Gönderen Konu: Honda Jazzcılar burada toplansın !!!!!!  (Okunma sayısı 128382 defa)

kty94kty

Ynt: Honda Jazzcılar burada toplansın !!!!!!
« Yanıtla #200 : Ocak 14, 2014, 12:53:10 ÖS »
arkadaşlar 2006 c 4 ümü maalesef arızalar yüzünden satıp arkadaş tavsiyesi ile 2005 honda jazz aldım aracın BANA GÖRE + ve - yanlarını anlatmak istiyorum
ARTILARI
1.arabanın motoru gerçekten çok dayanıklı . tam şehir içi kullanımı için ideal kalkışı vites geçişleri çok iyi
2.yakıtı gerçekten ideal tüp taktırmadım ama fazla kullanamadığımız içi koymuyor ( senede en fazla 7500-10000 )
3.bagaj gayet yeterli ( kendi ebatında ki arabalara göre )
4.alt takımı süper ellerimi bıraktığımda sağa sola sapmayan tek araba
EKSİLERİ
1.c4 sonra jazz a binmek resmen attan inip eşşeğe binmek gibi imiş konfor namına hiçbir şey yok ( bel fıtığında çok çekmiş biri olarak ) 450 km de 3 defa mola verdim
2.araç ne kadar yol sesi varsa olduğu gibi içine alıyor en hassas noktam burası eşim arkada çocugu tutarken bağırarak konuşuyoruz ( lastikler michelin )
3.araçda klima sorun istenilen derecede düzgün soğutmuyor ( filtre yeni ve klima gazı tam )
4.aracın motor performansı klima açınca acayip derecede düşüyor resmen gazı köklemek zorunda kalıyorum
5.şehir içi aracı olması ve hafif olmasından dolayı tır geçerken araba şerit değiştiriyor
6.donanım maalesef sınırlı aynı paraya daha donanımlı araba alınır
7.son olarak benim için honda jazz bitmiştir.sadece motoru güzel diye araba alınmazmış.zaten satılığa çıkardım konfor herşeyden önce gelir.zaten az kullanıyorum tadını çıkara çıkara kullanmak istiyorum scenic bakıyorum bugune kadar gördüğüm en sessiz 2.araba ( cerato dan sonra )
ben buraya şahsi fikirlerimi yazdım isteyen istediği gibi karar verir.
Evet bende bir jazz kullanıcısı olarak eksileri bölümüne yazdıklarınıza aynen katılıyorum aynılarını birebir bende yaşıyorum tabi c4 kullanmadığım için 1. Maddeye bişi diyemiyeceğim

bayu66

« Yanıtla #201 : Şubat 05, 2014, 02:16:42 ÖS »
arkadaşlar merhaba. aracım 2010 jazz i-shift. araç 80.000 kmde. iki adet sorum olacak sizlere. birincisi benzinciden 20-30 veya 40 liralık yakıt aldığım zaman ibre yerinden oynamıyor. minimum elli lira koymak gerekiyor kısacası. ancak o zaman ölçüm yapıp ibre yükseliyor. bir diğer sorum da aracım internetteki verilerden çok ama çok daha fazla yakıyor. 9,7 litre yakıt tüketimi var şu an şehir içinde. 2008 cvt jazz kullanıyordum ve neredeyse yarı yarıya yakıyordu. bu tüketimi düşürmek için ne yapmam gerek?

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #202 : Şubat 05, 2014, 04:02:42 ÖS »
arkadaşlar merhaba. aracım 2010 jazz i-shift. araç 80.000 kmde. iki adet sorum olacak sizlere. birincisi benzinciden 20-30 veya 40 liralık yakıt aldığım zaman ibre yerinden oynamıyor. minimum elli lira koymak gerekiyor kısacası. ancak o zaman ölçüm yapıp ibre yükseliyor. bir diğer sorum da aracım internetteki verilerden çok ama çok daha fazla yakıyor. 9,7 litre yakıt tüketimi var şu an şehir içinde. 2008 cvt jazz kullanıyordum ve neredeyse yarı yarıya yakıyordu. bu tüketimi düşürmek için ne yapmam gerek?
aynı motor araçı i-vitec bende kullanıyorum 20-30 lira benzin aldığımda ibre yerinde oynamıyor ve yol bilgisayarı kitleniyor ibre yerinde kalıyor ne zaman 40 lira daha aldığımda önceki 30lirayla beraber ibre ve yol bilgisayarı yani araçın beyni kendine geliyor araçınız otomatik bu araçların fabrika verilerini yaklamak çok zor i-vitec motor sabırlı ve kurarlarına uygun kullannıcı ekonomik biraz agresif ve sert kullanımda aksine çok yakar ayağınızın altında yumurta varmış gibi gaza basmanız lazım

nisay

« Yanıtla #203 : Mart 07, 2014, 09:21:19 ÖÖ »
Otomatik jazz elite sahibiyim. Selamlar...

nrcnft

« Yanıtla #204 : Mart 25, 2014, 03:28:04 ÖS »
Arkadaşlar acele bilgi lazım. Ben de jazz almaya karar verdim ancak 2003 model elite ve 2004 model sport var. Her ikiside sunrooflu ve aynı para. Elite olan 130 binde sport olan 60 binde. Sizce hangisi alınır ve sport ve elite arasında ne fark vardır.

perfectlifer

« Yanıtla #205 : Mayıs 17, 2014, 11:21:40 ÖÖ »
sportlarda sunroof va rmı? ben yok biliyorum..

ersinyildiz

« Yanıtla #206 : Mayıs 29, 2014, 01:28:05 ÖS »
herkese merhabalar yeni jazz cı olarak sıkıntı şu:
arabada sabah çalıştırınca özellikle belirgin bir şekilde devir saati yukarı aşağı gitmekte hatta devir saati 2 bin devirin üstüne çıkıp stop etme seviyesine kadar düşüp tekrar yükseliyor kime götürdü isem çare olmadı arabam honda jazz 2005 elite 7ileri yeni kasa otomatik vites ve arabanın stop etmesi de canımı sıkıyor bayırda geri kaçırıyor buda cabası yardımcı olursanız sevinirim

mbhayli

« Yanıtla #207 : Ağustos 18, 2014, 06:00:15 ÖS »
Merhaba arkadaşlar bugün 2007 1.4 ES Jazz aldım ama şimdiden kendimi garantiye almak istiyorum ankaradaki arkadaşlar jazz için iyi bir usta önerebilirlermi acaba teşekkür ederim

kırmızı

« Yanıtla #208 : Temmuz 27, 2015, 02:46:15 ÖS »
Jazzcilar nerelerdesiniz?

kty94kty

« Yanıtla #209 : Şubat 24, 2016, 09:14:00 ÖS »
Ben burdayım ama jazz ı sattım 1.5 sene önce yeni araba aldım :)

kArtaA1903

« Yanıtla #210 : Mart 03, 2016, 04:25:59 ÖS »
Merhabalar herkese. Bende 2011 model Jazz(fun) alarak aranıza katılmış bulunmaktayım ve kendisi ilk aracım olur. Araç hakkındaki yazıları okumaya başlayacam. Umarım doğru bir tercih yapmışımdır.