Gönderen Konu: CVT şanzıman ile ortalama kaç litre LPG tüketiyorsunuz ?  (Okunma sayısı 6292 defa)

nisay

CVT şanzıman ile ortalama kaç litre LPG tüketiyorsunuz ?
« : Eylül 18, 2013, 08:58:13 ÖÖ »
Yeni aldığım cvt şanzımanlı jazzıma LPG bağlattım.

Merak ettiğim konu ortalama kaç litre LPG tüketiyorsunuz ? Yol bilgisayarında görünen değerden ne kadar fazla LPG tüketiyor ?

Abdullah14

Ynt: CVT şanzıman ile ortalama kaç litre LPG tüketiyorsunuz ?
« Yanıtla #1 : Eylül 19, 2013, 07:48:39 ÖS »
hocam şöyle söyleyeyim, ben 40 litrelik brc lpg tankına sahibim. ancak malum full dolmuyor.
en son uzun yolda tam boşalmışken 36 litre gaz aldım ve tam 520.km de bitti. tamamı uzun yoldu.
ayrıca şehiriçinde de yine aynı şekilde tam boştu. 36 litre gazla 460 km gibi filan bitti.
ben şu an yakıttan çok aşırı memnunum. yalnız şu an şanzıman sorunu yaşıyorum. tek sıkıntım o.
haftaya filan aracımı bakıma götürecem, dilerim o zaman tüm sıkıntılar giderilir.
not: paylaşımınız gayet güzel ancak nedense kimse yazmıyor :) sizin tüketiminiz nasıl?

nisay

« Yanıtla #2 : Eylül 20, 2013, 09:41:42 ÖÖ »
Yakıt değeriniz gayet güzel, maşallah diyelim.

Jazz aracıma LPG kitini yeni bağlattım. 29,5 litre gaz aldı. Henüz depo boşalmadı. Sonucu buradan paylaşırım.

Abdullah14

« Yanıtla #3 : Eylül 20, 2013, 02:27:39 ÖS »
aslında 5-6 aya aracımı yenilemeyi düşünüyorum ancak, iyi biliyorumki kolay kolay bu denli güzel yakan bi araç zor bulurum. o yüzden tereddütlüyüm

bu arada sizin kaç kilometre oldu şu an?

nisay

« Yanıtla #4 : Eylül 24, 2013, 08:37:47 ÖÖ »
Aracım büyük bölümü şehir dışı 7,5 litre civarında LPG tükketti

boraokur44

« Yanıtla #5 : Ağustos 26, 2015, 05:43:12 ÖS »
hocam şöyle söyleyeyim, ben 40 litrelik brc lpg tankına sahibim. ancak malum full dolmuyor.
en son uzun yolda tam boşalmışken 36 litre gaz aldım ve tam 520.km de bitti. tamamı uzun yoldu.
ayrıca şehiriçinde de yine aynı şekilde tam boştu. 36 litre gazla 460 km gibi filan bitti.
ben şu an yakıttan çok aşırı memnunum. yalnız şu an şanzıman sorunu yaşıyorum. tek sıkıntım o.
haftaya filan aracımı bakıma götürecem, dilerim o zaman tüm sıkıntılar giderilir.
not: paylaşımınız gayet güzel ancak nedense kimse yazmıyor :) sizin tüketiminiz nasıl?

Abdullah bey aracınızın modeli kaçtı acaba?
City'lere lpg taktırıldığında motor ve şanzıman ile ilgili sıkıntılar yaşandığını okumuştum aracınızı satmışsınız sanırım.
Çözümünü bulabilmişmiydiniz? LPG tavsiye edermisiniz?