Gönderen Konu: 1.4 SAHİPLERİ BURADA BULUŞALIM  (Okunma sayısı 418261 defa)

burakc

Ynt: 1.4 SAHİPLERİ BURADA BULUŞALIM
« Yanıtla #1200 : Ağustos 27, 2015, 08:50:33 ÖS »
1997 model 1.4 is otomatik güvenlik paketli ile aranızdayım  :emo

Bilstein amortisör arıyorum ön-arka yardımcı olabilicek var mı?

civic14hb

« Yanıtla #1201 : Eylül 11, 2015, 04:32:20 ÖS »
arkadaslar 97 model hb otomatik vites bir civic var. 9 ay evvel lpg takılmış 225.000 km de. Aracla ilgili bir sıkıntı yok. Klimalı. 2003 yılında ağır bir kazası olduğunu söylüyor sahibi ama 11 yıldır kullanmaya devam ediyor. Sizce araç alıbilir bir araba mı ? 225 bin yüksek mi ? 2003 DE ki ağır kazasından dolayı hiçbir problem yaşamadığını söylüyor.

ardaobaykutalp

• ardaobaykutalp
« Yanıtla #1202 : Aralık 01, 2015, 10:16:03 ÖÖ »
Herkese merhabalar.

Aracım 1998 Honda Civic 1.4 Otomatik LPG'li.

Yaz başında aldım , bakımlarını yaptırdım ve hem uzun yolda hemde şehir içinde kullandım. Gayette memnundum ta ki LPG yakıt değerleri artana kadar.

Bundan önce 20-25 kuruş yakan aracım (Hatta uzun yolda yazın 18 kuruşu bile gördü) bir anda 35 kuruşlara çıkan yakıt değerlerine ulaşmaya başladı.
Litre bazında ise 100 km de 14 litre gibi bir değer söz konusu.

Kimilerine göre normal bir değer olabilir fakat bence 35 kuruş çok yüksek. Daha önce çok çok düşük yakış değerleri gördüğümden durumun çözümünü aramaya koyuldum.

İlk önce bujiler ve hava filtresi değiştirdim fark etmedi , daha sonra Atiker LPG ustasına gittim , enjektörler arızalı dedi( gerçekten de 1 tanesi arızalıydı , sesinden de anlaşılıyordu) ve değiştirdik fakat yine bir çözüm olmadı.

Bunun üzerinde tavsiye ile ünlü bir karbüratör ustasına gittim , araca ölçüm yaptılar fakat fazla yakmadığını , 35 kuruşun normal olduğunu söylediler.
Yinede orada bir sübap ayarı yaptırarak iş garantiye almak istedim. Şuan ayardan sonra deneme aşamasındayım çözüm oldu mu olmadı mı henüz bilemiyorum.

Sizden ricam şudur;

Benim gibi 1998 Honda Civic 1.4 Otomatik LPG'li kullanan dostlarımız var ise bana yakıt değerlerini yazabilirler mi ? 

Ayrıca bu tarz bir sorunu nasıl çözeceğim konusunda bana fikir verecek olan arkadaşlar var mıdır?

Zira usta usta gezmekten ve devamlı para harcamaktan biraz sıkıldım takdir edersiniz ki.

Herkese şimdiden teşekkürler.

Arda

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #1203 : Aralık 01, 2015, 10:49:54 ÖÖ »
Herkese merhabalar.

Yaz başında aldım , bakımlarını yaptırdım ve hem uzun yolda hemde şehir içinde kullandım. Gayette memnundum ta ki LPG yakıt değerleri artana kadar.

Bundan önce 20-25 kuruş yakan aracım (Hatta uzun yolda yazın 18 kuruşu bile gördü) bir anda 35 kuruşlara çıkan yakıt değerlerine ulaşmaya başladı.

Kimilerine göre normal bir değer olabilir fakat bence 35 kuruş çok yüksek. Daha önce çok çok düşük yakış değerleri gördüğümden durumun çözümünü aramaya koyuldum.

İlk önce bujiler ve hava filtresi değiştirdim fark etmedi , daha sonra Atiker LPG ustasına gittim , enjektörler arızalı dedi( gerçekten de 1 tanesi arızalıydı , sesinden de anlaşılıyordu) ve değiştirdik fakat yine bir çözüm olmadı.

Bunun üzerinde tavsiye ile ünlü bir karbüratör ustasına gittim , araca ölçüm yaptılar fakat fazla yakmadığını , 35 kuruşun normal olduğunu söylediler.
Yinede orada bir sübap ayarı yaptırarak iş garantiye almak istedim. Şuan ayardan sonra deneme aşamasındayım çözüm oldu mu olmadı mı henüz bilemiyorum.

Sizden ricam şudur;

Benim gibi 1998 Honda Civic 1.4 Otomatik LPG'li kullanan dostlarımız var ise bana yakıt değerlerini yazabilirler mi ? 

Ayrıca bu tarz bir sorunu nasıl çözeceğim konusunda bana fikir verecek olan arkadaşlar var mıdır?

Zira usta usta gezmekten ve devamlı para harcamaktan biraz sıkıldım takdir edersiniz ki.

Arda

Yaz ile kış değerleri arasında 10 kuruş oynar. Daha fazla aracınızı ustalara gezdirmeyin kış döneminde bu şekilde yakacaktır aracınız. Aracınız düz vites olsa idi 30 kuruş civarı yakardı değerleriniz normal daha fazla masraf etmeyiniz kışın az binmeye bakın arabaya :)

ardaobaykutalp

• ardaobaykutalp
« Yanıtla #1204 : Aralık 01, 2015, 12:16:20 ÖS »
Herkese merhabalar.

Sizden ricam şudur;

Arda

Yaz ile kış değerleri arasında 10 kuruş oynar. Daha fazla aracınızı ustalara gezdirmeyin kış döneminde bu şekilde yakacaktır aracınız. Aracınız düz vites olsa idi 30 kuruş civarı yakardı değerleriniz normal daha fazla masraf etmeyiniz kışın az binmeye bakın arabaya :)

Cevabınız için teşekkür ederim. Mecburen biniyoruz çocuğu getir götür vs. derken.
1.6 olsa da neredeyse aynı segment aracımız var sizinle. Bu bilgi bana iyi geldi. Tekrar teşekkürler.

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #1205 : Aralık 01, 2015, 08:01:55 ÖS »
Herkese merhabalar.

Sizden ricam şudur;

Arda

Cevabınız için teşekkür ederim. Mecburen biniyoruz çocuğu getir götür vs. derken.
1.6 olsa da neredeyse aynı segment aracımız var sizinle. Bu bilgi bana iyi geldi. Tekrar teşekkürler.

Estfr. yardımcı olabildiysem ne mutlu. Evet aynı kasa araçlarımız bir sıkıntınız oldumu elimden gelen yardımı gösteririm.

Bülent 85

« Yanıtla #1206 : Ocak 17, 2016, 12:19:20 ÖÖ »
Selam arkadaşlar yeni katıldım aranıza bir sıkıntım var 98 model tek kapı 1.4 klimalı aracım için ön konsolu teyp çerçevesi kalorifer peteklerinin olduğu yerden bahsediyorum nerden bulabilirim

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #1207 : Ocak 17, 2016, 12:28:43 ÖÖ »
Selam arkadaşlar yeni katıldım aranıza bir sıkıntım var 98 model tek kapı 1.4 klimalı aracım için ön konsolu teyp çerçevesi kalorifer peteklerinin olduğu yerden bahsediyorum nerden bulabilirim

Aleyküm Selam,

Malum sitede ilanlara bakabilirsiniz.

eskemre

« Yanıtla #1208 : Mart 03, 2016, 11:39:25 ÖÖ »
Yeni Honda Civic Sedan ve HB hakkında detaylı bilgi için ; www.yenicivic.net

tarihbilgisi

« Yanıtla #1209 : Haziran 06, 2016, 10:16:40 ÖÖ »
1999 model 1.4 is aracımla aranıza katılmış bulunmaktayım. Herkese merhabalar . Desteklerinizi bekliyorum arkadaşlar

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #1210 : Haziran 08, 2016, 11:17:21 ÖÖ »
1999 model 1.4 is aracımla aranıza katılmış bulunmaktayım. Herkese merhabalar . Desteklerinizi bekliyorum arkadaşlar

Hayırlı olsun

tarihbilgisi

« Yanıtla #1211 : Haziran 09, 2016, 09:38:47 ÖS »
Teşekkür ederim kardeşim. Artık bol bol soru soracağız . Benden önceki sahibi bol bol binmiş ama araçla hiç ilgilenmemiş

tarihbilgisi

« Yanıtla #1212 : Haziran 21, 2016, 06:53:33 ÖS »
Form çok cansız kimse takılmıyor. Bir şey soruyorsun 4 ay sonra cvp geliyor

Ugur yesil

« Yanıtla #1213 : Temmuz 01, 2016, 02:20:24 ÖÖ »
2000 1.4 is hb otom. İle aranızdayım. :)

vtec08

« Yanıtla #1214 : Temmuz 01, 2016, 06:40:22 ÖÖ »
Hayırlı olsun..

tarihbilgisi

« Yanıtla #1215 : Temmuz 01, 2016, 09:55:34 ÖÖ »
Merhaba hoşgeldiniz aracınız hayırlı olsun

Ugur yesil

« Yanıtla #1216 : Temmuz 01, 2016, 01:55:30 ÖS »
merhaba arkadaşlar. 2000 model 1.4 is hb oto. sahibiyim.

Ugur yesil

« Yanıtla #1217 : Temmuz 01, 2016, 01:57:35 ÖS »
teşekkürler. sitenin yabancısıyım birkaç kere aynı şekilde yazmış olabilirim.

tarihbilgisi

« Yanıtla #1218 : Temmuz 01, 2016, 09:20:14 ÖS »
yaz kardeş istediğin kadar zaten bir kaç kişi tarafından hariç kimse cevap vermiyor :)

baja21

« Yanıtla #1219 : Eylül 19, 2016, 09:53:23 ÖS »
Merhaba

2000 1.4 is Hidrolik direksiyon yağı olarak neyi tavsiye edersiniz?
« Son Düzenleme: Eylül 19, 2016, 09:53:54 ÖS Gönderen: baja21 »

tarantino

• Co-Admin
« Yanıtla #1220 : Ekim 01, 2016, 10:02:25 ÖÖ »
normal kırmızı atf dıreksıyon yagı yeterlı olur

nacruno

« Yanıtla #1221 : Ekim 19, 2016, 08:50:51 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar.
97 model 1.4 is hb otomatik almak üzereyim. Arabalar hakkında bilgim kısıtlı. Buralarda okuduğum kadarıyla memnun olmayan insan çok az. Size sorum; bu modellerin piyasası nedir? ilanlar 20.000 civarında fakat alan satan var mı yakın zamanda?
Araba 300.000 de, 500.000 i görür diye tahmin ediyorum iyi bakılırsa. Yabancı sitelerde 400.000 de olup hala sahibini üzmeyen araçlar gördüm. Arabanın şimdiki sahibi severek bakmış belli ki.

Çekindiğim bir konu da arabanın alçak olması. Asfalt dışına çıktığında sorun oluyor mu çok ? Malum, Japonlar arabayı asfalt için yapmışlardır.

İlk araba için güzel bir seçenek gibi duruyor fakat satmak istesem elimde kalır mı?
2. el piyasası ne durumda? Pazar hızlı mı?

İkna ederseniz çok yakında ben de aranıza katılabilirim: )

MustafaK1R

Ynt:
« Yanıtla #1222 : Haziran 28, 2017, 02:00:57 ÖS »
Iyi günler arkadaşlar 1.4ies 97 model sahibiyim . Şuana kadar problemim yok araçta fakat alırken su teybin üstündeki havalandirmalar kırık Nerden temin edebilirim acaba

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üsame Şeker

« Yanıtla #1223 : Ekim 09, 2017, 01:29:19 ÖÖ »
Selamun aleyküm bir sorum olacak.
Sahibindene girdiğimizde Civic 1.4 kategorisinde hem 1.4i var hem de 1.4 S ama ikisinde de 1.4i S’ler çıkıyor.Ayrıca 1.4i S olarak da bir bölüm yok işin garip tarafı.1.4’lerin arkasında da tam olarak 1.4i S yazıyor.Bu iki kategori arasında fark var mıdır, varsa nelerdir ?
Şimdiden teşekkürler.

onuruzun34

« Yanıtla #1224 : Ekim 09, 2017, 09:57:15 ÖÖ »
Selamun aleyküm bir sorum olacak.
Sahibindene girdiğimizde Civic 1.4 kategorisinde hem 1.4i var hem de 1.4 S ama ikisinde de 1.4i S’ler çıkıyor.Ayrıca 1.4i S olarak da bir bölüm yok işin garip tarafı.1.4’lerin arkasında da tam olarak 1.4i S yazıyor.Bu iki kategori arasında fark var mıdır, varsa nelerdir ?
Şimdiden teşekkürler.

Facebook ta honda gruplarında satıyolar , 250 tl ile 350 tl arasında değişiyor