Gönderen Konu: Lpg de iken benzin göstergesi azalmasi  (Okunma sayısı 4969 defa)

bruceleeibo

Lpg de iken benzin göstergesi azalmasi
« : Ekim 29, 2016, 11:28:03 ÖÖ »
Arkadaslar 2009 city e brc lpg taktim ancak lpg de giderken benzin gostergesi dusuyor benzin aliyorum az kalkiyor sonra yine azaliyor sonuna geliyor duruyor dün ne oldu bilmiyorum bi ara kalkmis yarim depo gösteriyordu biraz yol yaptim yine ibre düşüyor benzin harciyormusun gibi görünüyor bunun çözümü varmıdır benzinin seviyesini bilemiyorum kisinda hava soguk olur genelde ise gidiyorum hep benzinde gider benzinin bittigini nasil bilecem bu ibre sorununu cozen varmi

hamzaffo

Ynt: Lpg de iken benzin göstergesi azalmasi
« Yanıtla #1 : Ekim 30, 2016, 12:10:55 ÖS »
Bunun çözümü yok 4 yıldır city kullanıyorum. İbre dibedüşünce 30 tl benzin alın yükselir. Ama durum sinir bozucu 4kez yolda kaldım bu sebepten

qwertylion

« Yanıtla #2 : Ekim 30, 2016, 06:48:07 ÖS »
yarım depodan fazla benzin varsa, önce düşüyor sonra olması gereken yere tekrar geliyor. Bu sebepten 2 yıldır full depo benzin ile geziyorum. benzin miktarı yarım depoya yaklaşınca (3-5 ayda bir) depoyu full yapıyorum.

vtec08

« Yanıtla #3 : Ekim 30, 2016, 07:25:02 ÖS »
www.yakitmodulu.com bu siteye bakın sadece brc ile uyumlu deponuzdaki kalan lpg yi benzin göstergesinde lpg olarak gösteriyor.

hamzaffo

« Yanıtla #4 : Ekim 30, 2016, 09:00:09 ÖS »
Bu modül bende var 150 tl ye taktırdım araca ama çok işlevsel değil belli bir seviyenin altına inince lpg değeri bu sefer brnzini de o değerde gösteriyor. Bu işin çözümü hpndanın yetkili serviste taktığı emülatör ama o da city e uyumlu değil

bruceleeibo

« Yanıtla #5 : Ekim 31, 2016, 07:49:48 ÖÖ »
bende yolda kalmaktan korkuyorum çünki ben sürekli benzini hesap edecek biri değilim işten güçten kendimizi unuttuğumuz günler oluyor buna bi çare bulunmalı sürekli fullemek benimde aklıma geldi ama bilemiyorsunki bi gider fulle dersin 15 tl alır o anki pompacının bakışlarından korkuyorum yada taşırmasından falan

vtec08

« Yanıtla #6 : Ekim 31, 2016, 09:15:52 ÖÖ »
Aslinda araca ilk bindiginizde lpg dugmesini kapatirsaniz mevcut benzininizi gorebilirsiniz boylece benzin ihtiyacinizin olup olmadigina karar verdikten sonra lpg dugmesine basip lpg yi aktif hale getirirsiniz.Yapmaniz geteken hergun ayni sey boylece bi sıkıntı yasamassiniz

bruceleeibo

« Yanıtla #7 : Ekim 31, 2016, 09:55:20 ÖÖ »
öylede denedim olmuyor tam olarak nasıl bir tarif edermisiniz belki hata yapıyorum

hamzaffo

« Yanıtla #8 : Ekim 31, 2016, 11:04:40 ÖÖ »
Lpg ilk çalıştırmada zaten devre dışı düğmeye basacak bi şey yok. O yöntem işlemez. Bu işin çözümü kısacası yok. Ben bu sebepten aracı satma noktasına bile geldim bi kaç kere

vtec08

« Yanıtla #9 : Ekim 31, 2016, 12:14:17 ÖS »
Lpg ilk calistirmada motor suyu sicakligi 30 dereceye gelene kadar devre disi ama elektronik olarak aktif konumda beklemekte olup motora lpg gondermez.Eger siz lpg dugmesine uzunca basili tutup lpgyi tamamen kapatip sadece benzinde kullanacakmis gibi davrandiginizda aracinizin benzin gostergesi size deponuzdaki benzin miktarini gosterir.siz bunu gordukten sonra tekrar lpg dugmesine basarak lpg yi aktif hale getirirsiniz.ne zamanki suyun sicakligi 30 dereceye gelir lpg devreye girer bu andan itibaren benzin gostergeniz lpg ile ayni sekilde dusus gosterir.

hamzaffo

« Yanıtla #10 : Ekim 31, 2016, 01:13:25 ÖS »
Bunu denemiş biri olarak söylüyorum işe yaramıyor. Eğer benzin deponuz çeyreğin altında ise kesinlikle veri vermiyor bitmiş gösteriyor. Denemediğim yöntem kalmadı. Bu arada brc kullanıyorum

bruceleeibo

« Yanıtla #11 : Kasım 02, 2016, 12:59:51 ÖS »
vtec08 demeki video almamız gerek :) benimkide olmuyor o yöntemle

vtec08

« Yanıtla #12 : Kasım 02, 2016, 02:39:43 ÖS »
o zaman sizde video çekin benzin alınca  kilometrenizi çekin göstergenizi çekin kaydedin saklayın sonra yolda kalmamak için açar izlersiniz..Bakın size çözüm de bulunmuş oldu sayemde...

bruceleeibo

« Yanıtla #13 : Kasım 02, 2016, 07:53:30 ÖS »
Gercekten olagan ustu bir IQ Ürünü fikir ben toplumumuzun henuz buna hazir oldugunu düşünmüyorum. ........
idda ettigin seyi herkes olmuyor diyor bende insan gibi sordum olmuyor acaba benmi yanlis bi sey yapoyorum dedim bu durumda  mantik cercevesinde kanitlaman gerek tabi seni zor durumda birakmak istemiyorum

vtec08

« Yanıtla #14 : Kasım 02, 2016, 08:07:06 ÖS »
Ben iddia etmedim eski aracımda lpg yi kapattığımda yaptıgım şeyi yazdım.Burada iddia etmek için yorum yazmadım.Bir konuda haklısınız ama ..sizin kadar tecrübeli ve bilgili değilim.O yüzden size kanıtlayacak yada iddia edecek kadar IQ seviyem yüksek değil.

vtec08

« Yanıtla #15 : Kasım 02, 2016, 08:13:12 ÖS »
Sayın bruceleeibo .önceki cevapta ozaman video almamız gerek deyip gülücük koymanız :) ...Forumda başka bir konuda video çekimiyle ilgili dalga geçtiğinizi düşündüm ve ona gönderme yaptığınızı zannettim.Bu konuda açıklama yapın ..yoksa gerçekten videolu çözüm istediyseniz ..Ben özür diliyorum.Lütfen açıklayın.Saygılarımla

bruceleeibo

« Yanıtla #16 : Kasım 02, 2016, 08:24:28 ÖS »
Ben bu forma gireli iki ay olmadi video falanda haberim yok  ama anladilan forumda videolariniz var fakat ben sadece city sayfasini aciyorum kendi konularima bakiyorum siz ne dusunerek boyle acayip konusuyorsunuz anlamadim ama gercekten video yollayin dedim suandan sonra bir anlami kalmadi iyi aksamlar

vtec08

« Yanıtla #17 : Kasım 02, 2016, 08:31:22 ÖS »
Öncelikle özür diliyorum.Forumda videom yok.Farklı bi konuda civic otomatik hız konusunda bi konu vardı sizde videolu çözüm deyince eski konuyla ilgili lpg konusunada gönderme yaptınız sandım ve o cevabınıza istinaden bende video çekimi yapın saklayın diye yazdım.Bakın tekrar özür diliyorum yanlış anlaşılmadan ötürü.Umarım sorununuza da çözüm bulabilirsiniz.Saygılarımla.