Gönderen Konu: 2006 city şanzuman sorunu  (Okunma sayısı 2531 defa)

burak38

2006 city şanzuman sorunu
« : Haziran 08, 2016, 10:04:10 ÖÖ »
İyi günler arkadaşlar honda city otomatik ile anlamadığım bir durum var bu sorunmu normalmi anlayamadım. Aracımı şehir içinde kullanırken örnek olarak kırmızı ışık yandı duruyorum aracın devri şöyle 400 rpm lere filan düşüyor bu arada vites d de ve ayağım frende böyle araç iyice sessizleşiyor sonra ayağımı frenden çekince araç sanki vitese geçiyor gibi oluyor ve kalkıyorum. bazen bunu hiç yapmıyor. Bazende yine ayağım frendeyken devir düşüyor, sonra devir kendi kendine yükseliyor araç vitese geçiyor gibi oluyor bunda ayağımı frenden çekince direk kalkıyor vitese geçiyor gibi olmuyor. Hatta şunuda belirteyim ayağımı frenden çekince vitese geçiyor gibi oluyorya onu bir kere yapıyor. mesela ışıkta durdum öndeki araçla aramda mesafe var ayağımı frenden çektim vitese geçiyor gibi oldu araç kalktı gaza daha hiç basmadan az bişe ilerledim frene basıp tekrar durdum. yeşil yanıp ikinci kalkışımı yaptığımda hiç bir sorun yok direk kalktı.
« Son Düzenleme: Haziran 08, 2016, 10:07:25 ÖÖ Gönderen: burak38 »

settless

Ynt: 2006 city şanzuman sorunu
« Yanıtla #1 : Haziran 09, 2016, 10:47:29 ÖÖ »
Aracınızda tüp varsa veya 100bin km nin üstünde olup hiç subap ayarı yaptırmadıysanız işinin ehli bir ustaya subap ayarı yaptırınız sorununuz minimuma düşecektir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

burak38

Ynt: 2006 city şanzuman sorunu
« Yanıtla #2 : Haziran 10, 2016, 12:33:39 ÖS »
Hocam ayar yaptırdım 3 4 ay önce ama honda ustasi değildi. O zaman dediğiniz gibi araştırayim işin ehli bir honda ustası bulup ayar yaptıra yim tekrar. Teşekkür ederim.