Gönderen Konu: otomatik jazz..motordan gelen ıslık sesi  (Okunma sayısı 12714 defa)

perfectlifer

otomatik jazz..motordan gelen ıslık sesi
« : Temmuz 05, 2013, 11:35:55 ÖS »

arkadaşlar benim bir sorum olacak sizlere.. arabamda normal seyir halindeyken ayağımı gazdan çektiğimde ıslık sesi geliyor.. arabam benzinli.önemli olan şu ayağımı gaz pedalından çekince oluyor. gaz verince ses kesiliyor. sanki tepemden uçak iniş takımlarını açmış inişe geçiyor. benim için heryer havaalanı oldu bu sebepten bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? hiç üşenmedim videoya çektim bir de. link de işte bu arkadaşlar.. umarım bilen biri çıkar...

http://www.youtube.com/watch?v=-2YC0DeLaPk

perfectlifer

Ynt: otomatik jazz..motordan gelen ıslık sesi
« Yanıtla #1 : Temmuz 08, 2013, 09:46:50 ÖS »
hala mı bakan yok abi başlığa :(

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #2 : Temmuz 08, 2013, 10:48:25 ÖS »
hala mı bakan yok abi başlığa :(
soruyu yanlış yerde sormuşun jazz forumu var bu forum da jazz ve cityler pek ilgi çekmiyor

perfectlifer

« Yanıtla #3 : Temmuz 08, 2013, 11:48:25 ÖS »
nasıl yani anlamdım ben

saday20

« Yanıtla #4 : Temmuz 09, 2013, 07:02:38 ÖÖ »
+1, yaz başlığı bekle dur  :gitar bu forumda genelde civic ağırlıklı, zaten honda deyince civic den başka araç akla gelmiyor.

perfectlifer

« Yanıtla #5 : Temmuz 09, 2013, 07:14:22 ÖS »
ozaman bizimki araba değil yani..sadece civic olanlar accord olanlar araba biz kenarda bekleyelim.. :) çok komiksin :D

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #6 : Temmuz 09, 2013, 07:38:19 ÖS »
ozaman bizimki araba değil yani..sadece civic olanlar accord olanlar araba biz kenarda bekleyelim.. :) çok komiksin :D
komik  değil gerçek forumda biraz takıl anlarsın yeri geldi hakaret bile işittik bu forumda

perfectlifer

« Yanıtla #7 : Temmuz 11, 2013, 09:25:55 ÖÖ »
şimdi bizim araba diğerleriyle aynı segmentte değil diye küfür mü işiticez.adamın ciğerini sökerim..delikanlı olan varsa sırf bu soruyu sordum diye,çözüm arayışına girdim diye küfür eder.ben zannetmiyorum böyle birşey olacağını..isteyen yazar istemeyen yazmaz cevap.gün olur başkasının arabasında da aynı problem olur yardımcı olmuş oluruz.

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #8 : Temmuz 11, 2013, 07:15:27 ÖS »
şimdi bizim araba diğerleriyle aynı segmentte değil diye küfür mü işiticez.adamın ciğerini sökerim..delikanlı olan varsa sırf bu soruyu sordum diye,çözüm arayışına girdim diye küfür eder.ben zannetmiyorum böyle birşey olacağını..isteyen yazar istemeyen yazmaz cevap.gün olur başkasının arabasında da aynı problem olur yardımcı olmuş oluruz.
forumlarda müthiş bir ayrımcılık vardır bir konuda yaptım yorumdan bir civic sahibi vay sen nasıl civic hakkında yorum yaparsın sen city var gibisinden sonrası hakarete varan sözler konuda şuydu vadantaşın biri civic mi jettamı diye bi soru sormuştu her iki arabayıda kullandığım için jetta demiştim şimdi ne demek istediğimi anlamışsındır

perfectlifer

« Yanıtla #9 : Temmuz 12, 2013, 01:16:01 ÖÖ »
babasının arabasına biniyordur da ondan..alın teriyle aldık arabayı.2. el de olsa üstüne titriyoruz.sonuçta 2. el de olsa az para değil hani.yine de saol kardeşim aydınlattın ...san abunu yapan da hakkaten büyük terbiyesizmiş..ben de jettayı tercih ederdim..sonuçta accord tarzı araba..civic gibi değil..

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #10 : Temmuz 12, 2013, 05:45:14 ÖS »
babasının arabasına biniyordur da ondan..alın teriyle aldık arabayı.2. el de olsa üstüne titriyoruz.sonuçta 2. el de olsa az para değil hani.yine de saol kardeşim aydınlattın ...san abunu yapan da hakkaten büyük terbiyesizmiş..ben de jettayı tercih ederdim..sonuçta accord tarzı araba..civic gibi değil..

dediğin gibi burdakilerin çoğu genç tayfası baba parasıyla altındaki arabayla neyse hiç bir şey alınteri ile alınmışda kıymetli deyildir

BiTEC

« Yanıtla #11 : Temmuz 13, 2013, 07:45:35 ÖÖ »

dediğin gibi burdakilerin çoğu genç tayfası baba parasıyla altındaki arabayla neyse hiç bir şey alınteri ile alınmışda kıymetli deyildir

biraz genelleme yapmışsınız gibi geldi...hani yaşınıza bakarak siz de pek yaşlı sayılmazsınız :)
Birkaç kendini bilmez mutlaka çıkar ama bu kadar genelleme yapmamanızı isterdim...

Gelelim ıslık sesine...jazz ve otomatikler hakkında çok bi bilgim olmadığı için pek birşey söyleyemiyeceğim(civic manuel kullanıcısıyım)
Sadece seyir halinde mi yoksa dururken N de iken gaza basıp kesince de yapıyor mu...

perfectlifer

« Yanıtla #12 : Temmuz 15, 2013, 08:48:39 ÖS »
araç seyir halindeyken D de ilerlerlen ayağımı gazdan çektiğimde oluyor...aracım benzinli

mudti

« Yanıtla #13 : Temmuz 17, 2013, 04:03:34 ÖS »
Kardeşler merhaba 2008 city otomatik aynı ses bende de var ancak klimayı açıp ayağımı gazdan çektiğimde duyuyorum. Çok fazla rahatsız etmediği için ustaya da sormadım ama dediğim gibi aynı ses bende de var...

srkns

• Serkan's
« Yanıtla #14 : Temmuz 17, 2013, 04:18:25 ÖS »
gazı bırakıp sesi duyduğunuzda frene bastığınızda pedalda bir boşalma, hissiyat zayıflığı var mı?
hvac control de vakumla ilgili bir sıkıntı var gibi geldi bana

mudti

« Yanıtla #15 : Temmuz 17, 2013, 04:21:51 ÖS »
Onu hiç denemedim ancak bugün deneyeyim hocam inşallah

perfectlifer

« Yanıtla #16 : Temmuz 22, 2013, 09:02:08 ÖS »
kardeşim eğer bu olayı çözersen bana da nasıl çözdüğünü söyler misin..çalmadığım kapı kalmadı..sorunuma çare bulamadım.

timothyblue71

• Timothy
« Yanıtla #17 : Temmuz 22, 2013, 09:41:57 ÖS »
bana bilya sesi gibi geldi sanki ama ustasına sormak lazım tabi

hondatürk

• ホンダトルコ
« Yanıtla #18 : Temmuz 22, 2013, 09:52:17 ÖS »
iniş takımların açılıyor  >%6rol , kayışların gerginliğini kontrol et sonrada bilyalara baktır derimmm

srkns

• Serkan's
« Yanıtla #19 : Temmuz 23, 2013, 06:56:08 ÖÖ »
kayışlar genelde cik cik cik şeklinde ötüyor bana farklı bir ses geldi,
sadece klima kompresörü tahriğini kayışla alıyor, diğerleri zincirden

yine de her ihtimale karşı denemek lazım, klimayı son kademede çalıştırıp tam yüke bindirip seste değişim var mı yok mu fikir verir

perfectlifer

« Yanıtla #20 : Temmuz 26, 2013, 12:26:00 ÖÖ »
bir sürü ustaya gittim arkadaşlar..hepsinin dediği hemene hemen aynı..ayağmızı gazdan çektiğimizde yük kompresöre biniyor ve bu ses çıkıyor.bu ses de şanzımanın içindeki -bi kompresör mü artık ya da başka bişeydi ben yanlış söyledim- biyerden geldiğini söylediler.zararı olmazmış.hiç şanzımanı açmaya gerek yokmuş.açtırmam da zaten.2500-3000 gibi paraladan bahsettiler.5 dakka nefes alamadım.herneyse şanzıman yağını değiştirdim.ses azaldı ama geçmedi.klima kapalıyken dinliyorum hep sesi.videoada da belli zaten nasıl olduğu.napalım artık böyle binizcez :(

hondatürk

• ホンダトルコ
« Yanıtla #21 : Temmuz 26, 2013, 12:44:26 ÖÖ »
takma kafaya ya sat , ya yap, yada devammm

perfectlifer

« Yanıtla #22 : Temmuz 26, 2013, 10:16:41 ÖS »
yok abi satamam..kreid çekip aldım..3 sene binicem artık..napalım artık müziğin sesiin hiç kapatmıcam...bölee vıııııııııııııııııııııııııınnnnnnnnnn sesini dinlerim yoksa :D