Gönderen Konu: Motordan Gelen Tırrr Şeklinde Ses  (Okunma sayısı 10365 defa)

orcunakyol

Motordan Gelen Tırrr Şeklinde Ses
« : Aralık 04, 2014, 09:34:20 ÖS »
Merhaba arkadaşlar 2007 city otomatik benzinli aracımda motordan bir ses peydah oldu.
Sabah ilk çalışmada veya motor soğuduktan snr tekrar çalışmada ilk gaza basışlarımda ve 2000 devir altında bir tırr diye ses geliyor pedalı bırakınca kesiliyor. Bir kaç defa yapıyor motor ısınınca kesiliyor artık.

orcunakyol

Ynt:
« Yanıtla #1 : Aralık 08, 2014, 03:00:42 ÖS »
Bu sorunu yaşayan hic yok mu ?
Sanayiye gittim fakat sürekli cikan bi ses olmadigi icin sesi bulamadık arastirmalar devam ediyor

copil34

Ynt: Motordan Gelen Tırrr Şeklinde Ses
« Yanıtla #2 : Aralık 08, 2014, 03:42:45 ÖS »
Motor kulaklarına bir baktırmanda fayda var,muhtemelen motor kulaklarıdır.

orcunakyol

Ynt:
« Yanıtla #3 : Aralık 10, 2014, 10:01:15 ÖÖ »
2 usta baktı ve yaginin ince geldigini lifterlerin dolmakta ilk basta sorun yaşadığını söylediler.
10w 40 koymami soyledirler

osyz84

« Yanıtla #4 : Mart 07, 2016, 09:35:42 ÖS »
S.a arkadaşlar 2009 yeni kasa otomatik city sahibiyim aracla en ufak tümsek veya mazgal veya bozuk yola girdiğimde veya banada öle gelmiş olabilir normal yoldada oluyor fakat ara ara oluyor her zaman olmuyor tiirrrr diye bir ses bazen az bazense çok geliyor ama sürekli değil ara ara geliyor ustaya goturdum yatak arızası diyor acil yardım bekliyorum şanzıman yağını değiştim bujileri değiştim normal yağı 5 30 koydum hava polen butun filtreler değişti ne yapmam lazım acil yardım bekliyorum.

osyz84

« Yanıtla #5 : Mart 07, 2016, 09:38:38 ÖS »
Birde boşta ses gelmiyor araba devir yükseltirken vites geçişlerinden hemen sonra rampa çıkarken genelde bu durumlarda ses geliyor yanı araba zorlanirken de oluyor ama normalde de olabiliyor

viento23

« Yanıtla #6 : Mart 14, 2016, 01:49:37 ÖS »
triger zinciri ve kayışın gergi bilyasından kaynaklanan bir ses olabilir.

fatih26

« Yanıtla #7 : Nisan 30, 2016, 10:01:12 ÖÖ »
Birde boşta ses gelmiyor araba devir yükseltirken vites geçişlerinden hemen sonra rampa çıkarken genelde bu durumlarda ses geliyor yanı araba zorlanirken de oluyor ama normalde de olabiliyor
aynı problem benım cıty de de var hocam sorunu çözebildiniz mi ?

mantarman

« Yanıtla #8 : Mayıs 10, 2016, 02:31:19 ÖS »
ben de aynı sorunu yıllar önce yaşamıştım.
lpg takıldıktan sonra her 20binde subap ayarı gerekiyor. benzinde her 40binde..
ben subap ayarını yaptırınca o ses kesildi.
Motoru kurcalatmadan önce serviste subap ayarı yaptırmanızı öneririm. 

GREENEYESS

« Yanıtla #9 : Mayıs 31, 2016, 09:20:41 ÖS »
arkadaşlar eğer aracınız lpg li ise lpg den kaynaklı sübaplarda uzama veya kısalma meydana geliyor buda araç soğukken 3-5 saniyelik tırrrr sesinin çıkmasına neden oluyor. aynı problemi bende yaşadım sübap ayarı yaptırdıktan sonra problem halloldu. fakat üzerinden 30 bin km  geçti ve yine aynı sesi ara ara duymaya başladım. sübap ayarını bir kontrol ettirmekte fayda var diye düşünüyorum