Gönderen Konu: akü tavsiyesi  (Okunma sayısı 8129 defa)

principeazul

akü tavsiyesi
« : Aralık 30, 2010, 11:04:17 ÖÖ »
slm arkadaşlar

2005 honda civic 2005 aracım için akü yenileme zamanı geldi.

kaç amper ve hangi marka aküyü tavsiye edersiniz ?

ilkeronat

Ynt: akü tavsiyesi
« Yanıtla #1 : Aralık 30, 2010, 04:38:03 ÖS »
yuasa ters kutup, dar tıp, 45ah. :)

kayaci26

« Yanıtla #2 : Aralık 30, 2010, 06:34:34 ÖS »
Merhabalar arkadaşım...

Bu konu çok farklı başlıklarda anlatıldı, irdelendi ama olsun sen yine de bizatihi görüş istiyorsun...

Benim şahsi görüşümdür, kimseyi bağlamaz, sponsor - ortak falan da değilim...

Marka olarak TR de mutlu akü ya da ÇELİK akü ye tam destek diyorum... zaten her ikiside aynı firmanın malı...

orjinali 45 Amper ama sen sığdırabilirsen 60 lığını tak derim, yok orjinali bozmam diyorsan 45 A akü, japon tipi diye de belirt, ters kutup olacak dikkat, eğer düz kutup alırsan aracının motor kaputu açıkken açık kalmasını sağlayan çubuğu biraz eğip bükmen gerekir, çünkü kutup başlarına değiyor...

Çelik akü nün silver ve taxi şeklinde daha yüksek performanslı aküleri de var.... iyicene araştır... bu firma çok sağlam haberin olsun, üstelik normal aküye bile az bir TL karşılığı 3.yılı da kapsayan garanti hizmeti sunuyorlar (zaten her akü 2 yıl garantili)
Ayrıca akünüzün araçta kaldığı sürede Türkiye Genelinde ücretsiz servis hizmeti de sunuyorlar ( Ne mi yapıyorlar : Akünüzün şarzını, aracınızn şarz edip etmediğini, akü su seviyesini değerlendirip gerekli müdahaleyi yapıyorlar)

Benim araçta ve eşraftan epeyce dostun aracında ÇELİK AKÜ takılı ve daha benim marşım basmadı, aküm bitti vs gıcırtı kimseden duymadık . . . Umarım duymayız da. . .

Not: Normal Şartlar Altında bir otomobil aküsünün ömrü bana göre 3 yıldır, 3 yıldan fazla hiç bir aküyü kullanacağım diye uğraşmadım, bir yerlerde de rezil olmadım . . .

principeazul

« Yanıtla #3 : Ocak 04, 2011, 11:17:19 ÖÖ »
Önerileriniz ve bilgilendirmeniz için çok teşekkürler

Saygılar

kayaci26

« Yanıtla #4 : Ocak 04, 2011, 02:42:06 ÖS »
Eyvallah...

mask946

« Yanıtla #5 : Mart 10, 2013, 01:49:47 ÖS »
honda türkiye fabrikadan aradılar. garanti dışı değişmez dediler.
ve 60 amper takarsam sarj dinomosu bozulursa yine garanti dışı kalırsın dediler.
honda adına aküler mutlu akü tarafondan yapılıyormuş
dışardan dar ters japon 47 amper mutlu alın takın sorun olmaz dediler. tekrar biterse aynı işlemi yapmak zorundasınız dediler.

60 amper akü takmak ŞARJ  DİNOMOSUNU BOZARMI ?