Gönderen Konu: Otomatik vites honda city vites konusu  (Okunma sayısı 7014 defa)

MhondaElit

Otomatik vites honda city vites konusu
« : Ekim 12, 2011, 01:22:54 ÖS »
Arkadaşlar, dün akşam trafik lambalarının önünde beklerken hafif eğilimli bir yolda, vites'im D'de idi ve ayağım frendeydi. Ancak araç kalkmak ıstıyor da bırısı tutuyormus gıbı bır sıcrama yapmaya calısıyordu ve sol taraftakı ıbre 1 ve 2 arasında gıdıp gelıyordu. Bu arada arac stop etme ve çalışma arasında gidip gelir gibiydi acaba sorun nedir? :(

CMYK

Ynt: Otomatik vites honda city vites konusu
« Yanıtla #1 : Ekim 12, 2011, 01:31:55 ÖS »
Bence iki sebebi var.
1-Motoru yikattıysanız Bujiler ıslanmıstır ve tam olarak atesleme yapamıyordur.
2- Aldıgınız yakıt kirli olabilir..

MhondaElit

« Yanıtla #2 : Ekim 12, 2011, 01:35:28 ÖS »
Geneli itibariyle buji sebebi diyorlar ancak araç D'de olduğu için kalkmak istiyor olabilir diyenlerde var. Çözüm önerileri ise aracı uzun bekleyeceksen N'ye alman ve frene basman. Sorun eğer buji kaynaklıysa nasıl çözülür acaba?

CMYK

« Yanıtla #3 : Ekim 12, 2011, 01:40:45 ÖS »
Her otomatik sanzumanlı araba D (Drive)  konumunda Gitmek ister. Bunda garip birsey yok.
Sorun Bujiler ıslanması ise çözüm çok basit. Buji kafaları sokulerek içine hava tabancalarıyla siddetli hava basacaksınız. Buji yuvası ve kafalar kuruyacağından sıkıntı ortaran kalkacaktır. Ben anlamam ve yapamam derseniz. Herhangi bir oto tamircisi 2-3 dakika halledecektir.

MhondaElit

« Yanıtla #4 : Ekim 12, 2011, 01:51:38 ÖS »
Anladım. Çok doğru. Teşekkür ediyorum kardeş sağolasın...

hondaciwic

« Yanıtla #5 : Kasım 05, 2011, 02:42:36 ÖS »
araba vıteste frene basma gıder yanı sıkıntı yok

bilalkocabey

« Yanıtla #6 : Mart 21, 2012, 11:21:42 ÖÖ »
Arkadaşlar, dün akşam trafik lambalarının önünde beklerken hafif eğilimli bir yolda, vites'im D'de idi ve ayağım frendeydi. Ancak araç kalkmak ıstıyor da bırısı tutuyormus gıbı bır sıcrama yapmaya calısıyordu ve sol taraftakı ıbre 1 ve 2 arasında gıdıp gelıyordu. Bu arada arac stop etme ve çalışma arasında gidip gelir gibiydi acaba sorun nedir?

Kardeş aynı sorunu bende yaşıyorum bende city elite 2008 1.kasa araç var sorunu cözdüysen bana da yaz yada bi zahmet ara

Bilal KOCABEY
05445615164

falcon.x

« Yanıtla #7 : Mayıs 06, 2012, 10:09:02 ÖÖ »
bir üst mesajda yanıtlanmış zaten.

yaşadığınız durum normal. D konumu vitesde demek siz viteste olan arabayı frenle durduruyorsunuz. frenden ayağınızı çektiğinizde araba zaten gidiyor. yani ayağınız frende iken aslında araba hareket etmeye  çalışıyor. bu gayet doğal.  eğer siz yine de bu durumu yaşamak istemiyorsanız bekleme esnasında D de değil N de bekleyin böyle bir sorun (?¿) yaşamazsınız.