Gönderen Konu: 4 SENELİK HONDA CİTY DENEYİMLERİM...  (Okunma sayısı 5849 defa)

GREENEYESS

4 SENELİK HONDA CİTY DENEYİMLERİM...
« : Mayıs 31, 2016, 09:15:38 ÖS »
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 4 senelik yeni kasa 2009 model honda city ls modeli kullanıcısıyım. Aracımı 40 bin km de satın almıştım şuan itibari ile 120 bin km ye geldik çok şükür. kullandığım bu süre zarfında çok şükür beni hiç üzmedi arabam.
- yakıt-fiyat-performans bakımından muadillerine göre her anlamda extraları olan bir araç. B sınıfı  segmentinde bir araç olmasına rağmen  506Lt lik bagaj hacmi ile D segmentindeki araçlara yakın bagaj hacmine sahip olması benim gibi sürekli seyahat eden birileri için en büyük artılarından.
- aracımı her 10bin km de bir periyodik olarak özel honda servisinde filtre ve yağımı intenetten kendim  temin ederek maximum 130-150TL gibi ücretlerle bakım masraflarımı hallediyorum. bu süre zarfında yapmış olduğum tek extra masraf lpgden kaynaklı soğukken motordan gelen 3-5 saniyelik tırrr sesini kesmek için sübap ayarı yaptırmak oldu. onun dışında daha bujilerini bile değiştirmedim.
- aracıma 55bin km deyken brc nin  my11 modeli kitini taktırdım.  65bin km dir lpg ile biniyorum çok şükür hala ilk günkü gibi çalışmasında yada rolantisinde herhangi bir problem yaşamadım. yakıt tüketimi olarak en son adanadan ankaraya gidip geldim genelde 120 ile klima açık 1050km yolu 160TL gibi bir rakamla km de 0,15krş yakarak  sonlandırmak gerçekten  benim için harika bir sonuçtu. bu değerleri dizel araçlarla bile yakalamak çok zor.
- aracın en büyük eksisi üzerindeki lastik ebatlarının 175-65-15 olmasından kaynaklı uzun yolda rüzgarlı havalarda aracın sallanma problemiydi bunuda lastik ebatlarımı 195-60-15 e yükselterek hallettim. hem sallanma problemim ortadan kalktı hemde yol tutuşu hissedilir derecede arttı.

Lafı daha fazla uzatmadan honda city fiyatına göre gerçekten alınacak araçların başında geliyor. tabi bu kişiden kişiye değişir herkesin fikrine saygı duyarım. parası olan civic alsın daha az olan city alsın derim. fırsat buldukça aktif olmaya çalışacağım. deneyimlerimi sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. herkese kazasız belasız günler diliyorum...

kartal076

• Devran
Ynt: 4 SENELİK HONDA CİTY DENEYİMLERİM...
« Yanıtla #1 : Eylül 22, 2016, 08:10:45 ÖS »
Eyvallah usta tecrübelerini paylaştığın için :)
Bende yeni aldım, City 2007 model , 57 bin km de. Bugün Atiker OBDII sıralı sistem lpg taktırdım. Lpg deneyimi nasıl olacak bakalım deneyip görecez :)
Araçtan çok memnunum piyasa muadillerine göre lüks duran bir araç, gerçi bazı arkadaşlar arka bagaj kapagından dolayı tipini sevmemiş ama bence sorun yok gayet güzel araç.
Dediğiniz gibi tek problem, tekerlekler ufak kalıyor. Bende 195 55 R15 yaptırmayı düşünüyorum. Yada 195 60 R15 yapıcam hangisi denk gelirse :)

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #2 : Eylül 22, 2016, 08:43:09 ÖS »
paylaşım için teşekkürler,kazasız belasız iyi forumlar.

bursacity

« Yanıtla #3 : Aralık 17, 2016, 05:08:13 ÖS »
S.a cumleten.kartal 07 kullanıcı adlı arkadaşım.lpg deneyimini paylaşır mısın.ben de 2007 citye obd2 taktirmayi planlıyorum.

Hondabayrampaşa

« Yanıtla #4 : Nisan 22, 2017, 09:45:35 ÖS »
LPG'den uzak durun.. 2006 city sahibiyim 1 yıldır silkeleme probleminden bir türlü kurtulamadım.. LPG brc marka bu arada.

vokalanestezii

• Caner Barış
« Yanıtla #5 : Nisan 23, 2017, 05:04:50 ÖS »
merhaba 2009 olan araç cvt şanzıman mı?
Bende de2000 civic var bende city'ye geçmeyi düşünüyorum fakat kasalarda kararsız kaldım.
Yeni kasa 2009'dan sonrası otomatik 5 vites olarak gözüküyor, ama diğer eski kasalar cvt 7 ileri olarak gözüküyor. Acaba bu konuda kesin bilgisi olan var mıdır? ikisi arasındaki farklar avantajlar dejavantajlar hakkında bilgi alabilir miyim.. iyi forumlar,teşekkürler..

SERUVEN

« Yanıtla #6 : Nisan 24, 2017, 02:53:08 ÖS »
merhaba 2009 olan araç cvt şanzıman mı?
Bende de2000 civic var bende city'ye geçmeyi düşünüyorum fakat kasalarda kararsız kaldım.
Yeni kasa 2009'dan sonrası otomatik 5 vites olarak gözüküyor, ama diğer eski kasalar cvt 7 ileri olarak gözüküyor. Acaba bu konuda kesin bilgisi olan var mıdır? ikisi arasındaki farklar avantajlar dejavantajlar hakkında bilgi alabilir miyim.. iyi forumlar,teşekkürler..
[/quote  2006-2008 eski kasa 7 ileri f1 şanzuman, 2009-2011 yeni kasa 5 ileri tam otomatik vitestir. cvt 7 ileri daha az yakar diye düşünüyorum. ama ben olsam yeni kasa alırdım. hem daha yakışıklı hem de yeni kasada son kasa civic'te kullanılan i-vtec motor kullanılıyor. diğerinde eski doch motor kullanılıyor.