Gönderen Konu: honda city 2007 otomatik  (Okunma sayısı 3464 defa)

cankeskin06

honda city 2007 otomatik
« : Haziran 23, 2014, 07:14:23 ÖS »
Hondam ilk aldigimda d de daha hizli atiyordu kendini.simdi daha yavas atiyor.ve yokus yukari bazen geri kacirmiyor bazen kaciriyo .city de geri kacirma normal mi servise mi gitmeliyim

Abdullah14

Ynt: honda city 2007 otomatik
« Yanıtla #1 : Haziran 27, 2014, 04:20:39 ÖS »
mutlak suretle servise götürmen gerekiyor. muhtemelen şanzıman yağını değiştirmen gerekecek...

mallaca

Ynt: honda city 2007 otomatik
« Yanıtla #2 : Temmuz 02, 2014, 07:19:09 ÖÖ »
Hondam ilk aldigimda d de daha hizli atiyordu kendini.simdi daha yavas atiyor.ve yokus yukari bazen geri kacirmiyor bazen kaciriyo .city de geri kacirma normal mi servise mi gitmeliyim
6 yıl 2007 otomatik Honda city kullandım. Belli bir eğimden sonra kesinlikle geri kaçırır bu normaldir. Dik bir yokuşta bile geri kaçırmıyor ise sıkıntı var demektir. Ben altı yıl boyunca hep boşa atarak kullanmıştım. Yokuş aşağı, kırmızı ışık vs. Altıncı yılda kalkışta "tarrr"  diye tarama sesi yapıyordu. Servis boşa atmaktan kaynaklı olduğunu söyledi. 200TL ye Şanzuman yağını değiştirdim. Ses kesildi. Ama ileride tekrar yapabilir, 3-4 milyar masraf çıkarabilir deyince hiç istemeden de olsa satmak zorunda kaldım. Şimdi yeni civic sahibiyim. Balık hobim olduğu için City bana ilaç gibiydi. Dobloya ne yüklersem aynısını city' ye sığdırabiliyordum.
« Son Düzenleme: Temmuz 02, 2014, 07:20:13 ÖÖ Gönderen: mallaca »