Gönderen Konu: honda city 2008 otm - kaldırımı aşamıyor  (Okunma sayısı 9320 defa)

muhendis_55

honda city 2008 otm - kaldırımı aşamıyor
« : Haziran 21, 2011, 03:23:30 ÖS »
Merhabalar, 2008 model honda city elite otomatik vites aracım var. araçta ilgincime giden bir durum var. acaba bütün otomatik city lerde bu durum var mı, yoksa sadece benim aracımın durumu mu böyle diye öğrenmek için paylaşmak istedim.

olay şu; aracımla evimizin önündeki yaklaşık 7-8 cm yüksekliğindeki park yeri kaldırımını aşmak istediğimde, eğer kaldırıma tekerleri dayamış durumda aşmaya çalıştığımda araba kaldırıma çıkamadı.  D-S-L hepsinde denedim çıkamıyor. hatta ön tekerleri aşırtıp arka tekerleri dayadığımda yine gaza yüklenmeme rağmen araç çıkamadı. ancak kaldırıma biraz hızlı çarptırarak veya tam dik değil de açılı girersem aşabiliyorum.

2008 honda city elite otomatik vites sahibi arkadaşlara soruyorum, sizlerde benzer bir durumla karşılaştınız mı, bu araçların gücü bu kadar mı? bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

canguder

Ynt: honda city 2008 otm - kaldırımı aşamıyor
« Yanıtla #1 : Haziran 21, 2011, 03:35:19 ÖS »
8 cm kaldırıma çıkmak için tamponu dağıtmak gerekir. bizim araçlar arazi aracı değildir yani tırmanma , engelleri aşma , tork kabiliyetleri zayıftır. düz yola göre tasarlanmıştır. aracın gücüyle ilgili olduğunu sanmıyorum.  kaldırıma dayalı iken lastikler dönmeyebilir.

muhendis_55

« Yanıtla #2 : Haziran 21, 2011, 04:04:15 ÖS »
aynı durumu 2011 honda civic otm sedan ile denedik, gayet rahat bir şekilde aştı. honda city ler de 83 beygir. muhtemelen manuel vitesli versiyonlarında böyle bir sorun olmuyordur. bu acaba cvt şanzımandan dolayımıdır.

canguder

« Yanıtla #3 : Haziran 21, 2011, 04:21:24 ÖS »
bilmiyorum ama 1.3 58 beygirlik spring bile tüm kaldırımlara çıkabiliyorsa city rahat rahat çıkar hatta üstünden atlar. cvt şanzımanla ilgisi olabilir.

hondaciwic

« Yanıtla #4 : Temmuz 07, 2011, 01:25:10 ÖS »
arkadaşlar cıty gercekten cok zayıf motoru bende 2006 elıte a/t vardı otobanda sol serıte gecıom dıom gaza yuklenıom arkadakı araba hemen yetısıor bu hantallık yuzunde 2011 honda cıvıc aldım ve yol tutusu ıı deıl 140dan sonra araba hıc guzen vermıor ve lastıklerı cok ınce agır deıl araba aks sı genıs deıl benım bu yazdımlarım kotulemek ıcın deıl ama gercekler bunlar

can98

« Yanıtla #5 : Ağustos 23, 2011, 07:47:11 ÖÖ »
Merhabalar, 2008 model honda city elite otomatik vites aracım var. araçta ilgincime giden bir durum var. acaba bütün otomatik city lerde bu durum var mı, yoksa sadece benim aracımın durumu mu böyle diye öğrenmek için paylaşmak istedim.

olay şu; aracımla evimizin önündeki yaklaşık 7-8 cm yüksekliğindeki park yeri kaldırımını aşmak istediğimde, eğer kaldırıma tekerleri dayamış durumda aşmaya çalıştığımda araba kaldırıma çıkamadı.  D-S-L hepsinde denedim çıkamıyor. hatta ön tekerleri aşırtıp arka tekerleri dayadığımda yine gaza yüklenmeme rağmen araç çıkamadı. ancak kaldırıma biraz hızlı çarptırarak veya tam dik değil de açılı girersem aşabiliyorum.

2008 honda city elite otomatik vites sahibi arkadaşlara soruyorum, sizlerde benzer bir durumla karşılaştınız mı, bu araçların gücü bu kadar mı? bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

aynen bendede aynı sorun var bi kaldırıma çıkayım dedim çıktı ama inerken inişi tahmin edemezsiniz :(

Can_GnyL

« Yanıtla #6 : Eylül 05, 2011, 02:24:47 ÖS »
8 cm kaldırıma çıkmak için tamponu dağıtmak gerekir. bizim araçlar arazi aracı değildir yani tırmanma , engelleri aşma , tork kabiliyetleri zayıftır. düz yola göre tasarlanmıştır. aracın gücüyle ilgili olduğunu sanmıyorum.  kaldırıma dayalı iken lastikler dönmeyebilir.
hiç alakası yok 8 cm kaldırımı ben bisikletle çıkıyorum pedalla

senersongur

« Yanıtla #7 : Eylül 08, 2011, 08:36:52 ÖS »
Eski kasa City'deki lastikler küçük.

Lastikleri 205/50/16 yada 205/55/16 gibi ebatlara çıkarırsanız, kaldırıma daha rahat çıkar.

Ayrıca tabanı geniş yaparsanız yol tutuşu da artar. 205 taban idealdir.

MhondaElit

« Yanıtla #8 : Ekim 12, 2011, 01:20:39 ÖS »
Arkadaşlar 2008 Honda City 1.4 elite otomatik vites aracım var. Alalı 3 gün oldu. Henüz dün akşam kaldırıma parketmeye çalıştım önce lastiği kaldırım taşına değdirdim ardından gaza yüklendim ve zorlanmadan çıktı. Araçta bir problem olacağını düşünmüyorum sürücüde de yoktur. Bence kaldırımla ilgili olabilir. Ama arkadaşım sakın oyle vurarak carparak kaldırıma cıkayım deme yau!!!