Gönderen Konu: C sınıfından B sınıfına Geçiş ( Jazz Almak )  (Okunma sayısı 6149 defa)

ercan_wrc

C sınıfından B sınıfına Geçiş ( Jazz Almak )
« : Temmuz 01, 2011, 08:15:41 ÖÖ »
Arkadaşlar merhaba ;

bende önümüzdeki 3-4 ay içinde aranıza katılmayı umut ediyorum.
şuan 96 model corolla gli aracım var. aracımdan çok memnunum fakat artık 15 yaşına geldiğinden dolayı satıp sıfır bir araç almak istiyorum
aslında sedan C sınıfı bir araç almak istiyordum ama malum en ucuz 45 bin den başlıyor. zaten kredi çekip alacağım. birde C sınıfı araçlar ortalama 10lt civarı yakıtı var.
bunları göz önünde bulundurunca sorunsuz kaliteli geniş bir araç aradım tek aklıma yatan B sınıfında jazz oldu.
daha önceleri 2006 jazz sürmüştüm biraz otomatik ve sunroofluydu 1.4 aracın içi gayet genişti ama alıcı gözüyle bakmadığım için dikkat etmemiştim
tek aklımda kalanlar ş.içi için ideal konforu çok iyiydi fakat yol tutuşunu test edecek kadar hız yapmamıştım sadece ara hızlanmaları zayıf gelmişti.
şimdiki yeni jazz çok hoşuma gitti iç hacim daha geniş gibi panoromik cam tavan usb girişi esp vsa c.control dijital klima sihirli koltuklar,soğutmalı torpido helede bagajın 400lt olması ve Vtec motor konulması falan
beni bayağı büyüledi.

sizce corolladan inip jazz'a binmek ( C sınıfından B sınıfına ) bende kötü etki bırakırmı? yol tutuşu hızlanmalar donanım iç plastik kalitesi nasıl?
donanım olarak her istediğimi karşılıyor. tek korkum (henüz test sürüşü yapmadım ama yapacağım) yol tutuşu 1.4 motor olup hızlanması, bagaj yüklü iken çekişte problem oluyormu? yada uzun yolda klima açılması.....
siz kullanıcılar tavise edermisiniz? jazz alıp tüp derdinden de kurtulmak istiyorum gördüğüm kadarıyla ş.içi 6lt civarı yakıyor. buda bana yeter.

ECEL

Ynt: C sınıfından B sınıfına Geçiş ( Jazz Almak )
« Yanıtla #1 : Temmuz 01, 2011, 09:02:57 ÖÖ »
bir tek yalitim sorunu olabilir , bozuk yoksa test sürüsü yapmanı tavsiye ederim..
bir de her ne model olursa olsun segment düsünce biraz garip geliyor insana..

serkansobe

« Yanıtla #2 : Temmuz 01, 2011, 10:21:34 ÖÖ »
jazzdaki özellikler yeni civiclerde bile yok neredeyse. saydığınız özellikler çok iyi bence. sadece hızlanmalarda gli tadını vermez ancak konfor ve tasarım larak beyeneceğinizi düşünüyorum

ercan_wrc

« Yanıtla #3 : Temmuz 01, 2011, 10:38:01 ÖÖ »
jazzdaki özellikler yeni civiclerde bile yok neredeyse. saydığınız özellikler çok iyi bence. sadece hızlanmalarda gli tadını vermez ancak konfor ve tasarım larak beyeneceğinizi düşünüyorum

Evet bende donanım olarak çok beğeniyorum. dediğiniz gibi civicte yok bazı donanımlar.
umarım test etmeye gittiğimde konforunu yol tutuşunu ve motorunuda beğenirsem alacağım inşallah.

ercan_wrc

« Yanıtla #4 : Temmuz 01, 2011, 10:38:45 ÖÖ »
bir tek yalitim sorunu olabilir , bozuk yoksa test sürüsü yapmanı tavsiye ederim..
bir de her ne model olursa olsun segment düsünce biraz garip geliyor insana..

,
yalıtım malesef bütün japon araçlarında mevcut ona yapacak bişey yok :)

ercan_wrc

« Yanıtla #5 : Temmuz 02, 2011, 01:45:41 ÖS »
arkadaşlar;

şimdi ikinci aşamada soracağım bazı sorular var;

2012 modeller benim almama gelmiş olur. 2012 modeller donanımsal artısı yada makyaj olacak mı?
eğerki diyelim hiçbir değişiklik olmadı sizce 2011 indirim yaptırıp almak mı mantıklı olur yoksa 2012 yenisini mi almak daha avantajlı olur?

renk olarakta 3 renk arasında kaldım reklamlardaki mavi renk beyaz renk ve siyah renk
mavi yakışıyor araca fena değil
siyah araca SUV görüntüsü vermiş cidden harika duruyor ama toz kir derdi var birde solma olur mu acaba zamanla?(solma olursa şayet 6 yıl garantisine giriyor mu?)
birde beyaz güzel duruyor toz kir rutüş göstermez herzaman kullanışlı renktir.

sizce hangi renk?hangi model?

pir-i oto

« Yanıtla #6 : Temmuz 28, 2011, 12:11:52 ÖS »
ercan kardeş jazz sınıflarüstü bir otomobildir. iç genişlik ve ferahlığın corolla96 dan daha iyi olacağına eminim.

senersongur

« Yanıtla #7 : Eylül 08, 2011, 08:50:07 ÖS »
C sınıfı en ucuz araçlar

Chevrolet Cruze
Fiat Linea
Eski Kasa Focus 1.6

Bunlara da bakın. 32-35 civarına alabilirsiniz.

ursus

« Yanıtla #8 : Eylül 08, 2011, 08:56:42 ÖS »
Arkadaşlar merhaba ;

bende önümüzdeki 3-4 ay içinde aranıza katılmayı umut ediyorum.
şuan 96 model corolla gli aracım var. aracımdan çok memnunum fakat artık 15 yaşına geldiğinden dolayı satıp sıfır bir araç almak istiyorum
aslında sedan C sınıfı bir araç almak istiyordum ama malum en ucuz 45 bin den başlıyor. zaten kredi çekip alacağım. birde C sınıfı araçlar ortalama 10lt civarı yakıtı var.
bunları göz önünde bulundurunca sorunsuz kaliteli geniş bir araç aradım tek aklıma yatan B sınıfında jazz oldu.
daha önceleri 2006 jazz sürmüştüm biraz otomatik ve sunroofluydu 1.4 aracın içi gayet genişti ama alıcı gözüyle bakmadığım için dikkat etmemiştim
tek aklımda kalanlar ş.içi için ideal konforu çok iyiydi fakat yol tutuşunu test edecek kadar hız yapmamıştım sadece ara hızlanmaları zayıf gelmişti.
şimdiki yeni jazz çok hoşuma gitti iç hacim daha geniş gibi panoromik cam tavan usb girişi esp vsa c.control dijital klima sihirli koltuklar,soğutmalı torpido helede bagajın 400lt olması ve Vtec motor konulması falan
beni bayağı büyüledi.

sizce corolladan inip jazz'a binmek ( C sınıfından B sınıfına ) bende kötü etki bırakırmı? yol tutuşu hızlanmalar donanım iç plastik kalitesi nasıl?
donanım olarak her istediğimi karşılıyor. tek korkum (henüz test sürüşü yapmadım ama yapacağım) yol tutuşu 1.4 motor olup hızlanması, bagaj yüklü iken çekişte problem oluyormu? yada uzun yolda klima açılması.....
siz kullanıcılar tavise edermisiniz? jazz alıp tüp derdinden de kurtulmak istiyorum gördüğüm kadarıyla ş.içi 6lt civarı yakıyor. buda bana yeter.

ae101 kasa gli ler 110 beygirdir. lastikler ince olmasına rağmen aracın yere yatık olmasından dolayı yol tutuşu da bir başkadır. aracınızın kuru ağırlığı 950 kg olmalı. 110 beygire bölündüğünde harika bir oran yakalamış oluyorsunuz. ben şu an fd6 civic kullanıcısıyım. eski aracım xei idi. fakat dedemde gli var ve bu 3 araç ile mukayese edebilme şansım oldu. gli gerçekten güzel araçtır. lpg li cruze sizi tatmin eder kanaatindeyim.