Gönderen Konu: bu değerlere göre sizce lpg taktırayımı  (Okunma sayısı 25090 defa)

historyteacher

Ynt: bu değerlere göre sizce lpg taktırayımı
« Yanıtla #25 : Haziran 21, 2012, 09:09:44 ÖS »
hangi servis verdi bu 2600 tl fiyatı ve garanti süresi nedir?

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #26 : Haziran 21, 2012, 09:38:45 ÖS »
çamkıran ama benim bildiğim genel bi garanti deyil sadece o servisi bağlıyan garanti telefon açıp görüşün bende telden görüştüm  tam bilmiyorum

GRKN51

« Yanıtla #27 : Haziran 21, 2012, 09:51:06 ÖS »
alimagar temiz bi usta sağlam bi kit fazla düşünme , usta çok önemli ben korkarak taktırdım atiker safefast obdıı yi allahıma şükür usta iyi denk geldi memnunum kitte 10 numara çıktı yeni sistem direk arabanın beyini iile çalışıyor her 5 sn de verileri yeniliyor

carousal

« Yanıtla #28 : Haziran 25, 2012, 05:27:14 ÖS »
alimagar yanlış anlama ama lpg takılı araçlar hakkında neredeyse etmediğin söz kalmamıştı, sen de sonunda lpg'ye karar vermişsin demek ki. Sevinmedim desem yalan olur.

umarım şimdi insanlar neden lpg taktırıyor bunu anlamışsındır. kimse sevdiğinden ya da çevre dostu olduğu için lpg taktırmıyor. lpg maalesef mecburiyet oldu. dizel motor çok fazla km yapanlar için karlı, benzine göre daha çok ancak dizelden daha az km yapanlar için lpg tek çözüm.

konuya gelecek olursak brc'ye 2600 tl kesinlikle çok fazla, fiyatlar epey fırlamış. Ne kadar pahalı kit taktırırsan amortisman sürecin o kadar uzar. Bu gidip de en ucuz kiti taktır demek olmuyor tabi. Fiyat/performans oranı yüksek olan bir kiti tercih etmek lazım.
« Son Düzenleme: Haziran 25, 2012, 05:27:37 ÖS Gönderen: carousal »

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #29 : Haziran 25, 2012, 05:40:22 ÖS »
alimagar yanlış anlama ama lpg takılı araçlar hakkında neredeyse etmediğin söz kalmamıştı, sen de sonunda lpg'ye karar vermişsin demek ki. Sevinmedim desem yalan olur.

umarım şimdi insanlar neden lpg taktırıyor bunu anlamışsındır. kimse sevdiğinden ya da çevre dostu olduğu için lpg taktırmıyor. lpg maalesef mecburiyet oldu. dizel motor çok fazla km yapanlar için karlı, benzine göre daha çok ancak dizelden daha az km yapanlar için lpg tek çözüm.

konuya gelecek olursak brc'ye 2600 tl kesinlikle çok fazla, fiyatlar epey fırlamış. Ne kadar pahalı kit taktırırsan amortisman sürecin o kadar uzar. Bu gidip de en ucuz kiti taktır demek olmuyor tabi. Fiyat/performans oranı yüksek olan bir kiti tercih etmek lazım.
2600 servisin verdiği fiyat garanti  diye  ama hala ikilimdeyim  forumda açılmış piston  kol kılmış örnekler varken vallahi tırsıyom desem yalan olmaz  şu aralar aklım çok karışık araçı bile satmayı düşünüyorum  alıcı sı hazır bile fiyat ta anlaşamdım    ben bile ne yapacağımı bilemiyorum

GRKN51

« Yanıtla #30 : Haziran 25, 2012, 05:48:54 ÖS »
,;_sen önce ne yapacağına karar ver sen kit mit taktıramassın  çünkü ne yapacağını bilmiyordun daha elin ağzıyla yemek yenmez

carousal

« Yanıtla #31 : Haziran 25, 2012, 06:51:03 ÖS »
Araç değiştirmek daha zorlu bir yol, bildiğiniz bir aracı satıp ne olduğu konusunda fikir sahibi olmakta zorlanacağınız (kazalı mı, km'si doğru mu, bakımları zamanında yapılmış mı) bir aracı almak çok daha zor bir tercih.

2. el dizel araç almak çok sıkıntılı, özellikle kiralık araç olayı piyasayı iyice bozdu, İstanbul'da kullanılan ve 100 bini deviren bir çok dizel araç diğer şehirlerde plakası değiştirilerek satılıyor. Bu araçlardan mümkün olduğunca uzak durmak lazım.

Kendi aracınıza lpg taktırmak çok daha pratik bir çözüm, üstelik devir teslim gibi işlemlerle de uğraşma derdi olmuyor. İşçiliğine güvendiğiniz bir LPG ustasına gidip aracı emanet edeceksiniz, 1 gün sonra zaten herşey eskisi gibi devam edecek. Tek fark istasyonda ödeyeceğiniz ücret olacak. Tabi bu dediklerim normal kullanıcı için geçerli, çok performanslı araç kullanıyorsanız belki araçtaki beygir farkı hissedilebilir. Ben sakin bir kullanıcı olarak farkı hissedemiyorum.
« Son Düzenleme: Haziran 25, 2012, 06:52:45 ÖS Gönderen: carousal »

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #32 : Haziran 25, 2012, 07:06:50 ÖS »
Araç değiştirmek daha zorlu bir yol, bildiğiniz bir aracı satıp ne olduğu konusunda fikir sahibi olmakta zorlanacağınız (kazalı mı, km'si doğru mu, bakımları zamanında yapılmış mı) bir aracı almak çok daha zor bir tercih.

2. el dizel araç almak çok sıkıntılı, özellikle kiralık araç olayı piyasayı iyice bozdu, İstanbul'da kullanılan ve 100 bini deviren bir çok dizel araç diğer şehirlerde plakası değiştirilerek satılıyor. Bu araçlardan mümkün olduğunca uzak durmak lazım.

Kendi aracınıza lpg taktırmak çok daha pratik bir çözüm, üstelik devir teslim gibi işlemlerle de uğraşma derdi olmuyor. İşçiliğine güvendiğiniz bir LPG ustasına gidip aracı emanet edeceksiniz, 1 gün sonra zaten herşey eskisi gibi devam edecek. Tek fark istasyonda ödeyeceğiniz ücret olacak. Tabi bu dediklerim normal kullanıcı için geçerli, çok performanslı araç kullanıyorsanız belki araçtaki beygir farkı hissedilebilir. Ben sakin bir kullanıcı olarak farkı hissedemiyorum.
ben genel olarak benzinde bile memnunum yalıttan km fazlaolmaya başladı  o yüzden lpg olabilir satmam sebebi ise bu citylerin şu an ki honda türkiyenin  bu modeli önümüzdeki yıl da türkiyeye getirmemesi  beni korkutan o ama verdiğim ilanda istediğim fiyat daveriliyor  araçı satmak isteğim  yakıtla ilgili deyil  araçı sıfır almıştım daha 8bin kmde araç  şu an bu model olmuş olsaydı sıfırı 40 bin olurdu şu an aldığım fiyata gidiyor kafam çok karışık dostum çok

kacaman

« Yanıtla #33 : Haziran 25, 2012, 07:13:23 ÖS »
garanti konusu evet sıkıntılı durum fakat üç yıldır aracıma lpgli biniyorum 45bin km yol yapmışım lpg ile benzine zam geldi aman az basayım az yaksın kaygılarını yaşamadım hiç, tapa gaz vtec açtım sürekli, eğer lpg ile binmesem gaza basmak cesaret ister gerçekçi olalım, takılsın lpg, benim araçta zavoli süper kit var çok çok memnunum fakat yeni nesil prins silver lıne da çok güzel ayrıca fiyatı da uygun.

carousal

« Yanıtla #34 : Haziran 25, 2012, 07:22:52 ÖS »
0 aldığın araç, bu arada mevzuyu şimdi hatırladım siz bu aracı aldıktan sonra City satışı kalktığı için Honda TR'ye bir hayli kızmıştınız ki haklı bir gerekçe.

2010 model araç, yeni kasa city, 8 bin km'de. Eğer dediğiniz gibi aldığınız fiyata verebiliyorsanız, zarar etmeden elden çıkarabiliyorsunuz demektir ki bu oldukça önemli bir konu. Nasıl zarar etmiyorsunuz o kısmı tam anlamış değilim.

Eğer zarar etmiyorsanız, aracın devamı olmadığı için satmanız daha iyi olur. Çünkü bu konu sizde psikolojik olarak sıkıntıya sebebiyet verecektir.

Yakıtla ilgili sıkıntınız yoksa Civic-Accord-Jazz ile yola devam edebilirsiniz.

Eğer zarar etmiyorsanız, ya da çok ufak bir zarar ile City'den kurtulabiliyorsanız satın gitsin. Devamı olmayan bir araç, insanda huzursuzluk yaratıyor.

baron12

« Yanıtla #35 : Haziran 25, 2012, 07:46:29 ÖS »
garanti konusu evet sıkıntılı durum fakat üç yıldır aracıma lpgli biniyorum 45bin km yol yapmışım lpg ile benzine zam geldi aman az basayım az yaksın kaygılarını yaşamadım hiç, tapa gaz vtec açtım sürekli, eğer lpg ile binmesem gaza basmak cesaret ister gerçekçi olalım, takılsın lpg, benim araçta zavoli süper kit var çok çok memnunum fakat yeni nesil prins silver lıne da çok güzel ayrıca fiyatı da uygun.
>=ok

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #36 : Haziran 25, 2012, 07:52:55 ÖS »
aynen öle devamı olmadığı için beni huzursuz ediyor bu bir gerçek araçım 2011 model kasım ayında aldım ilginç olan ben böyle huzursuz olurken ilan verdikten sonra baktımki binden fazla bakılmış 6 kişi favorisine eklemiş  buda bana çok ilginç geliyor aldığım fiyata gelirken o gün için  liste fiyatı 35bin idi  peşinat olarak iş için kullandığımız bi hurda motoru bitik siprpngi vermiştk  peşinata 5bine saydılar  30binde kredi çekmiştir  yani bu araba bana 32 -33 bine gelmiş oldu   zarar edermiyim şu an verilen rakam  30 da veren var 31 verende var ben en son 32.5 bıraktım   bu rakamlarla zarar mı ediyom hayır 7 aydırda kullanıyorun araçı  ama en önemli nokta kredi olayı ordan zarar ederim ki şöle şuan 8 taksit ödedim kredide bilirsin ilk taksitlerde  ana para az faizi çok olur 8 taksitte ödemiş olduğum faiz 3bin civarı  şuan araçı satmış olsam krediyi kapatsam elimde kalan para 6- 7 bin tekrar bi araç alsam yine kredi çekmem lazım  bu yüzden aklım çok karışık  NOT ven bu city alırken hiç aklımda yoktu bu kasayı ilk bayide görmüştüm ve çok hoşuma gitmişti tabiri caizsa aşık olmuştum tasarımı olsun teknik veriler olsun çok iyi 1.4 motordan 180 km hıza ulaşmak şu an  tüm benzinli motor şeçenekleri arasında buna 1.0 1.2 motorlARDAN bile az yakması  araçımı çok seviyorum sürüş keyfi olsun  o motor sesi olsun çok hoşuma gidiyor  işte gel gelelim bu araçın önümüzdeki yıllarda türkiyede olmayışı  beni çok huzursuz ediyor  ve ben bunu şuna bağlıyorum yeni çokan civicle kasa sı hemen hemen aynı gibi bu iki model çakışmasın diyedir  ama bu model dünya çapında  özellikle uzakdoğu ülkelerinde peynir ekmek gibi satılıyor o türkiyede beğenirmeyen  eski kasa bile 2008 verilerine göre milyondan fazla satmış bu yeni kasa ise oda aynı milyondan fazla satmış

ed35

« Yanıtla #37 : Haziran 25, 2012, 07:59:14 ÖS »
aynen öle devamı olmadığı için beni huzursuz ediyor bu bir gerçek araçım 2011 model kasım ayında aldım ilginç olan ben böyle huzursuz olurken ilan verdikten sonra baktımki binden fazla bakılmış 6 kişi favorisine eklemiş  buda bana çok ilginç geliyor aldığım fiyata gelirken o gün için  liste fiyatı 35bin idi  peşinat olarak iş için kullandığımız bi hurda motoru bitik siprpngi vermiştk  peşinata 5bine saydılar  30binde kredi çekmiştir  yani bu araba bana 32 -33 bine gelmiş oldu   zarar edermiyim şu an verilen rakam  30 da veren var 31 verende var ben en son 32.5 bıraktım   bu rakamlarla zarar mı ediyom hayır 7 aydırda kullanıyorun araçı  ama en önemli nokta kredi olayı ordan zarar ederim ki şöle şuan 8 taksit ödedim kredide bilirsin ilk taksitlerde  ana para az faizi çok olur 8 taksitte ödemiş olduğum faiz 3bin civarı  şuan araçı satmış olsam krediyi kapatsam elimde kalan para 6- 7 bin tekrar bi araç alsam yine kredi çekmem lazım  bu yüzden aklım çok karışık  NOT ven bu city alırken hiç aklımda yoktu bu kasayı ilk bayide görmüştüm ve çok hoşuma gitmişti tabiri caizsa aşık olmuştum tasarımı olsun teknik veriler olsun çok iyi 1.4 motordan 180 km hıza ulaşmak şu an  tüm benzinli motor şeçenekleri arasında buna 1.0 1.2 motorlARDAN bile az yakması  araçımı çok seviyorum sürüş keyfi olsun  o motor sesi olsun çok hoşuma gidiyor  işte gel gelelim bu araçın önümüzdeki yıllarda türkiyede olmayışı  beni çok huzursuz ediyor  ve ben bunu şuna bağlıyorum yeni çokan civicle kasa sı hemen hemen aynı gibi bu iki model çakışmasın diyedir  ama bu model dünya çapında  özellikle uzakdoğu ülkelerinde peynir ekmek gibi satılıyor o türkiyede beğenirmeyen  eski kasa bile 2008 verilerine göre milyondan fazla satmış bu yeni kasa ise oda aynı milyondan fazla satmış
Arabada rehin var mı?
Yoksa eğer bireysel kredi ise ödemeye devam et,elinde olan nakit para ile araç al hocam.

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #38 : Haziran 25, 2012, 08:07:00 ÖS »
malasef rehin var yaptık öle bii hata düşük faiz için krediyi kapatamak lazım aşğı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık

baron12

« Yanıtla #39 : Haziran 25, 2012, 08:10:46 ÖS »
en iyisi tak kiti bas gaza
malasef rehin var yaptık öle bii hata düşük faiz için krediyi kapatamak lazım aşğı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık

ed35

« Yanıtla #40 : Haziran 25, 2012, 08:14:18 ÖS »
Satıp kapatsan,üzerine kredi çeksen zararın olmayacaksa öyle yaparsın.

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #41 : Haziran 26, 2012, 12:49:15 ÖS »
Satıp kapatsan,üzerine kredi çeksen zararın olmayacaksa öyle yaparsın.
satıp kapatsam zararım çok büyük olur ortalam 4bin zararım var  yapcak bişe yok şuan kullancağız kredisi bitinceye kadar  yeni bir kredi  çeksem herşey sil baştan olcak

GRKN51

« Yanıtla #42 : Haziran 26, 2012, 05:59:31 ÖS »
ALİMAGAR çok çelişkili yorumların var , bi önceki yorumda zararım yok şimdi zararım çok sen ne ayaksın birader  <^^Seyt

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #43 : Haziran 26, 2012, 06:53:20 ÖS »
ALİMAGAR çok çelişkili yorumların var , bi önceki yorumda zararım yok şimdi zararım çok sen ne ayaksın birader  <^^Seyt
sen konuyu iyice analatamadım herhalde krediden dolayı zararım var diyorum araçın peşin fiyatından hesapladımmı zarar gözükmüyor   araçı satmam için krediyi kapatmam lazım  oda şimdiye kadar ödeğim kredi faizini zararı 4 bini buluyor çelişki yok yorumu dikkatli okusaydın

GRKN51

« Yanıtla #44 : Haziran 26, 2012, 06:58:46 ÖS »
konuyu gayet dikkatli okudum bi gün arabanı satıyon diğer gün lpg taktırmayı düşünüyon diğer gün zarardayım diyorsun bence sen düşün önce ne yapacağına kesin karar ver sonra yaz buraya değerli kardeşim kararsızsın işte kabul et.

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #45 : Haziran 26, 2012, 07:29:44 ÖS »
konuyu gayet dikkatli okudum bi gün arabanı satıyon diğer gün lpg taktırmayı düşünüyon diğer gün zarardayım diyorsun bence sen düşün önce ne yapacağına kesin karar ver sonra yaz buraya değerli kardeşim kararsızsın işte kabul et.
KARARSIZ olduğum çok doğru karma karışık bi durum benim başımda ki

GRKN51

« Yanıtla #46 : Haziran 26, 2012, 09:13:22 ÖS »
allah yardımcın olsun gardaşım , bilirim o durumları sonuçta insanız hepimiz..

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #47 : Haziran 26, 2012, 09:52:21 ÖS »
Kredi bitene kadar aracını kullan. Yaptığın km ye gore lpg kitini taktır. (Kredi kaç ay kaldı hesabını yap Karın olacaksa taktır)

Kredi bitince 1 sene daha bin arabana. Kenarına 3 5 neyse para koy. Sonra bunu ya sat ya takasa verip Trink para istediğin arabayı al.

Ben şahsen öyle yapacağım :) /Bakarsın ailye 2. araç gerekir. Hiç satmam aracımı.

mhmtdnr

• mhmtdnr32
« Yanıtla #48 : Haziran 27, 2012, 12:59:39 ÖS »
başka bi konuda bu arkadaşın yaptığı yorumlardan dolayı bi arkadaş civic almaktan vazgeçiyo, city le focus kıyasına girmiş saolsun arkadaş...

saday20

« Yanıtla #49 : Temmuz 05, 2012, 01:19:48 ÖS »
KARARSIZ olduğum çok doğru karma karışık bi durum benim başımda ki
Şeyhmuz kardeş sen neden abinle fikir teatisinde bulunmuyorsun? madem böyle düşüncelerin var adam bi sorar fikir alır değilmi ama:)
ben tam 1 senedir lpg kullanıyorum, hemde herkesin tercih etmeyip kötülediği atiker...  paran çoksa benzinle binmeye devam et, paran sayılıysa lpg taktır ama teleflex yada prins gibi üst segment sistemler, benim gibi parasızsan Atiker taktır devam et yoluna 10 taksit yapıyorlar zaten 10 ayda taksitini öder kafana takma.
Ben inşaat mühendisiyim ve işim şantiye ofislerinde, mecburen kendi aracımla işe gidiyorum, otobüs minibüsle işe gidip gelmem çok zor, o yüzden lpg taktırdım, günlük 54km x 26gün=1404km+ hafta sonları çoluk çocuk gezdiğimde 1600km her ay bankom var, araba 2 yılda 38.000 oldu benim için lpg daha iyi oldu, garanti olayıda hikayeden şeyler tamamiyle araç satışıyla alakalı, eğer kıvırma payları olursa kullanıcıya hata yüklemek için ellerinden geleni yaparlar, o yüzden git montajı düzgün yapan bir yer bul, ver kredi kartına taksitle taksınlar lpg yi, hemen de ruhsata işletme muayene zamanı gelince işletirsin 2 si bir arada çıkar, benim söyleyeceğim budur.