Gönderen Konu: Yeni City kullanan arkadaşlar yardım edermisiniz?  (Okunma sayısı 7234 defa)

metoza

Yeni City kullanan arkadaşlar yardım edermisiniz?
« : Aralık 05, 2010, 09:05:36 ÖÖ »
Yeni city 1,4 ES modeli ilgimi çekmeye başladı. Aracın dış görünümü konusunda diyecek bişey yok gerçekten çok hoş görünüyor. Motorun çekişide 1,4 motorla göre iyi olduğunu okuyorum. Citylerde kullanılan şanzuman da sanıyorum CVT dediğimiz yani civic lerdeki şanzumanın  aynısı. Kendini kanıtlamış bir şanzuman ve sorun yaşatacağını sanmıyorum. Kafama takılansa şu... Jazz la aynı motora sahip bu aracın yakıt rüketimi nasıl. Ağırlık olarak çok fark yok iki araç arasında ama sanki bana city daha fazla yakacakmış gibi geliyor. Jazz çok beğendiğim bi araba fakat şu i-shift'in sıkıntılarını her yerde okuyoruz bu yüzden city almak daha mantıklı gibi geliyor.
Bir diğer sorumda aracın frenlerini merak ediyorum.

Sizlerden ricam city le ilgili iyi ve kötü noktaları paylaşmanız.. Şimdiden teşekkürler...

qwertylion

Ynt: Yeni City kullanan arkadaşlar yardım edermisiniz?
« Yanıtla #1 : Aralık 06, 2010, 07:55:18 ÖÖ »
City daha fazla yakıyor. Yaklaşık 1-1,5 lt 100 km de fazla yakıyor.

Apartmanda arkadaşta yeni jazz var. i-shift. işyerlerimiz birbirne yakın bazen city ile bazen jazz ile gidiyoruz. Ara sıra jazz ı kullanıyorum.  i-shift in artısı performansı citynin şanzımanı gibi öldürmüyor, daha çabuk hızlanıyor, daha az yakıyor. eksi  yönleri gaza ilk bastığınızda sanki gaza bastığınızı anlamıyor tepki vermiyormuş gibi geliyor, ayrıca yoğun trafikte ara sıra saçmalıyor, 2 ile giderken 1 e atıyım mı atmayayım mı diye düşünürken araç yığılıyor gibi oluyor. ama trafik yoğun değilse hem az yakıyor. hem 100 bg tamamını ayağınızın altında hissediyorsunuz.

bence  city de kullanılan şanzıman daha konforlu , lakin i-shift ten biraz fazla yakıyor.

metoza

« Yanıtla #2 : Aralık 06, 2010, 07:29:39 ÖS »
Fazla yakıyordan kasıtnız şehir içinde 10 litreyi buluyormu?. Ayrıca city çok mu hantal acaba? sizce alınacak arabamı? Ben dış görüntüsünü çok beğenniyorum ama yol tutuşu hızlanması ve durması ses yalıtımı gibi konularda hiç bir fikrim yok inanın.

qwertylion

« Yanıtla #3 : Aralık 07, 2010, 01:47:37 ÖS »
Ankarada çok yoğun trafikte kullanıyorum(keçiören-tandoğan), ev - iş yeri arası yaklaşık 8 km . Bu yolun 6 km lik kısmı dur kalk trafik. çok yoğun trafikten kastım 15 metre git dur tekrar 15 git şeklinde. 100 kmde 8,5-9 arası yakıyorum. arkadaşın jazz ı 7-7,5 arsı yakıyor. Uzun yolda  Ankara alanya arasında 4,9-5,1  ile gidiyor.

city nin otomatigi kim ne derse desin hantal. yogun trafikte kullanmayacaksan düzünü tavsiye ederim. 0-100 km yanılmıyorsam 14,5 sn idi. düzü ise 11,5 sn. ama araç 110 km geçince kimlik değiştiriyor istenilen performansı sunuyor lakin 70-80 km hızla yokuşta kamyon arkasında kalmayacaksın. o zaman otomatik hiç çekilmiyor. es donanımın bi eksiği yok tek eksiklik esp nin olmaması. yol tutusu ve frenleri tatminkar , içeriye yol sesi alıyor, ama jazz dan ne eksik ne fazla.

Açıkçası ben es otomatikten memnunum.

canguder

« Yanıtla #4 : Aralık 07, 2010, 02:42:30 ÖS »
hondaların sadece hybrid modelinde cvt şanzıman kullanılıyor. diğer otomatikler i-shift ve tam otomatik (f1) olarak geçer. city'de civic gibi tam otomatik kullanılıyor.

saday20

« Yanıtla #5 : Ocak 15, 2011, 11:12:24 ÖÖ »
Yaklaşık 9 aydır 2010 city ls kullanıyorum.İstanbul yoğun trafiğnde en fazla 7.5 lt gördüm, normal kullanımda kışın 6-6.5lt yazın 5.5-6lt arası değişken bir ortalaması var.Tabi ki bu kullanımla değişkendir.Sakin kullanımla performanslı kullanım arası 1.5-2lt değişir.kışın soğuk günlerinde 1 hafta performanslı kullandım 6.8 den aşağı inmedi hiç, performanstan kasıt 4000d/dk altına inmeden kullanım olarak değerlendirin.Normalde city 3000 d/dk altında pasif bir araç olduğundan performans için 4000 d/dk da kullanmak gerekir.Yokuş yukarı çıkarken eğer 3500 d/dk altında iseniz yavaş yavaş byılmaya başlar ve yokuşun ortasında vites küçültürsünüz ve yokuş çıkmak için biraz fazla yakıt harcarsınız torku az olduğu için. Bunların yanısıra geniş ,konforlu ve güvenli bir aile otomobilidir.Bagaj,iç genişlik olarak iyi bir compakt sedan bence

kamilyeni

« Yanıtla #6 : Ocak 21, 2011, 09:09:39 ÖÖ »
4 ocak tan bu güne kadar 2011 düz vites es kullanıcısıyım. gayet memnunum. ortalama yakıt tüketimim 6-6.5 arası genelde ş.içi kullanım. şehirlerarası test ettim 90-100 hızla 5.5 ortalama tüketim çıktı genelde yokuş yukarı 70 km mesafe. eski aracım lpg liydi. performansı biraz düşmüştü. ancak lpg li aracımdan sadece % 10 fazla para ödüyorum. tabii ki lpg ile beraber aldığınız benzini katmazsak. sedan düşünürseniz city hb düşünürseniz jazz. herkese hoooooonda lı günler.

qwertylion

« Yanıtla #7 : Ocak 23, 2011, 08:15:59 ÖÖ »
hayırlı olsun

vanorton

« Yanıtla #8 : Ocak 26, 2011, 03:21:44 ÖS »
Yeni Kasa City'yi uzun yolda kullandım.Yakıt sarfiyatı tamamen sürüş stilinize göre değişecektir.
90 km hızla çok verimli fakat yüksek devirlerde agresif kullanımda  1 depoyla 450 km yol yapabiliyorum. Bence tasarım ve kullanım açısından çok iyi bir araç. tek kusuru aşırı sert süspansiyonu. Özellikle arkadaki yolcular bundan çok rahatsız oluyor.

senersongur

« Yanıtla #9 : Eylül 08, 2011, 09:13:02 ÖS »
Koltukları rahat.

ES model alırsanız;

16" Alaşım Jantlar
Ön-Yan-Perde Hava Yastıkları
ABS+EBD
Ön-Arka Disk Fren
Ön-Arka Kol Dayama
Sis farları
Cruise Control
Fonksiyonel Direksiyon
Dijital Klima
MP3-WMA-USB CD Çalar-Radyo
4 Cam Otomatik

osyz84

« Yanıtla #10 : Mart 08, 2016, 09:16:33 ÖS »
S.a arkadaşlar 2009 yeni kasa otomatik city sahibiyim aracla en ufak tümsek veya mazgal veya bozuk yola girdiğimde veya banada öle gelmiş olabilir normal yoldada oluyor fakat ara ara oluyor her zaman olmuyor tiirrrr diye bir ses bazen az bazense çok geliyor ama sürekli değil ara ara geliyor ustaya goturdum yatak arızası diyor acil yardım bekliyorum şanzıman yağını değiştim bujileri değiştim normal yağı 5 30 koydum hava polen butun filtreler değişti ne yapmam lazım acil yardım bekliyorum.