Gönderen Konu: 1.4 is 96-98 hb hakkında  (Okunma sayısı 4001 defa)

civic14hb

1.4 is 96-98 hb hakkında
« : Eylül 11, 2015, 04:28:24 ÖS »
Arkadaşlar merhaba.

Foruma bayağıdır okuyorum, yeni üye oldum. :) Umarım beni de aranıza kabul edersiniz.

İstanbul'da yaşıyorum ismim Burhan.

2 yıl evvel 1.4 is otomatik sedan 97 model bir civic aldım ve 1 yıl kadar kullandım. Aracımı 200.000 civarı 15.000 liraya geçen yıl sattım.
Bu sene tekrar civic almak istiyorum. 13-15.000 TL arası bir bütçem var. Bu sefer hb ve yine oynanmamış, modifiye edilmemiş otomatik vites ve klimalı bir civic almak istiyorum. Birkaç araç buldum fakat km leri ile oynanmış. Bir tane orijinal olduğunu düşündüğüm, 225.000 km de hb gök mavisi güzel bir civic buldum. 11 yıldır aynı kullanıcıdaymış araç. Tek elden kullanılmış. Km biraz gözümü korkutuyor acaba sorun cıkarır mı ?

Aranız da 96-97 model hb otomatik vites, klimalı ve modifiye edilmemiş civic satan arkadaşlar varsa benimle irtibata geçebilir mi ?
Ben geçen yıl boyasız 4 kapılı aracımı 15 bine sattım, bu sene fiyatlar neden böyle coştu gitti anlamış değilim.

İlgilenen arkadaşlara teşekkürler.

lars

Ynt: 1.4 is 96-98 hb hakkında
« Yanıtla #1 : Eylül 30, 2015, 01:47:16 ÖS »
Yeni konu açmadan yazayım dedim,

Merhaba son zamanlarda honda civic 1.4 i s otomatik almayı düşünüyorum. Eşim otomatik araçtan başka kullanamıyor. Bu araçla ilgili olumlu olumsuz yorum ve önerileriniz nelerdir? Performans çok önemli değil yakıt ekonomisi daha önemli. kendimde manuel corsa 1.4 90 hp araç kullanıyorum.

sudulus

• Sudulus
« Yanıtla #2 : Ekim 26, 2015, 11:15:03 ÖÖ »
Yeni konu açmadan yazayım dedim,

Merhaba son zamanlarda honda civic 1.4 i s otomatik almayı düşünüyorum. Eşim otomatik araçtan başka kullanamıyor. Bu araçla ilgili olumlu olumsuz yorum ve önerileriniz nelerdir? Performans çok önemli değil yakıt ekonomisi daha önemli. kendimde manuel corsa 1.4 90 hp araç kullanıyorum.
selam
1997 sedan 1.4 is otomatik güvenlik paketli klimalı aracımı 2010 da ve 213.000 km.de aldım ve halen kullanıyorum. aldıktan bir yıl sonra lavoto marka lpg taktırdım. araçtan son derece memnunum. tek sorunum 4 kişiyle yüksüz halde bile her tümseğe sürtümesiydi. onu da geçenlerde ümraniye sanayideki amortisör tamiri yapan bir yerde 2cm yükselttirerek hallettik.
bu aracı kesinlikle tavsiye ederim. görüşü çok rahat, bayan kullanacaksa ve boyu çok uzun değilse mutlaka yükseltmek için minder kullansın (bizim hanım öyle yapıyor) çok daha rahat kullandığını söylüyor. yakıt konusunda lpg şehirlerarasında ölçtüm 1 km de 8,8 - 9 lt gibi lpg yakıyor. şehir içini ölçmedim, ne zaman ne kadar yakacağının garantisi yok.
güvenlik paketli bulursanız (yolcu + sürücü hava yastıklı) memnun kalırsınız..
motorunu heryerde yaptırabileceğiniz bir araç, yedek parçada yan sanayi her türlü parçayı da bulabiliyorsunuz.
bu kadar yeterli olur umarım...

onurlncn

« Yanıtla #3 : Kasım 30, 2017, 09:58:08 ÖS »
Merhabalar bende 4 ay önce e aldım 110.000 km de 98 model güvenlik paketli otomatik. Araçtan çok memnunum hep hevesim vardı sonunda alıcam diyip aldım. Benzin de kullanıyorum tüp yok. Şehir içi 60krş dan aşşagı düşemedim. Şehir dışı 30 35 krş yaktı uzun yolda. Ferah aydınlık geniş görüş alanı uzun yoldaki yatar gibi sürüş keyfi filan güzel ya sevdim :).

onuruzun34

« Yanıtla #4 : Aralık 05, 2017, 07:37:05 ÖÖ »
Hayırlı olsun...
Benzine gelen son zamlar , aracın otomatik oluşu , yanılmıyorsam güvenlik paket otomatikler 75 hp .
Bu yüzden o kadar yakması normal

Kanjozoku

« Yanıtla #5 : Mart 21, 2021, 05:47:30 ÖS »
selamun aleyküm. 96 1.4 hb 3 kapı aracım var kaloriferi açtığımda ön cam peteğinden sıcak hava gelmiyor buğu'dan önümü görmüyorum sebebi ne olabilir arkadaşlar ?