Gönderen Konu: Egsoz su atma  (Okunma sayısı 5569 defa)

social

Egsoz su atma
« : Ocak 24, 2016, 05:34:43 ÖS »
https://youtu.be/KFdEcwiZlEA
Bu normalmi arkadaslar

dreamtheatre

Ynt:
« Yanıtla #1 : Ocak 24, 2016, 11:28:57 ÖS »
Hocam emin olmadan bir şey söylemiyeyim fakat normal değil gibi .Arabanızda su eksiltme var mı kontrol ettinizmi ?

LG-E975 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

social

Ynt: Egsoz su atma
« Yanıtla #2 : Ocak 25, 2016, 05:08:10 ÖS »
Merhaba su eksiltme bence var ustaya gore yok,radyator suyu bigaza kadar dolu degil,ama motor isininca kapagi actim ve bogaza kadar dolu oldugunu gordun ama motor sogukken peteklerin seviyesinde.Su koydugunda 150ml falan su aliyor.

dreamtheatre

Ynt:
« Yanıtla #3 : Ocak 25, 2016, 06:13:06 ÖS »
Motor sıcakken suda ufak bir yükselme olur bu normal birşey. Hatta radyatör kapağını açınca surata kaynar su fışkırır :) tecrübem var:) Arabayı sürekli kullanmaktamısınız test etmek için motor soğukken suyu tamamen doldurun .Biraz gezin arabayla . sonra motorun soğumasını bekleyip tekrar kontrol edin .

social

« Yanıtla #4 : Ocak 25, 2016, 08:28:40 ÖS »
Mote suyuna dun doldurdu. 150ml falan aldi bugun 20km yol yaptim baktim sicakken bogaza yakindi,sogukken goremiyorum suyu sanirim peteklere kadar dusuyor.Bu arada honda yetkili serviste calisiyorum arkadaslar conta yakmak bu arabalar diyor,normal diyorlar ama surekli beyaz dumanda cikiyor egsozdan.Su eksiltmiyor herhalde cunku kaynayan su genlesme kabina geciyor ve hortum bogazin asagisinda oldugundan kaynadikca agzina kadar doldurdugum su genlesmeye geciyor herhalde

dreamtheatre

Ynt:
« Yanıtla #5 : Ocak 25, 2016, 09:09:13 ÖS »
Su eksilmesi yoksa beyaz duman motor ısınana kadar normaldir soğuk havalarda birde yağına bakın belki azalmıştır

hamzaffo

« Yanıtla #6 : Ocak 25, 2016, 11:18:08 ÖS »
Bi ustaya bunu sormuştum motor altının terlemesi ve egzozdan su atması motorun sağlıklı çalıştığına işarettir dedi. Aracım 2011 city

social

« Yanıtla #7 : Ocak 26, 2016, 04:12:34 ÖS »
Izmire gore hava oldukca soguk ve nemli,egsoz sicak hava soguk bu kadar su normal,arac su eksiltmiyor ama egsozdan fena su geliyor

dreamtheatre

Ynt: Ynt: Egsoz su atma
« Yanıtla #8 : Ocak 26, 2016, 05:31:45 ÖS »
Izmire gore hava oldukca soguk ve nemli,egsoz sicak hava soguk bu kadar su normal,arac su eksiltmiyor ama egsozdan fena su geliyor
Bana da su baya fazla geldi ama araca göre değişir yani ama su eksiltme yoksa sorun yoktur .