Gönderen Konu: 1.4 is egzoz hakkında acil yardım  (Okunma sayısı 4954 defa)

mustisff35

1.4 is egzoz hakkında acil yardım
« : Şubat 19, 2016, 10:10:52 ÖÖ »
s.a arkadaşlar 1.4 is 98 model honda cıvıc aracım var üzerinde komple 51 lik düz boru abart egzoz var.Aracımın muayenesi yaklaştı orjınal boruları değilde yine 51 lik düz boruyu kullanmak mümkünmü susturucuya takılmasında muayenede geçememe gibi herhangi bi sıkıntı yaşatırlarmı bana orjınal boruların aracın performansını düşüreceğini düşünüyorum bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaşlar yazabilirse  çok memnun olurum.

mustisff35

Ynt: 1.4 is egzoz hakkında acil yardım
« Yanıtla #1 : Şubat 19, 2016, 11:47:32 ÖÖ »
bu konuyla ilgili yardımcı olabilecek kimse yokmu ???

Zekicilep2

« Yanıtla #2 : Şubat 19, 2016, 12:47:59 ÖS »
Kat iptalin varsa kat geri takilacak. Hemen arkasina orta susturucu ve abart egzozun Orayada son susturucunu takip muaneden gecebilirism

Ruski

« Yanıtla #3 : Şubat 19, 2016, 11:18:12 ÖS »
Katalizörün olmasi gerekiyor,abart fazla bagiriyorsa belki gecmeyebilir.

mustisff35

« Yanıtla #4 : Şubat 20, 2016, 08:12:50 ÖÖ »
Katalizör arabanın üzerinde yok yeni baktım ama evdeki parçalarda varmı bilmiyorum bu Katalizör sıkıntı yaratacak gibi bakalım.Bu 51 lik boruya herangi bi cevabınız varmı orjınal susturucuları kendı orjınal ince boruya değilde 51 lik düz boruya taktırayım dıyorum eğer bu şekilde yaparsam muayenede sıkıntı yaşar mıyım orjinal boru niye kullanılmamıs derler mi bana??

Ruski

« Yanıtla #5 : Şubat 20, 2016, 04:06:32 ÖS »
Boru hiçbir sikinti yaratmaz.bende 1.6 ies varken muayeneden  acik filtre,spor yay,headers,kat ustunde 51 boru ve vti son susturucusu vardi.tek kusuru farlardan yedim, farlarda daha 1 senelikti,sifir araç olsa bile farlara hafif kusur yaziyolar

mustisff35

« Yanıtla #6 : Şubat 22, 2016, 08:48:47 ÖÖ »
dün egzozcuya gittim araçta komple düz boru abart var katalizör olmadan geçmez dedi.Benim elimde de sadece iki tane susturucu var,katalizör de baya pahalı biraz araştırdım bilmiyorum nasıl yapabilirim sigortada baya yüklü geldi.Katalizör olmadan sadece susturucuları taktırsam muayeneden geçme olasılığım nedir acaba ihtimal var mıdır eğer yoksa unıversal birsey uydurabilir miyiz katalizör ün yerine yardım :(((

mustisff35

« Yanıtla #7 : Şubat 22, 2016, 08:50:03 ÖÖ »
ayrıca bu konuyla ilgili yazan arkadaşlara teşekkür ederim sağolun

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #8 : Şubat 22, 2016, 11:09:47 ÖÖ »

Malum siteden bakarsan 100-150 tl ye kadar pazarlık yap al yada egsozcular kiralıyor fakat aynı paraya gelir.  Benden sana tavsiye bir tane al arabanı kullanmaya devam edersen muayene zamanı taktırırsın lazım olur.

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #9 : Şubat 22, 2016, 11:13:48 ÖÖ »

Ayrıca orjinal orta susturucun orjinal borulu vaziyette duruyor ise 51 lik üzerine kesip taktırma eğerki 51 lik boru daha önce kesilmemiş işlem görmemişse.

Ruski

« Yanıtla #10 : Şubat 22, 2016, 11:31:05 ÖÖ »
Aydinda olsan benim elimde katalizor var uygun bi fiyata kiralik,isini gorunceye kadar verirdim.

mustisff35

« Yanıtla #11 : Şubat 22, 2016, 12:24:40 ÖS »

Ayrıca orjinal orta susturucun orjinal borulu vaziyette duruyor ise 51 lik üzerine kesip taktırma eğerki 51 lik boru daha önce kesilmemiş işlem görmemişse.
51 lik borular işlem görmemiş orjinal dediğin gibi orjinalini takmayı düşünüyorum.

mustisff35

« Yanıtla #12 : Şubat 22, 2016, 12:27:55 ÖS »
Aydinda olsan benim elimde katalizor var uygun bi fiyata kiralik,isini gorunceye kadar verirdim.

valla çok iyi olur aracın muayenesi 6. ayın 4 nde bitiyor.Dediğin gibi olursa kaça kiralayabiliriz.Fiyat konusunda yardımcı olabilir misin.Foruma yazmamdaki araç maddiyat birde aracı alırken aceleye getirmek o yüzden baya masraf ettim ama arabamı seviyorum Honda Ayrıcalıktır...

Ruski

« Yanıtla #13 : Şubat 22, 2016, 06:52:57 ÖS »

valla çok iyi olur aracın muayenesi 6. ayın 4 nde bitiyor.Dediğin gibi olursa kaça kiralayabiliriz.Fiyat konusunda yardımcı olabilir misin.Foruma yazmamdaki araç maddiyat birde aracı alırken aceleye getirmek o yüzden baya masraf ettim ama arabamı seviyorum Honda Ayrıcalıktır...
hocam nerdesiniz tam olarak,aynı şehirde olsak uygun fiyata kiralık veririm.uzaktaysanız bana,yakın bir yerden bulmanız sizin için daha ucuz bi yöntem olur

mustisff35

« Yanıtla #14 : Şubat 23, 2016, 06:58:12 ÖÖ »

hocam nerdesiniz tam olarak,aynı şehirde olsak uygun fiyata kiralık veririm.uzaktaysanız bana,yakın bir yerden bulmanız sizin için daha ucuz bi yöntem olur
izmirdeyim bakalım 5. ay gibi araştırmaya başlayayım tekrardan muayene 6. ayda ilgin için çok sağol teşekkür ederim