Gönderen Konu: Yavru kangal yada akbaş cinsi çoban köpeği  (Okunma sayısı 14991 defa)

ALG

• THT
Yavru kangal yada akbaş cinsi çoban köpeği
« : Ağustos 14, 2007, 11:45:42 ÖS »
Yavru kangal yada akbaş cinsi çoban köpeği arıyoruz..yardımcı olabilecek olan arkadaş varsa sevinirim..tercihimiz akbaşdan yana..

AKBAŞ CİNSİ

KANGAL CİNSİ
« Son Düzenleme: Ağustos 14, 2007, 11:51:25 ÖS Gönderen: ALG »

VTEC

• Administrator
    • http://www.teamhondaturkey.com
Ynt: Yavru kangal yada akbaş cinsi çoban köpeği
« Yanıtla #1 : Ağustos 15, 2007, 12:44:29 ÖÖ »
Kangal tavsiyemdir ama şu sıralar baya bi değerli

yassi

• TeamHondaTurkey
« Yanıtla #2 : Ağustos 15, 2007, 12:49:02 ÖÖ »
Bence direk sivastan getirmek gayet mantıklı... Kangalı akbaşa tercih ederim. Bildiğim kadarıyla Sivas' ta kangal köpeği bakım yerlerinden alabiliyosunuz. Belediyeye bir ödeme yaptıktan sonra... Bu konuyu hatta yarın soracağım ilgili bir iki arkadaşıma...

VTEC

• Administrator
« Yanıtla #3 : Ağustos 15, 2007, 12:53:52 ÖÖ »
şuan sivasta ve gelmek üzere olan bir arkadaşım var isterseniz bi sorabilirim

Faruk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ağustos 15, 2007, 10:59:03 ÖÖ »

Bence direk sivastan getirmek gayet mantıklı... Kangalı akbaşa tercih ederim. Bildiğim kadarıyla Sivas' ta kangal köpeği bakım yerlerinden alabiliyosunuz. Belediyeye bir ödeme yaptıktan sonra... Bu konuyu hatta yarın soracağım ilgili bir iki arkadaşıma...

SİVAS KANGALI  en guzeli..  >=ok

mutunch

« Yanıtla #5 : Ağustos 15, 2007, 01:14:10 ÖS »
abi Tayfun Talipoğlu nun programda görmüştüm. Sivasa gitmişlerdi ve kangal üretme çiftliğinde çift olarak kangal alabiliyordun. sanırım çifti 1300 lira teki de 600-700 lira civarı bişeydi. ama eğer olursa bence de kangal olsun. asaleti yeter onun  :lovee

35vt787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ağustos 15, 2007, 01:25:47 ÖS »

abi Tayfun Talipoğlu nun programda görmüştüm. Sivasa gitmişlerdi ve kangal üretme çiftliğinde çift olarak kangal alabiliyordun. sanırım çifti 1300 lira teki de 600-700 lira civarı bişeydi. ama eğer olursa bence de kangal olsun. asaleti yeter onun  :lovee

SİVAS KANGAL ..... >=ok Muhteşem bir hayvan,keşke besleyecek bir bahçem olsa... :artis

Onu-R

« Yanıtla #7 : Ağustos 15, 2007, 01:46:46 ÖS »

Biz de Yiğido'yuz, bize niye sormuyorsun Altıner abi  :)   Şaka bir yana pederin Sivas'la bağlantıları varken hatırlıyorum orada 12-13 tane kangalımız vardı ama şimdi hepsi yalan olmuştur yani.. Keşke yardımcı olabilseydim..

SuperSonic

« Yanıtla #8 : Ağustos 15, 2007, 06:42:24 ÖS »
Kangal bakmak çok zor ve masraflı bir iştir, ama zaten biliyorsundur...

black code

« Yanıtla #9 : Ağustos 16, 2007, 11:35:18 ÖÖ »
istediğiniz her cins köpeği secereli olarak temin edebilirim.bir çoban köpeği seçmekteki nedenini öğrenebilirmiyim arkadaşım.

bu arada bilmeyenler olabilir ırkının en güzel örneği şeçilen kangalı ne sivasta nede türkiyede !!!!!

Seko

« Yanıtla #10 : Ağustos 16, 2007, 11:58:48 ÖÖ »
Kangal ların 3 cinsi var diye biliyorum biri bole basık kısa ayaklı , digeri orta irilikte birde battal bole kocaman olanları var cok heybetli bir hayvan , fakat kangala genis toprak bir bahce lazım umarım vardır  <783^2  Bizim de erenkoy de kendi bahcemiz hatta kopek klubemde var fakat gozum yemiyor bakımı zor , bahcede olsaydı bir tane hırsız derdi filan kalmazdı eminim !

35vt787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ağustos 16, 2007, 12:06:14 ÖS »

istediğiniz her cins köpeği secereli olarak temin edebilirim.bir çoban köpeği seçmekteki nedenini öğrenebilirmiyim arkadaşım.

bu arada bilmeyenler olabilir ırkının en güzel örneği şeçilen kangalı ne sivasta nede türkiyede !!!!!

Nerdedir arkadaşım ?

Kangal ların 3 cinsi var diye biliyorum biri bole basık kısa ayaklı , digeri orta irilikte birde battal bole kocaman olanları var cok heybetli bir hayvan , fakat kangala genis toprak bir bahce lazım umarım vardır  <783^2  Bizim de erenkoy de kendi bahcemiz hatta kopek klubemde var fakat gozum yemiyor bakımı zor , bahcede olsaydı bir tane hırsız derdi filan kalmazdı eminim !

Sanırım en güçlüsü ve söz dinleyeni senin tabirinle battal boy olanı  >=ok 

black code

« Yanıtla #12 : Ağustos 16, 2007, 12:26:11 ÖS »

Nerdedir arkadaşım ?

Kangal ların 3 cinsi var diye biliyorum biri bole basık kısa ayaklı , digeri orta irilikte birde battal bole kocaman olanları var cok heybetli bir hayvan , fakat kangala genis toprak bir bahce lazım umarım vardır  <783^2  Bizim de erenkoy de kendi bahcemiz hatta kopek klubemde var fakat gozum yemiyor bakımı zor , bahcede olsaydı bir tane hırsız derdi filan kalmazdı eminim !

Russell Kangals adında texas da bir çiftlikte köpeğin adı ise Chahla.

35vt787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Ağustos 16, 2007, 12:30:58 ÖS »

Nerdedir arkadaşım ?

Russell Kangals adında texas da bir çiftlikte köpeğin adı ise Chahla.

Bilgi için teşekkürler..Fotosunu bulursan paylaşırmısın cidden merak ettim Chahla yı...
Köpeği nereden edinmiş acaba? Bize ait bir cinsin en başarılı örneğinin U.S.A. de olması düşündürücü ...

black code

« Yanıtla #14 : Ağustos 16, 2007, 12:38:43 ÖS »
illa bir çoban köpeği almak istiyorsanız tavsiyem kesinlikle Caucasian Ovcharka dır..

black code

« Yanıtla #15 : Ağustos 16, 2007, 12:41:53 ÖS »
daha önceki ise ingiltereydi arkadaşım  >=ok inan bana yurt dışındaki örnekleri en saf ve güzelleri çünkü zamanında en iyi örnekleri toplayıp götürmüşler ve üretmişler.hemen hemen her ülkede en az bir kangal çiftliği vardır  :con

ALG

• THT
« Yanıtla #16 : Ağustos 16, 2007, 05:38:28 ÖS »
ilgilenen tüm dostlara teşekkürler..

ediz, arazi problemi yok..yani köpek ideal ortamında yaşayacak..

black code, Caucasian Ovcharka yani kafkas çobanımız var..muhteşem bir hayvan..  >=ok

sivastan dün bir tane kangal siparişi verdik, beklemedeyiz şu an, ama akbaş özellikle tercihim, çünkü elimde safkan bir akbaş var..çiftleşmesi için dişi arıyorum yavrudan..esas bulunamayan ve kral bekçi köpeği akbaş artık.oda kangalın 3 farklı cinsinden biri..birisi bildiğiniz devasa sürü köpeği olan kangal namı değer kurtboğan, diğeri bizim akbaş (bekçilik ve savunma amaçlı) ve daha zeki, diğeride uysal sakin olan namı diğer karabaş, cüsse olarak kurtboğandan daha ufak..işte bu 3 cinsten bize en uygunu akbaş..zaten elimdede var birtane..

black code

« Yanıtla #17 : Ağustos 16, 2007, 06:10:39 ÖS »

ilgilenen tüm dostlara teşekkürler..

ediz, arazi problemi yok..yani köpek ideal ortamında yaşayacak..

black code, Caucasian Ovcharka yani kafkas çobanımız var..muhteşem bir hayvan..  >=ok

sivastan dün bir tane kangal siparişi verdik, beklemedeyiz şu an, ama akbaş özellikle tercihim, çünkü elimde safkan bir akbaş var..çiftleşmesi için dişi arıyorum yavrudan..esas bulunamayan ve kral bekçi köpeği akbaş artık.oda kangalın 3 farklı cinsinden biri..birisi bildiğiniz devasa sürü köpeği olan kangal namı değer kurtboğan, diğeri bizim akbaş (bekçilik ve savunma amaçlı) ve daha zeki, diğeride uysal sakin olan namı diğer karabaş, cüsse olarak kurtboğandan daha ufak..işte bu 3 cinsten bize en uygunu akbaş..zaten elimdede var birtane..

eğer üretim amaçlı düşünüyorsan tabiki haklısın ama guard köpek arıyorsan akbaşa gelene kadar inan bana çok ırk var.dersenki guard olsun ama bana kangal ve akbaşı anımsatsın bende sana onların atası olan tibetan mastiff(tibet mastifi) öneririm gerçektn çok özel çok zor bulunan ve iyi bir guard köpektir.

ALG

• THT
« Yanıtla #18 : Ağustos 16, 2007, 07:14:21 ÖS »
black code faydalı bilgiler için tşkler..belliki konuya baya vakıfsın..tibet mastif iyi bir cinse benziyor, zaten bildiğim kadarıyla tüm mastif cinsleri sıkı hayvanlar..benim bildiğim napolitan mastif in iyi bir guard köpeği olduğu , tibet mastifin ağız yapısı hafif andırıyor zaten kangalı..ama bizim akbaş a olan ilgimiz farklı, yani 4 senedir bir akbaş besliyoruz ve bir mekanı koruyor ve mekana olan sahiplenme duygusu bizi etkiledi..özellikle hane halkını tanıyıp ona göre muamele etmesi dışarıdan gelen yabancıya aşırı tepki vermesi, gece karanlığında en ufak bir çıtırtıyı duyup peşine gitmesi havlaması uyarması falan gayet iyiydi..ben bu hayvanın hiç boşa havladığını görmedim..zaten akbaşın tipik özellikleri  buymuş ve veterinerinde dediğine göre ideal bir guard hayvanı tabii en iyisi olduğu anlamına gelmez..

haa b u arada gelin alacağımız çapkının resmi..

35vt787

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Ağustos 16, 2007, 07:20:56 ÖS »

black code faydalı bilgiler için tşkler..belliki konuya baya vakıfsın..tibet mastif iyi bir cinse benziyor, zaten bildiğim kadarıyla tüm mastif cinsleri sıkı hayvanlar..benim bildiğim napolitan mastif in iyi bir guard köpeği olduğu , tibet mastifin ağız yapısı hafif andırıyor zaten kangalı..ama bizim akbaş a olan ilgimiz farklı, yani 4 senedir bir akbaş besliyoruz ve bir mekanı koruyor ve mekana olan sahiplenme duygusu bizi etkiledi..özellikle hane halkını tanıyıp ona göre muamele etmesi dışarıdan gelen yabancıya aşırı tepki vermesi, gece karanlığında en ufak bir çıtırtıyı duyup peşine gitmesi havlaması uyarması falan gayet iyiydi..ben bu hayvanın hiç boşa havladığını görmedim..zaten akbaşın tipik özellikleri  buymuş ve veterinerinde dediğine göre ideal bir guard hayvanı tabii en iyisi olduğu anlamına gelmez..

haa b u arada gelin alacağımız çapkının resmi..

Bakışlarında var Çapkın lık canım  :artis

black code

« Yanıtla #20 : Ağustos 16, 2007, 07:23:54 ÖS »
haklısın napolitan iyi bir guard ama ben senin tercih yönüne göre öneri sundum.bir guard köpeğin görevini en iyi şekilde yapabilmesi için koruyacağı alanda huzurlu ve mutlu olması gerekir onlar bunu iş olarak değil bizim onlara verdiğimiz sevginin karşılığı olarak severek yaparlar yeterki onlara gereken değeri verelim belliki sen akbaşa bu güveni vermişsin sende ona güvenebilirsin  >=ok

SLH

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Ağustos 16, 2007, 09:14:41 ÖS »

buda benim kangalım dük ,6 yaşında ,sert bir hayvan , ailedeki 4 kişyi bilir diğer herkeze saldırır ,kangallar bu kadar sert olmaz aslında , bundan öncede bir kangalımız vardı gözumuzun önünde mınıbus ezdi ,iç kanamadan öldu:(

Altıner abi bizimde bir tanıdık var , siparişi vermişsin gerçi,ama bi sorun olursa yardımcı olablilrim.

ALG

• THT
« Yanıtla #22 : Ağustos 16, 2007, 10:15:48 ÖS »
maşallah salih güzel bir kurtboğan..baya heybetli..du bakalım kardeş, inş akbaş gelir en kötü ihtimal kangal bekliyorum..bir aksilik olursa senle 35VT787 dostumuza danışırız..hepinize teşekkürler..

mutunch

« Yanıtla #23 : Ağustos 17, 2007, 11:11:30 ÖÖ »
abi senin akbaş çok güzel bi köpek. anlattıkların da süper. inşallah akbaş gelir, hayırlısı olsun.

aSil

« Yanıtla #24 : Ağustos 17, 2007, 11:51:47 ÖÖ »
Peki en iyi guard köpeği hangisi ?
Bu arada meşhur Chahla'nın fotolarını da koyayım (Resmi büyütmek için üzerine tıklayızın).

« Son Düzenleme: Ağustos 17, 2007, 11:53:33 ÖÖ Gönderen: aSil »