Gönderen Konu: 2010 honda city 1.4 i-vtec 35.000 km piston kırma...  (Okunma sayısı 5134 defa)

cobra34

2010 honda city 1.4 i-vtec 35.000 km piston kırma...
« : Mayıs 04, 2012, 05:07:09 ÖS »
evet arkadasımızın 35 bin de piston kıran lpg li city si.30 bin bakımına girmediği için garanti kapsamından çıkarılmış ve 11 bin tl fiyat istenmiş servisten,
yedek parçası henüz piyasada yok,servis 1 ay süre istiyor japonya siparişi için,yoğun araştırmalar sonucu sağolsun tarantino arkadaşımızın da yardımları ile çıkma piston bulduk.onu da sadece bir yerde bulduk.1500tl..sanayide kardeşimin orda araç toplandı şuan sıkıntı yok şükür...

oktayoo

• Oktay
Ynt: 2010 honda city 1.4 i-vtec 35.000 km piston kırma...
« Yanıtla #1 : Mayıs 04, 2012, 05:13:21 ÖS »
Çok geçmiş olsun,kazasız belasız diyelim.

HondaCivic10

« Yanıtla #2 : Mayıs 04, 2012, 07:33:21 ÖS »
Bakıma girmediği için garanti dışı olması kötü olmuş . Geçmiş olsun

drmoz

« Yanıtla #3 : Mayıs 04, 2012, 09:09:41 ÖS »
peki piston kırmasının sebebi ne ola ki? çok mu sıkıştırılmış dicem ama city kullanıcıları pek zorlamazlar aracı, zorlasalar da piston kırması zor bir ihtimal gibi.

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #4 : Mayıs 06, 2012, 11:45:08 ÖÖ »
bi kere böle bi araça lpg takmak çok saçma  araç  zaten az yakan bi araç  duymuştum 100 bini görmez bu hondalar lpgde tüm modeller için doğruymuş  çok geçmiş olsun

drmoz

« Yanıtla #5 : Mayıs 06, 2012, 12:07:56 ÖS »
bi kere böle bi araça lpg takmak çok saçma  araç  zaten az yakan bi araç  duymuştum 100 bini görmez bu hondalar lpgde tüm modeller için doğruymuş  çok geçmiş olsun
Hocam simdilik lpg ye karsisin ama bence en fazla birkac yil daha sabredersin. Benzinli araca binmek bence saflik hatta safliktan da ote (tabiki yilda 10.000 km den fazla yapiliyorsa, az km yapiyorsaniz sorun yok.) yilda yaklasik

carousal

« Yanıtla #6 : Mayıs 06, 2012, 12:16:08 ÖS »
Alıntı
bi kere böle bi araça lpg takmak çok saçma  araç  zaten az yakan bi araç  duymuştum 100 bini görmez bu hondalar lpgde tüm modeller için doğruymuş  çok geçmiş olsun
Hocam simdilik lpg ye karsisin ama bence en fazla birkac yil daha sabredersin. Benzinli araca binmek bence saflik hatta safliktan da ote (tabiki yilda 10.000 km den fazla yapiliyorsa, az km yapiyorsaniz sorun yok.) yilda yaklasik

Arabaya sadece cumartesi-pazar günleri markete binerken gidenler lpg'ye çamur atıyorlar, kendilerince onlar da haklı aslında. Ayda 8 gün çalışan arabanın benzin giderinden ne olacak?

Ama haftada 7 gün aracı kullananlar için durum aynı değil maalesef, birkaç ay benzine para verdikten sonra akaryakıt fiyatlarının pahalı olduğu ortaya çıkıyor.

Araba kullananlar için ya dizel ya da lpg şart. Tabi Ali Ağaoğlu gibi maddiyatı varsa benzinle de binilir o ayrı. :D

Hafta sonu kullanıcıları için ise benzin ideal.

Başlık konusu çok ilginç, geçmiş olsun. Kazasız belasız sürüşler. 30 bin bakımına girmediği için garantiden çıktı denilmiş, ancak araçta lpg olduğu için zaten motor garantisi iptal olmuyor mu? Yoksa LPG'yi servis mi taktı o kısmı tam anlayamadım. Eğer araçtaki kit BRC ise, BRC motor garantisi veriyor diye biliyorum.
« Son Düzenleme: Mayıs 06, 2012, 12:19:02 ÖS Gönderen: carousal »

drmoz

« Yanıtla #7 : Mayıs 06, 2012, 01:09:25 ÖS »
Piston kirma ile lpg nin direkt ilgisi var mi?

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #8 : Mayıs 06, 2012, 01:44:36 ÖS »
Alıntı

Arabaya sadece cumartesi-pazar günleri markete binerken gidenler lpg'ye çamur atıyorlar, kendilerince onlar da haklı aslında. Ayda 8 gün çalışan arabanın benzin giderinden ne olacak?

Ama haftada 7 gün aracı kullananlar için durum aynı değil maalesef, birkaç ay benzine para verdikten sonra akaryakıt fiyatlarının pahalı olduğu ortaya çıkıyor.

Araba kullananlar için ya dizel ya da lpg şart. Tabi Ali Ağaoğlu gibi maddiyatı varsa benzinle de binilir o ayrı. :D

Hafta sonu kullanıcıları için ise benzin ideal.

Başlık konusu çok ilginç, geçmiş olsun. Kazasız belasız sürüşler. 30 bin bakımına girmediği için garantiden çıktı denilmiş, ancak araçta lpg olduğu için zaten motor garantisi iptal olmuyor mu? Yoksa LPG'yi servis mi taktı o kısmı tam anlayamadım. Eğer araçtaki kit BRC ise, BRC motor garantisi veriyor diye biliyorum.
hergün 44 km yolum var her gün araç kullanıyom  yolum karma sayılır  haftada aldığım benzin 80 lira   ben bu araçı benzinli araç kullanma keyfini yaşamak için aldım  şuan araç tamamen şehir içi kullanmamda 300krş geçmiyo karmada 250krş  herşeyile rakamlar ortada  bu araça lpg takılırmı  başka modeller için bişe  diyemem takanlar için ben  kendi araçım için sölüyom  yüksek motor lara lpg şart  ben bu model için sölemiştim