832