Gönderen Konu: YENİ CİTY LPG  (Okunma sayısı 8272 defa)

taylan20

YENİ CİTY LPG
« : Nisan 27, 2011, 05:00:37 ÖS »
arkadaşlar uzun araştırmalarım sonunda brc taktırdım bugün bakalım nasıl ..
ilk izlenimlerim çok güzel
20 tl lik ilk gazını aldım bakalım yakıt ı nasıl olacak
performans konusunda hiç bir değişiklik fark etmedim
birde yakıtını görelim...yol bilgisayarı şimdilik 5.7 lt gösteriyor bakalım lpg de kaç lt yakacak...

qwertylion

Ynt: YENİ CİTY LPG
« Yanıtla #1 : Nisan 27, 2011, 07:07:15 ÖS »
Bende tereddütteyim. günde 16 km yol gidiyorum, yaklaşık benzinle 7,5-8 arası yakıyor, benzin 4,5 tl yaklaşıyor, ve hala direniyorum. Aslında tek sorun işyerimdeki garaja girememek.

taylan20

« Yanıtla #2 : Nisan 27, 2011, 08:08:18 ÖS »
valla hocam ben şimdiye kadar 6-7 araba değiştirdim hepsi de hondaydı hepsinede tüplü bindim bunuda daha yeni aldım benzinde 1 hafta anca bindim...

qwertylion

« Yanıtla #3 : Nisan 27, 2011, 10:21:56 ÖS »
biraz bindikten sonra yakıt değerlerini paylaşırsan sevinirim.

carousal

« Yanıtla #4 : Nisan 29, 2011, 10:32:33 ÖS »
Günde 16 km, LPG amortismanı için çok az. Sabah 8 km, akşam 8 km yaptığını varsayarsak, benzinden LPG'ye geçiş zaten sabah+akşam toplamda 2 küsür km tutar, kalır geriye 14 km toplamda. Tam randuman alamazsın. Bir de amortisman sürecin çok uzun sürer.

Ben haftada 300 küsür kilometre yapıyorum, LPG'nin çok büyük avantaj sağladığını söyleyebilirim, özellikle uzun süreli kullanımlarda.

Tabi yine de kendi kilometre tüketiminiz ile, LPG'li bir city'nin tüketimini karşılaştırın, takacağınız kitin fiyatını düşünün, kaç km'de amorti ediyorsunuz, bu süreçte aracı satma durumunuz olur mu, tüm bu sorulara cevap bulduktan sonra LPG ile kara mı geçeceksiniz yoksa stabil mi duracaksınız değerlendirin derim. Eğer kar gözüküyorsa hiç durmayın, kaliteli montaj yapan bir yerde LPG dönüşümünüzü gerçekleştirin.
« Son Düzenleme: Nisan 29, 2011, 10:36:27 ÖS Gönderen: carousal »

niasin

« Yanıtla #5 : Nisan 30, 2011, 09:25:19 ÖS »
lpg taktırınca garanti bozuluyormu acaba?

taylan20

« Yanıtla #6 : Mayıs 02, 2011, 05:32:53 ÖS »
evet arkadaşlar hafta sonu ş.içi ş.dışı karışık yol yaptım
depo boşken 19 lt gaz aldım ve 241 km gitti ve gaz bitti
19/242=0.0785.. yani 100 km de 7.8lt yakmış
gazın litresi izmir menemende shelde 2.05
2.05x7.85=160krş yakmış km de bu ilk deneyimim 3 depodan sonra daha az yakar demişlerdi takanlar
bakalım ...

guvenir

« Yanıtla #7 : Mayıs 02, 2011, 05:44:36 ÖS »
BENDE 2006 CİTY VAR LPG TAKTIRDIM 5 AY SONRA ARIZA IŞIĞI YANDI AYRICA TÜPCÜLER ATEŞLEME BOBİNİ SORUNU DİYOR HONDA SERVİSİ İSE HİÇBİRŞEY YOK DIYOR BUNA ÇARE VARMI BASINA GELEN VARMI

saday20

« Yanıtla #8 : Temmuz 13, 2011, 04:13:14 ÖS »
Arkadaşlar pazartesi günü tüm günümü ayırıp aracıma LPG montajı yaptırdım, montajın tüm aşamasını ustanın yanında takılarak takip ettim, %90 temizlikte ve kalitede bir montaj olduğunu düşünüyorum.
Yaklaşık 30 km kullandım aracı ve benzinli kullanımdan hiç bir farkını görmedim henüz, ama ilerde neler çıkar bilmiyorum.Sistem olarak Atiker safe fast OBD2 sistemini taktırdım 1150 tl fiyatı var, sistemin özelliği ise; lpg ecu sunun OBD2 bağlantısı sayesinde anlık değişimlerin lpg sisteminde de olması ve kalibrasyonun sürekli kendini güncellemesi, hatta sanki yol bilgisayarı da lpg tüketimini gösteriyor gibi geldi bana, bazı denemeler sonucunda tam olarak emin olacağım ama şu anda öyle gibi.Önümüzdeki zaman zarfında Lpg taktırmayı düşünen arkadaşlarıma fikir vermesi açısından ara sıra lpg izlenimlerimi aktaracağım, hiç yoktan taktırıp taktırmamakta karar vermeleri, +ları ve - leri değerlendirilmiş olur.

saday20

« Yanıtla #9 : Temmuz 21, 2011, 07:34:02 ÖÖ »
Lpg ölçümümü 1 depo ile tamamladım, 80tl lik lpg ile ş.içi vede klima kullanarak 440km yaptım.Ölçümü depoyu full doldurdum ve sesli ikaz ile benzine geçtiği anda km okudum, lpg ciler böyle ölçüldüğünü söyledi,buna göre 0,182krş çıkıyor, 8.5lt civarıda hacimsel değer oluyor.Şimdi 20tl lik lpg ile bakalım hangi değerleri verecek? depo basıncı yüksekken ve düşükken ne yakacak onu ölçeceğim.Arada fark olacakmı bunu merak ediyorum,sonuçta lpg nin pompası yok direk basınç beslemesi arada fark olabilir.