Gönderen Konu: city hareket halinde tekleme  (Okunma sayısı 3669 defa)

kutlu164793

city hareket halinde tekleme
« : Ocak 22, 2016, 07:45:00 ÖS »
     2008 model 1.4 city elit sahibiyim. yaklaşık 4 yıl önce zavoli tüp taktırdım. Ancak bu güne kadar hiç randıman alamadım. Devamlı teklemeler,titremeler ve rampa çıkarken devirden düşüp stop etmeler yapıyordu. Dört defa enjeksiyonlar iki defada beyin değişti. Sonunda normale döndü. Bir yıl kadar kullandım ama bir ay kadar önce tekrar titremeler başladı ve sonunda lambalarda stop etmeye ve arıza lambası yanmaya başladı. Aydın sökedeki iyi tanıdığım bi ustaya götürdüm. Krank devir sensörünü (200 tl), 8 bujiyi (Orjinal 120 tl) değişitrid, tüpün bakımıda yapıldı ve filtreleri değişip temizliği yapıldı. Toplamda 700 tl civarı tuttu ama şu anda şükür hiç bir sorun kalmadı. Bir haftadır kullanıyorum hiç bir sorun yok.
    Ustanın dediğine göre citylerin sabit sorunlarındanmış. 80000-90000 civarına gelince krank devir sensörü arıza verirmiş ve sebebi bilinmiyormuş. Elektriği tam sağlıklı aktaramadığı için tekleme ve stop etme oluyormuş. Şu anda şükür ki sorun yok.

cobra34

Ynt: city hareket halinde tekleme
« Yanıtla #1 : Ocak 22, 2016, 09:20:00 ÖS »
Krank sensörünü boşa değişmişin,bu araçlar krank sensörü bızulduğu için değil arka bıbinler verimli çalışmadığı anda krank sensör aruzası obd cihazında görünüyor.yoksa krank sensörü kafasına göre elektirik aktaramama gibi ni görevi yok.daha doğrusu elektirik aktarma gibi bi görevi yok.onun görevi krankın açısını ecu ya bildirmek ve ecuda uygun pozisyondaki silindire uygun yakıtı ve sinyali göndermek.aracına subap ayarı kelebek temizliği ve arkadaki 4 bobini yağsız kontak spreyi ile temizletin.

social

« Yanıtla #2 : Ocak 24, 2016, 03:08:51 ÖS »
Arka atesleme bobinleri duruken stop etme sorununa yol acarmi bilmiyorum ama 60-70km hizla giderken gaz kesme sorunu yapar,lpg li city ve jazz larda cok oluyor.Orjinali hitachi marka ve aliexpresste 4 tanesi 270tl gibi bir rakama aliniyor.Orjinale yakin bir urun

osyz84

« Yanıtla #3 : Mart 07, 2016, 06:55:42 ÖS »
S.a arkadaşlar yeni kasa 2009 city sahibiyim araç 3 aydır bende araçtan memnunum fakat önceki sahibi pek bakmamis araca aractan ara ara genelde devir yuksekken birde  en ufak tümseklere veya kasis lere girdikten sonra motordan tiiirrrr diye kesik araliklarla bazen ses az bazende oldukça yüksek vuruntu sesi geliyor fakat bu ses her zaman gelmiyor kisa sureli oluyor sonra kesiliyor ve ses gelmiyor ustaya goturdum usta yatak arızası dedi bir bilgisi olan varmı acil yardım ederseniz çok sevinirim...

osyz84

« Yanıtla #4 : Mart 07, 2016, 09:21:01 ÖS »
Arkadaşlar acil yardım bekliyorum yokmu hiç fikri olan