Gönderen Konu: Honda City Tekleme Sorunu  (Okunma sayısı 3810 defa)

durali

Honda City Tekleme Sorunu
« : Haziran 21, 2015, 09:00:48 ÖS »
Arkadaşlar honda city aracımdaki tekleme sorununa müteakip şu işlemi uyguladık arka 4 bobini söktük bobinlerini her birini kafasının altındaki ve en uçtaki renkli kısımdan üç parçaya ayırdık içi  oksitten bembeyaz olmuş önce wd-40 ile sonra kontakt sprey ile güzelce temizledik ayrıca yayları ve yayın bobin içerisindeki  temas noktasını zımpara ile güzelce temizledik. Ayrıca bujilerin aralıgını bizim standartlarımız 1.1 mm den 0.95 yaptım sonuç çok şükür iyi bütün aracı tekleyen 8 bobinli arkadaşlarıma öneririm ama özellikle bobinleri ayırırken nazik olun ıslatarak yada wd 40 ile sıyırabilirsiniz.

Carismatiq

• Mustafa
Ynt: Honda City Tekleme Sorunu
« Yanıtla #1 : Haziran 22, 2015, 09:20:23 ÖS »

Geçmiş olsun. Geri bildirim için teşekkürler, Aynı problemi yaşayan arkadaşlara referans olur.

durali

« Yanıtla #2 : Haziran 23, 2015, 02:12:09 ÖS »
Ön bobinlere de yapmayı düşünüyorum bakalım sonucu yazarım

osyz84

« Yanıtla #3 : Mart 08, 2016, 09:08:49 ÖS »
S.a arkadaşlar 2009 yeni kasa otomatik city sahibiyim aracla en ufak tümsek veya mazgal veya bozuk yola girdiğimde veya banada öle gelmiş olabilir normal yoldada oluyor fakat ara ara oluyor her zaman olmuyor tiirrrr diye bir ses bazen az bazense çok geliyor ama sürekli değil ara ara geliyor ustaya goturdum yatak arızası diyor acil yardım bekliyorum şanzıman yağını değiştim bujileri değiştim normal yağı 5 30 koydum hava polen butun filtreler değişti ne yapmam lazım acil yardım bekliyorum.