Gönderen Konu: 1.4 yakıt seçimi  (Okunma sayısı 2534 defa)

chevasil

1.4 yakıt seçimi
« : Mart 28, 2010, 07:03:14 ÖS »
belki bu konu cok acıldı ama onemlı bır detayı vurgulamak ıstıyorum. son deneyımım 1 hafta oldu 100 tl ya 465 km sehır içi yol yaptım 20 km daha gıder. arabam 2000 1.4 is sedan 145.000'de bana yakıtı gayet uygun geldı  lpg yok. ( burda bır arkadasım pompacıya yavas dolumu tercıh edın farkı goreceksınız demişti, en son aldıgım benzınde yavas dolumu ıstedım shell 95 oktan aldım gercekten arkadasın dedıgı gıbı cıktı) 465 km benzınle yol yaptım yakıtı bana uygun geldıgı ıcın tüp taktırmaktan vazgectım arabayı alalı 1 ay olmustu. sıze sorum lpg taktırsam kaca duser yakıtı? BIRDE YAVAS DOLUMU SEC DIYEN ARKADASIN İSMİNİ HATIRLAMIYORUM HER KIMSE O ARKADASA TESEKUR EDERIM. sızde deneyın arkadaslar denedım gordum. herkese saygılar yorumlarınız beklıyorum.

yalçınn

Ynt: 1.4 yakıt seçimi
« Yanıtla #1 : Mart 28, 2010, 09:27:19 ÖS »
yakıt verini çok iyi ben 2.0 araba ile lpg de sizden daha fazla yakıyorum şehir içinde...
yavaş dolum ne demek anlayamadım izah edermisiniz....

chevasil

« Yanıtla #2 : Mart 29, 2010, 10:49:36 ÖÖ »
yakıt verini çok iyi ben 2.0 araba ile lpg de sizden daha fazla yakıyorum şehir içinde...
yavaş dolum ne demek anlayamadım izah edermisiniz....

pompacılar bı hızlı dolum yapıyorlar bırde yavas tabı bu benzınde gecerlı. yavas dolum yaparmısın dıye rıca edersenız ıstasyon pompacısı bunu anlayacaktır. :)

wordsman

« Yanıtla #3 : Eylül 01, 2010, 07:40:59 ÖS »
Sonuçta depoya giren benzin litresi aynı değil mi? fark ediyor mu yavaş olunca

chevasil

« Yanıtla #4 : Eylül 03, 2010, 12:44:30 ÖS »
bu konuyu mart'ta acmışım gecen gün haberlerde bunun konusu oldu depoyu doldurunca pompanın attıgı fiyata dıkkat edın hızlı gıdıyorsa sorun var demektır. yavas dolum dıye onu tercıh edın demıstım pompalarda yavas ve hızlı dolum dıye ıkı tercıh vardır. pompacılar cbk bıtsın dıye hızlıyı tercıh ederler ne demek ıstedıgımı depoyu fullemeye kalkanlar anlar. dolmaya baslayınca pompayı yavas konumuna alıyorlar.yavas konumu odur.