Gönderen Konu: Honda City Benzin İbresi Sorunu.  (Okunma sayısı 11714 defa)

bedizci

Honda City Benzin İbresi Sorunu.
« : Ocak 30, 2011, 07:45:37 ÖS »
Merhaba arkadaşlar.

Benim Honda City 2009 Model 1.4 ES Otomatik vites araba aldım fakat tek sorunum benzin ibresi. Şöyle ki 20 - 30 tl lik benzin atınca kaç km yol gidebileceğimi göstermiyor. Artı olarak da benzin ibresi gram yerinden oynamıyor. ancak 40 tl ve üzeri benzin aldığımda ibre kalkıyor ve kaç km yol gidebileceğimi gösteriyor. Bu sorunun çözümü varmıdır. Çünkü 20 tl lik benzin aldığımda ışık sönmüyor ve bu bende yolda kalma korkusu yaratıyor.

Bir araştırma yaptım bazı forumlarda galiba bu aracın beyni güncellenince bu sorun giderilebiliyormuş fakat tam emin değilim.

Yardımlarınız için şimdiden tşk ederim.

aRas

• Furkan Aras Alağaç
Ynt: Honda City Benzin İbresi Sorunu.
« Yanıtla #1 : Ocak 30, 2011, 10:57:40 ÖS »
İlk önce ''sizi tanıyalım'' adlı bölümde konu açarak kendinizi tanıtınız.

Forumda fazla Cıty sahibi yok ama illaki bilen vardır.Bu konu hakkında birilerinin bilgisi vardır.

Bence servise bir arayıp sorun.Bu sorunu nasıl giderilir diye.

jaggalagalaga

« Yanıtla #2 : Ocak 31, 2011, 12:37:08 ÖÖ »
kasko sırketının verdıgı  2008 model megane a bınmıstım.benzın bıraz azaldıktan sonra kac km gıttıgını gostermıyodu.yanı son 40 km kala gostermıyor buyuk ıhtımalle.ama honda da mı boledır bılmıyorum ancak, bır sorun yoksa buyuk ıhtımalle bıldıgım gıbıdır.bır sorun oldugunu da dusunmuyorum.zaten benzının lıtresı 4 tl olmus.ıbrenın kalkacagını dusunmuyorum :)

qwertylion

« Yanıtla #3 : Ocak 31, 2011, 07:44:11 ÖÖ »
Aynı araçtan bende de var. Benimkinde de 20 tl lik alınca ibre oynamıyor. çözümü var mı bilmiyorum ama ben ya depoyu tamamen dolduruyorum yada en az 50 tl lik alıyorum. :)

bedizci

« Yanıtla #4 : Şubat 01, 2011, 06:56:31 ÖS »
Yardımlarınıza tşk ederim arkadaşlar.

jaggalagalaga

« Yanıtla #5 : Şubat 02, 2011, 08:41:49 ÖS »
yardım edebildiysek kardeş rica ederiz..

saday20

« Yanıtla #6 : Şubat 07, 2011, 04:57:27 ÖS »
Bende de 2010 ls var bu şikayetten 2 kere servise gitti ama sonuç nanay :) guya japon üretici bunu arıza olarak görmüyormuş normalmiş, o yüzden hep 40-50 tl alacaksın en az, ben öyle yapıyorum.Birde deneyeceğiniz birşey daha var benzini ışık yandıktan sonra da en az 15 km kalıncaya kadar kullanın sonra 20 tl benzin al bak bakalım ibre yerinden oynuyormu? oynamıyormu. Bunu bana yaz ona göre değerlendirelim

kaan19792003

« Yanıtla #7 : Mart 02, 2011, 08:24:35 ÖS »
Aynı sorunu bende yaşadım 2009 es

coyote84

« Yanıtla #8 : Mart 07, 2011, 01:10:52 ÖS »
 >%Sakin >%Sakin arkadaşlar bunun çözümü ancak şöyle olur, aracınızı 20-30 TL lik benzin alarak kullanırsanız kısa sürede enjektörleri elinize alırsınız, enjektöre parayı bayılınca depoyu full doldurarak kullanmaya başlarsınız, böylece sorununuz çözülür

saday20

« Yanıtla #9 : Mart 15, 2011, 04:58:49 ÖS »
Her ne olursa olsun bazen 20-30tl alınabilecek durumlar olabilir, neden başka markalarda olmuyorda honda da oluyor insan buna takılıyor. Böyle basit birşey in honda da olması beni üzüyor.Her şeye rağmen arabamı seviyorum

emrexxxxx

« Yanıtla #10 : Nisan 17, 2011, 04:31:48 ÖS »
bende 2007 civic hb vardı aynı sorun onda da vardı
sadece city e ait bir sorun gibi gözükmüyor eğer sorunsa

hondaciwic

« Yanıtla #11 : Nisan 19, 2011, 12:54:09 ÖS »
Merhaba arkadaşlar.

Benim Honda City 2009 Model 1.4 ES Otomatik vites araba aldım fakat tek sorunum benzin ibresi. Şöyle ki 20 - 30 tl lik benzin atınca kaç km yol gidebileceğimi göstermiyor. Artı olarak da benzin ibresi gram yerinden oynamıyor. ancak 40 tl ve üzeri benzin aldığımda ibre kalkıyor ve kaç km yol gidebileceğimi gösteriyor. Bu sorunun çözümü varmıdır. Çünkü 20 tl lik benzin aldığımda ışık sönmüyor ve bu bende yolda kalma korkusu yaratıyor.
 normaldir arkadaşım ibrede sorun yok okadar az benzın alırsan oluca odur :D
Bir araştırma yaptım bazı forumlarda galiba bu aracın beyni güncellenince bu sorun giderilebiliyormuş fakat tam emin değilim.

Yardımlarınız için şimdiden tşk ederim.

guvenir

« Yanıtla #12 : Mayıs 02, 2011, 05:49:13 ÖS »
2006 S DE DE VAR AYNI DURUM MAL GİBİ SONRADAN ALGILIYO ARABA

senersongur

« Yanıtla #13 : Eylül 08, 2011, 09:01:17 ÖS »
City'de böyle bir sorun yaşamadım. 20-30 TL yakıt alınca ibre ve menzil yükseliyor.

2011 City ES.

srkns

• Serkan's
« Yanıtla #14 : Eylül 08, 2011, 09:49:17 ÖS »
bende jazz'da böyle bir sorun yaşamadım, (motor, güç aktarma organları vs aynı city ile, yakıt deposunu bilmiyorum ama) bayram dönüşünde çok ters bir yolda ışık yandı, mecburen ilk bulduğum istasyona girdim sadece 15 tl lik yakıt aldım (: ortalama 2-3 km yol yaptıktan sonra ışık söndü,

birde çeyrek depo üzeri yakıt varken biraz stabil bir yola veya inişli çıkışlı rampa bir yolda seyrederken ibre hafiften yükseliyor, aracı park edip biraz bekleyip çalıştırdıktan sonra düşüyor, psikolojik olarak mutlu oluyor insan :) ibre düşeceğine yükselince..

yada depo kapağını açıp havayı tahliye edince düşüyor, depo küçük olduğundan (42lt) çalkalandıkça oluşan basınçtan şamandırayı etkiliyor diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: Eylül 08, 2011, 09:51:09 ÖS Gönderen: srkns »

jaggalagalaga

« Yanıtla #15 : Eylül 09, 2011, 01:40:12 ÖÖ »
konu açılalı baya olmuş ancak önceden belirttiğim gibi bu sadece honda da yok bi çok araçta gördüm ben 20 lira benzin 4.5 litre falan demek en fazla %10 civarı doldurur depoyu renault da böyleydi aracın 40 km kala filan ne kadar gideceğini göstermiyordu artık bence yapılcak şey 40 a mı düştü gideceğin kilometre,sende o kilometreden itibaren normal araç km sinden takip ediceksin en azından binevi giderebilir çünkü sadece honda da olan bişey değil...

sovrano

« Yanıtla #16 : Eylül 23, 2011, 05:38:22 ÖS »
arkadasım arabayı servise gotur ve veryansın yap duzeltıyorlar  samandıra hatası :))