Gönderen Konu: bu değerlere göre sizce lpg taktırayımı  (Okunma sayısı 25089 defa)

saday20

Ynt: bu değerlere göre sizce lpg taktırayımı
« Yanıtla #50 : Temmuz 05, 2012, 01:31:27 ÖS »
2.konu ise araçta zarar konusu, tek kelime söyleyeceğim; krediyle borçlanıp alınan araba da zaten baştan zarar etmiş oluyorsun >%Sakin

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #51 : Temmuz 05, 2012, 01:35:45 ÖS »
2.konu ise araçta zarar konusu, tek kelime söyleyeceğim; krediyle borçlanıp alınan araba da zaten baştan zarar etmiş oluyorsun >%Sakin
kredi zararı büyük şuan ödediğim faiz 3500lira araça verilen fiyattan zarar etmiyorum

mertkan677

« Yanıtla #52 : Temmuz 05, 2012, 02:13:51 ÖS »
gözünü seveyim abi taktır şu lpg yi ne marka taktırıyosan taktır da rahat et valla benim içim bayıldı bu konudan :D

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #53 : Temmuz 05, 2012, 02:16:55 ÖS »
gözünü seveyim abi taktır şu lpg yi ne marka taktırıyosan taktır da rahat et valla benim içim bayıldı bu konudan :D
net karar verildi artık önümüzdeki ay takılcak fatih abini önersiyle atiker olcak şimdi  iizmirde en iyi montaj yerlerini araştırıyorum GÜNCEL OLSUN İZMİRDE ATİKER  BAYİSİ ÖNEREN VARMI

mertkan677

« Yanıtla #54 : Temmuz 05, 2012, 02:25:05 ÖS »
ed35 de izmirde taktırmıştı onunla iletişime geç istersen vardır bildiği yerler.

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #55 : Temmuz 05, 2012, 02:28:08 ÖS »
ed35 de izmirde taktırmıştı onunla iletişime geç istersen vardır bildiği yerler.
ben atikerde karar kırdım  city çok uyumlumuş 

saday20

« Yanıtla #56 : Temmuz 05, 2012, 03:10:56 ÖS »
atikerin sitesine gir, izmir bayilerinin telefonlarına bak ve de internet sitesi olup güncel montaj resimlerini koyanlarını tercih et, yaptıkları montajlara bir göz at, daha önce honda grubu montajları varmı ona dikkat et, bir de sana bir kıyak yapayım, aracına safe fast OBDII kiti taktır ve enjektör (valf) olarak kırmızı valtek taktırma adamlarla konuş siyah horizon enjektör taksınlar (Ig3 2.8 ohm) bu enjektörler daha hızlıdır ama daha sesli çalışır, bunu kafana takmayacaksın alışınca sesi duymazsın zaten, bir de montaj bitip kalibrasyon yaptıkları zaman otomatik kalibrasyon da bırakmamak gerekiyor map1 haritasına değer girmek lazım o konuda da telefonla irtibata geçeriz ustayı yönlendirebilirim ayar konusunda, bir husu daha var unutmaman gereken, devir kablosunu bazen bağlamıyorlar araç obd den devir okuyor diye ama sen mutlaka devir sensör kablosunu bağlat boşta bırakmasınlar, bir de önemli bir nokta daha var, safe fast in güncel yazılımını mutlaka firmware den yüklesinler en son yayınlanan yazılım versiyonu çok daha iyi çalışıyor, hadi hayırlısı bakalım kardeş inşallah memnun kalırsın, sana lpg konusun da her türlü bilgi desteğini veririm kafan rahat olsun hiç korkma.

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #57 : Temmuz 05, 2012, 03:22:10 ÖS »
atikerin sitesine gir, izmir bayilerinin telefonlarına bak ve de internet sitesi olup güncel montaj resimlerini koyanlarını tercih et, yaptıkları montajlara bir göz at, daha önce honda grubu montajları varmı ona dikkat et, bir de sana bir kıyak yapayım, aracına safe fast OBDII kiti taktır ve enjektör (valf) olarak kırmızı valtek taktırma adamlarla konuş siyah horizon enjektör taksınlar (Ig3 2.8 ohm) bu enjektörler daha hızlıdır ama daha sesli çalışır, bunu kafana takmayacaksın alışınca sesi duymazsın zaten, bir de montaj bitip kalibrasyon yaptıkları zaman otomatik kalibrasyon da bırakmamak gerekiyor map1 haritasına değer girmek lazım o konuda da telefonla irtibata geçeriz ustayı yönlendirebilirim ayar konusunda, bir husu daha var unutmaman gereken, devir kablosunu bazen bağlamıyorlar araç obd den devir okuyor diye ama sen mutlaka devir sensör kablosunu bağlat boşta bırakmasınlar, bir de önemli bir nokta daha var, safe fast in güncel yazılımını mutlaka firmware den yüklesinler en son yayınlanan yazılım versiyonu çok daha iyi çalışıyor, hadi hayırlısı bakalım kardeş inşallah memnun kalırsın, sana lpg konusun da her türlü bilgi desteğini veririm kafan rahat olsun hiç korkma.
teşekürler abi hepsini not aldım  hepsni yerine getiricem   montaj sırasında başlarında duracam

saday20

« Yanıtla #58 : Temmuz 05, 2012, 03:25:45 ÖS »
eyvallah kardeş inşallah yardımcı olabilmişimdir.

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #59 : Temmuz 05, 2012, 03:33:20 ÖS »
eyvallah kardeş inşallah yardımcı olabilmişimdir.
bide abi şu kalbrasyon değerlerinide yazsan elimizde  oraya giderken bilgili giderim

saday20

« Yanıtla #60 : Temmuz 05, 2012, 04:15:33 ÖS »
 bide abi şu kalbrasyon değerlerinide yazsan elimizde  oraya giderken bilgili giderim  >%6rol

Öyle birşey mümkün değil kardeş, 11x12=132 adet değer içeren bir tablodur, ve her araçta farklı değerler çıkar, sen aracına otomatik kalibrasyon yaptır sonra beni ara o zaman olayı netleştireceğiz, yani senin kalibrasyon sonucu çıkan map1 haritana göre konuşacağız ve manuel bazı ayarlar yapacağız, ustalar genelde bu işlerden az anlar anlasa bile uğraşmak istemez.

CAGLAR28

« Yanıtla #61 : Temmuz 05, 2012, 06:48:14 ÖS »
http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/756688-benzine-zam
benzine bi zam daha geldi şimdi dün gelmişti daha.bence lpg her türlü kar

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #62 : Temmuz 05, 2012, 06:58:24 ÖS »
araç ne kadar ekonomikte olsa lpg şart oluyor bu benzin fiyatlarıyla umarım bu benzin zammından sonra lpyde zam gelmez

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #63 : Temmuz 05, 2012, 07:00:50 ÖS »
fatih abi bide şu tank olayı büyük mü taktırayım yoksa en küçüğündenmi birinden duymuştum doğrumudur bilmiyom büyük tank iyi deyilmiş içindeki gaz azalınca hava alıyormuş

MerT01__civic

« Yanıtla #64 : Temmuz 05, 2012, 07:04:12 ÖS »
valla sövmemek için kendimi zor tutuyorum bukadar olmaz ya.

3 kuruş indirim yapmışlardı tabi geri zam yapmaları şart. lpg'yede yaparlar zam yakında. devam devam.

baron12

« Yanıtla #65 : Temmuz 05, 2012, 07:10:00 ÖS »
kardeş lpg olayında için rahat olsun taktır gtsin
fatih abi bide şu tank olayı büyük mü taktırayım yoksa en küçüğündenmi birinden duymuştum doğrumudur bilmiyom büyük tank iyi deyilmiş içindeki gaz azalınca hava alıyormuş

saday20

« Yanıtla #66 : Temmuz 06, 2012, 07:27:48 ÖÖ »
bizim arabalara 43lt simit tank çuk oturuyor stepne nin yerine takıyorlar bagal sana kalıyor, stepne de ince olduğundan bizim 3 oda 1 salon bagaj geniş 2+1 olarak iş görüyor.