Gönderen Konu: 1.4is Civic Stop Etme Sorunu  (Okunma sayısı 981 defa)

black_ayaz

1.4is Civic Stop Etme Sorunu
« : Şubat 09, 2016, 08:11:25 ÖÖ »
Aracım 98 model otomatik. Araç yolda giderken stop ediyor. Daha sonra 10 - 15 dk bekledikten sonra geri çalışıyor. Elektriksel bi sorun olduğunu düşünüp akü değiştirdim. Sanayide distribütör deki sensörden olacağını söylediler. Elimde yedek vardı denedim ama yine stop etti. Birde, yolda giderken tam gaz yapıp yüksek devirlere çıkınca araba tekliyor. Ateşleme gidip geliyo gibi. Zaten stop ettiğinde de kontrol ettim ateşlemeyi kesiyor. Distribütör e aküden harice besleme yaptım yine aynı. Tek bakmadığım krank sensörü kaldı. Stop etmeden öncede devir saati kafayı bozuyo resmen yükseliyor iniyor durduğu yerde. Araç devri okuyamıyor gibi bir hal içinde. Bu sorunla karşılaşan var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim...

oktayoo

• Oktay
Ynt: 1.4is Civic Stop Etme Sorunu
« Yanıtla #1 : Şubat 09, 2016, 10:04:58 ÖÖ »
hem benzin,hem lpg (varsa) de durum aynımıdır.Bu tür sorunlar genelde bobinle ilgili çıkıyor bildiğim kadarıyla.

mustisff35

Ynt: 1.4is Civic Stop Etme Sorunu
« Yanıtla #2 : Şubat 16, 2016, 09:35:17 ÖÖ »
s.a aynı sorun benim arabamda da vardı.1.4 is 98 model yolda giderken aniden stop ediyor ortalama 5 ila 10 dk bekledikten sonra tekrar marşa bastığımda çalışıyordu.Ustaya götürdüğümde distribütör den kaynaklanabileceğini söyledi orjınal çıkma getittirdik o günden sonra allaha şükür arabamın stop etme arızası son buldu.