Gönderen Konu: 2005 Honda Jazz Hararet sorunu  (Okunma sayısı 4869 defa)

Kubilay1907

2005 Honda Jazz Hararet sorunu
« : Mayıs 16, 2016, 12:53:23 ÖS »
Herkese merhabalar,
Yaklaşık 3 senedir jazz kullanmaktayım.2. el aldık ve şehirdışına çok az çıktı araba.Dün sakaryadan istanbula dönmek için çıktım ve sakaryanın çıkışında trafik vardı.Dur kalk yapmak zorunda kaldım.Trafik tamamen durdu ve 2 dakika falan açılmadı.Sonra bi anda hararet lambası yanıp sönmeye başladı.Hemen sağ çektim stop ettim ve dinlendirdim.Dinlendirirken kontağı 1 de açtığımda soğutma fanı 2 dakika çalışıyor ve duruyor.Kontağı kapatıp tekrar 1 de açınca yine aynısı oldu.3. denememde olmadı bekledikten sonra bende yola çıktım yaklaşık 20 dakika bekledim.Trafik açıldı ve sorunsuz bi şekilde istanbula giriş yaptım.Sonra temden çıktım.Fakat maltepe cezaevinin oralarda önüme kamyon geçti ve yokuş yukarı yavaş yavaş çıkıyoduk.Max hız 40dı ve bi anda yine hararet lambası yanıp sönmeye başladı.Yine boş bir yer bulup sağ çektim ve stop ettim.Kaputu açtığımda motor suyu koyulan boruya dokundum , ılıktı.Telefonun flaşını açıp aşşağılara baktığımda hızlı bir şekilde su damladığını farkettim.Sonra eğildim ve arabanın altına baktım yaklaşık yarım litre su boşalttı.Eğerki bi hatam yoksa su kaçıran boru radyatöre bağlı bir boruydu.Yarım saat bekledim ve motor iyice soğuduğunda su ekledim.Sonra çalıştırdım 5 dk ve kapattım.Sonrasında su damlatmadı tekrardan.Bu sıkıntının sebebi ne olabilir bilen varsa veya yaşayan varsa açıklayabilirmi ? Radyatör borusu tıkanmıştır falan denildi bana.Başka bir sebebi varmıdır ? Ve arabanın böyle her uzun süreli dur kalkta hararet yapması bana göre anormal bi durum çünkü başıma 4.kez geldi.Soğutma fanı her zaman çalışmıyor ara ara kafası estiği gibi çalışıyor.Yardımlarınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkürler.