Gönderen Konu: Artık Sona Geldik....LACİVERT VS. BEJ VtecII  (Okunma sayısı 8877 defa)

slh0_7

Ynt: Artık Sona Geldik....LACİVERT VS. BEJ VtecII
« Yanıtla #25 : Ocak 17, 2013, 01:20:37 ÖS »
rehini kaldıracaksın sonra satışa hazır hale gelecek bu rada adam paramın üzerine mi yatacak korkusu filan zor iş bunlar en iyisi rehini kaldırırsanız hemen alacam sizi bekliyorum deyin karşı taraf uğraşsın kaldırırlarsa alın yoksa hiç kendinizi sıkıntıya sokmayın.
ben istanbulda manuel araca binmek istemediğimden otomatik arıyorum manuellerin fiyatı daha uygun olması gerekmiyor mu?
sıfır fiyatlarına bakarsak otomatikler daha pahalı ama ikince elde tam tersi en azından benim araştırmalarıma göre o şekildde.
bu araçtan da vazgeçmek üzereyim çünkü kredi borcu şu anda 24.000 civarıymış yani benden alacağı paranın nerdeyse tamamını bankaya yatıracak o şekilde rehini kaldıracak; açıkçası bende bu şekilde uğraşmayı pek istemiyorum.

ismiil

• İsmail ŞAHİN
« Yanıtla #26 : Ocak 17, 2013, 02:45:32 ÖS »
Ne kadar kötü bir durum adamın işini göreyim derken kendini tehlikeye atacaksın. kendimi tehlike ye atmayım deyince de sahibine yardımcı olamadığın için üzüleceksin. ben bu ikilemin arasında kalmayı asla tercih etmem. şimdi arayı satan adama acıdım, yazık ya ama insanlara da güven olmuyo.

nasip diyelim

honda için geçerli olabilir manuelle otomatik farkı diğer modellerde otomatik pahalıdır modelle doğru orantılı tabi ki

Vtec_01

« Yanıtla #27 : Ocak 18, 2013, 11:36:21 ÖS »
Otomatiğin daha ucuz olduğunu kim söyledi? :)

Honda'nın otomatik şanzımanı en çok aranan şanzımanlardan biridir. Otomatik araç isteyen birinin Honda'yı almasının tek sebebi bu şanzıman bile olabilir.

slh0_7

« Yanıtla #28 : Ocak 20, 2013, 10:56:56 ÖÖ »

Honda'nın otomatik şanzımanı en çok aranan şanzımanlardan biridir. Otomatik araç isteyen birinin Honda'yı almasının tek sebebi bu şanzıman bile olabilir.
ben zaten honda nın otomatiği kötü diye bir şey demedim, ayrıca şimdiye kadar benim araştırdığım kadarıyla da ikinci elde otomatik daha ucuz...

can3520

« Yanıtla #29 : Ocak 20, 2013, 11:27:06 ÖÖ »

ben zaten honda nın otomatiği kötü diye bir şey demedim, ayrıca şimdiye kadar benim araştırdığım kadarıyla da ikinci elde otomatik daha ucuz...
o insanlarin sisirmesi bence, sorunsuz calisan otomatiklerin daha ucuz olmasi anlamsiz =)
« Son Düzenleme: Ocak 20, 2013, 11:31:16 ÖÖ Gönderen: can3520 »

slh0_7

« Yanıtla #30 : Ocak 20, 2013, 12:46:00 ÖS »

o insanlarin sisirmesi bence, sorunsuz calisan otomatiklerin daha ucuz olmasi anlamsiz =)
tamam fiyatlar şişirilmiş o zaman tek taraflı mı şişirildi? yani manuellerin fiyatları şişirildi otomatiklerin fiyatları aynı mı kaldı? bu daha da anlamsız o zmn????

can3520

« Yanıtla #31 : Ocak 20, 2013, 06:02:54 ÖS »
Kusura bakmasinlar da ben ayni ozellikteki manuel aracla kendi aracimi ayni fiyat yazmam yani degerini bilen biri cikar elbet =)

Vtec_01

« Yanıtla #32 : Ocak 21, 2013, 06:47:31 ÖÖ »

tamam fiyatlar şişirilmiş o zaman tek taraflı mı şişirildi? yani manuellerin fiyatları şişirildi otomatiklerin fiyatları aynı mı kaldı? bu daha da anlamsız o zmn????

Kasko değeri olarak bile Vtec 2'lerde otomatiklerin fiyatı model ve donanımına göre 900-1900TL daha daha yüksek. Tamamen manuelcilerin piyasayı şişirmeye çalışmalarından kaynaklanıyor. İstanbul, Ankara gibi büyük trafiği yoğun şehirlerde hangisinin daha rahat ve pahalı satılacağını söylemeye bile gerek yok.

Dediğim gibi, manuel araç alacak bir insan için Civic onlarca aracın içinden yalnızca biridir. Ama otomatik alacak biri için alınabilecek tek araçtır veya 2-3 alternatiften biridir. Kısaca otomatik vitesinin diğer markalardan farklı olarak çok sağlam olması, otomatik isteyen biri için Civic'i tercih sebebi yapar. :)

ismiil

• İsmail ŞAHİN
« Yanıtla #33 : Ocak 21, 2013, 07:33:06 ÖÖ »
bence konu şunndankaynaklanıyor genç arkadaşlar vtec manuel alıp spor bir görünüm ve kullanım elde edebiliyorlar otomatik vites daha yavaş olduğu için seri kullanmak isteyenler tercih etmiyor ben de şahsen istanbul da olmasam otomatikle ne uğraşacağım manuelle yapıştırıır giderim. bu medenle arabam manuel sıkıntısız diye fiyatı yükseltiyor kullanıcıları manuel arayanda mecbur almak zorunda kalıyor. manueller her ne marka olursa olsun riski azdır. bunlar hepsi bir etken...

ccanturk

« Yanıtla #34 : Şubat 02, 2013, 09:11:50 ÖS »
Arkadaşlar şimdiki aracımı almadan önce hep manuel araç kullandım.Eşimden dolayı otomatik araç aradım.Hangi ustaya sordumsa hepside hondanın otomatiğinden başka alma dediler.Uzun uğraşlar ve aramalar sonucundan ilk sahibinden 2005 vtec es araç aldım.LPG kendim taktırdım.Çok memmunum.Bir daha araba alsam yine honda ve yine otomatik alırım.Otomatiğin rahatlığını bilen bilir.Birde başka araçları bilmem ama hondanın otomatiği manuellere göre daha pahalı.Hem sıfırda hemde ikinci elde.

can3520

« Yanıtla #35 : Şubat 03, 2013, 08:37:00 ÖS »
Arkadaşlar şimdiki aracımı almadan önce hep manuel araç kullandım.Eşimden dolayı otomatik araç aradım.Hangi ustaya sordumsa hepside hondanın otomatiğinden başka alma dediler.Uzun uğraşlar ve aramalar sonucundan ilk sahibinden 2005 vtec es araç aldım.LPG kendim taktırdım.Çok memmunum.Bir daha araba alsam yine honda ve yine otomatik alırım.Otomatiğin rahatlığını bilen bilir.Birde başka araçları bilmem ama hondanın otomatiği manuellere göre daha pahalı.Hem sıfırda hemde ikinci elde.
+1
9 yıldır vtec es otomatik kullanıyoruz araba bana babamdan kaldı, ne şanzıman sorun çıkardı ne de motorunda bir problem çıktı otomatik araç için honda tartışılmaz :)

deep_water_35

« Yanıtla #36 : Şubat 04, 2013, 06:29:02 ÖS »
konuyla alakalı olarak
 http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-modifiye-araclar-otomobil-saka-degil-gercek-ilgi-cekmekden-bikicaksiniz-113088922/detay/ ilandaki araç hakkında bilginiz varmı acaba?bi arkadaşım almayı düşünüyor...tesekkür ederim...

ismiil

• İsmail ŞAHİN
« Yanıtla #37 : Şubat 06, 2013, 03:26:56 ÖS »
uzun zamanda olmadı ama favorilerimdeki bütün araçlar satılmış

ilanda ki araba tarz meselesi ben birşey diyemeyeceğim.