Gönderen Konu: Yeni kasa honda city için yardım  (Okunma sayısı 8211 defa)

qwertylion

Yeni kasa honda city için yardım
« : Haziran 29, 2010, 08:03:15 ÖS »

merhaba arkadaşlar;

2009 model yeni kasa honda city otm. sahibiyim. aracımdan memnunum. aracın performansını bir miktar arttırmak istiyorum. lakin yanlış anlaşılmasın derdim 0-100 şu kadar saniye olsun son hızı şöyle olsun böyle olsun diye bir amacım yok. zaten 1.4 atmosferik motordan bir şey beklemiyorum. amacım 100 beygiri %10 arttırıp 110 beygir yapabilmek.

Önceki aracım poloydu. 75 bg di. klimayı açınca araç yığılıp kalıyordu. Vag-cam kablosuyla chipletince  7-8 bg bir artış olmuştu. En azından 1-2 viteste klimayı açınca biraz hareketlenmişti. aynı şeyi city içinde düşünmüştüm ama sanayide fikir alamk amacıyla 2-3 kişiye sorduğumda honda da bu işin bu kadar basit olmadığını ecu nun komple sökülmesi gerektiği en ufak bir hatada ecuyu kucağıma alabileceğimi, vazgeçmemi ifade ettiler.

sonra  hava filtresi headers falan bulalım takalım , bu arada araç leylek gibi biraz alçaltalım dedik, bu seferde  city için yedek parça bulmak neredeyse imkansız.

burada siz devreye giriyorsunuz, bana nasıl yol gösterirsiniz, ne yapmam lazım?

murtilaf

Ynt: Yeni kasa honda city için yardım
« Yanıtla #1 : Haziran 30, 2010, 04:43:14 ÖS »
ebayde bi araştırma yap derim.. Belki işine yarar şeyler bulabilirsin.. Arkadaşlar içinden çok oldu ebay sayesinde çare bulan.

tyff

« Yanıtla #2 : Temmuz 08, 2010, 09:40:51 ÖÖ »
Alçaltmak için, jazz 'ın coilover ları uyuyor dıye duymustum tam detaylı arastırma yapmak lazım , headers egsoz sıstemı  ve fıltre  olayınıda custom olarak  uydurulabılır , sonucta saglam ustalarımız war...Ve cıty olarak motor parcası deılde i-vtec olarak arastırılsa bırebır bırseyler cıkabılcegıne ınanıyorum . Bende cıty sahıbıyım 09 model ,peder beyle ortak kullandıgımız ıcın mod. olayına gıremedım ondan detaylı arastırma yapmadım ama yuzeysel bakmıstım bulunabılırlıgı war .

VvhiTEC

« Yanıtla #3 : Temmuz 08, 2010, 09:47:24 ÖÖ »
Arkadaşım yeni city yi hafif alçaltsan ve 1'' büyük bir jant kullansan mükemmel durur.Aracın beyniyle de oynamanı pek tavsiye etmem şahsen...

qwertylion

« Yanıtla #4 : Temmuz 08, 2010, 05:26:43 ÖS »
cevaplarınız için teşekkürler araştırmaya devam ediyorum bakalım ne olacak

tyff

« Yanıtla #5 : Temmuz 14, 2010, 08:02:51 ÖS »
vafc II  yardımcı olabılır belkı cıtırdan ;) extra olarak , yazmayı unutmusum onu .

saday20

« Yanıtla #6 : Ağustos 12, 2010, 12:18:01 ÖS »
Bence hiç eklenti yapmana gerek yok devirli kullanırsan iyi gidiyor,ben 2.viteste çok uzama yaptım gayet iyi uzuyor.Ama bence yanlara marşpiel bulup takarsak alçaltmaya gerek kalmaz diye düşünüyorum.

canguder

« Yanıtla #7 : Ağustos 12, 2010, 12:30:33 ÖS »
filtre kat iptali ve eksozla 5-10 arası hp alırsın ama masraflı olur. yani en az 2-3 bin lira gözden çıkar sağlam birşey istiyorsan. Ecu ile kesinlikle oynama ve kimseye oynatma hondaların çok farklı sistemi var. City güzel araba. Jant yayda aldınmı güzel gider iyi yol tutar. Söylediklerimi yapman dediğim gibi en az 2-3 bin lira tutar.

osyz84

« Yanıtla #8 : Mart 08, 2016, 09:18:47 ÖS »
S.a arkadaşlar 2009 yeni kasa otomatik city sahibiyim aracla en ufak tümsek veya mazgal veya bozuk yola girdiğimde veya banada öle gelmiş olabilir normal yoldada oluyor fakat ara ara oluyor her zaman olmuyor tiirrrr diye bir ses bazen az bazense çok geliyor ama sürekli değil ara ara geliyor ustaya goturdum yatak arızası diyor acil yardım bekliyorum şanzıman yağını değiştim bujileri değiştim normal yağı 5 30 koydum hava polen butun filtreler değişti ne yapmam lazım acil yardım bekliyorum.