Gönderen Konu: integra için coilover amortisor yay set takımı bulabılırmıyım? yardım  (Okunma sayısı 7675 defa)

I LOVE JDM

arkdaslar coılsprıngs deıl yanlıs anlasılmasın coılover set arıyorum  bulabılırmıyım acaba..bılgısı olan yardım ederse sewnırım

I LOVE JDM

2.el olursa cok ıyı olur :) sıfırda olabılır.. fıyat nedır..bılgı edınmek ıstıorum..yardım :)

I LOVE JDM

guncellllllllllllll

fsunnetci

• http://www.TeamHondaintegra.com
Benim Integra da Tein Coilover var fiyatını öğrenmek istiyorsan 1250$ ikinci el türkiyede zor bulursun ama yurt dışından getirtebilirisin..Kıbrısta Fuat arkadaşımız var bir çok parçayı ondan temin ediyoruz illede bulcam diyorsan sana onun telefonunu vereyim bir konuş istersen yardımcı olur sana ama şunu bil ki çıkma coilover kargosu felan yine sana maliyeti en az 1000TL..Maslakta ki Namiştein yapıyor.Nizamettin abi ile görüşmüştüm 850 TL ye yapıyordu bizim araçlara..Karar senin.Al bi Coilover spring seti 250 TL felan bak keyfine :)

I LOVE JDM

ya coılover almak kolayda arabanın yuruyenı bozulmazm.sadece yayla olmaz dıe duusnuorum .pekı namişteinde amortisorlerı sertlestırsek coılover koysak olurmu acaba? bde varmı bıldıgın coılover :)

I LOVE JDM

bırde ıntegra stop arıyorum varsa bı bılgın yardımcı olursan sewnırım :D

I LOVE JDM

senden hbr beklıorum (fsunnetci) :)

fsunnetci

Stoplar ebayden alabilirsin hemde JDM kopmle kırmızı siyah..Coil springler ile araba güzel oluyor hiç konfordan taviz vermiyor İzmirdeki Mavi integra varya Murat abi onun arabasında kullanıldı yolda hiç bir problem çıkartmıyordu ve alçaltma olayı süper oluyordu bende ki Tein coilover lar bile onun gibi düşüremiyordu arabayı..Maslakta Namiştein Nizamettin abi yapıyor vede 1 yıl garanti veriyordu sertliğini sen belirliyorsun ona göre yapıyor ayarlıyor..Coilover orjinal bulamazsın bunu bil bende ki Tein coiloverlar bile orjinal ıntegraya göre değil ufak bir işlem ile uydurulmuş araca.Bende ki coiloverlarda sertlik ayarını kendin yapıyorsun ama nizamettin abinin yaptıklarında bu özellik yok tabi ki..Çok sert yapmadıkça arabayı dağıtmazsın korkma rahat ol..

ERT

peki bende bıse sorucam sana sertlık yumusaklık olayıyla ılgını , nasıl bu sertlık yumusaklık ayarı bende almayı dusnyrm skunk2 buldum bu ayar yok kafamı kurcalıyor olması cok bıse degıstırıyormu yanı sık sık oynuyomusun mesala sen yumusak sert ayarı ıle?

fsunnetci

ERT kardeşim her Coilover sistemlerde sertlik ayarı yok bunu bil kafanı kurcalamasın yani :) ayar yapmak çok basit ve çok enteresan çünkü amortisörün kafasındaki boşluğa küçük tornavida ağzına benzer bir ayar anahtarı var onu takıp bir tür bile atmadan çevirince amortisör birden sertleşiyor ve anında bu sertleşmeyi veya yumuşamayı arabanın kaputuna bastırmayla görebiliyor ve anlayabiliyorsun.çok ilginç bir teknoloji ve harika bir şey.eğer imkanınız var ise ayarlı coilover almaya bakın çok faydasını görürsünüz.Yumuşak ayara aldığınızda orjinal amortisörleri gibi yaylanıyor araç ve komforlu oluyor..Tein marka Coilover bu işi çok güzel yapmış tebrik etmek lazım inanın 5 senedir Integrada kullanılıyor bu coiloverlar Allaha şükür halen sorunsuz..

ERT

Ben skunk2 buldum bunun tepelerıne baktım oyle Xyz'deki gibi ayar kısmı goremedım sanırım yok :S zaten varsa hemen alıcam ayar ozellıgıne kafam takıldı .. yada dıyorum ıkıncı el temız alıyım ayar ozellıgıde olsun bu ayar ozellıgı yedı bıtırdı kafamı..

I LOVE JDM

tamam ozaman bana bı coıl sprıng ayarlayalım :) bı arastırma yaparsan sewınıırm.ben aradım ama bulamadım. bılgılendırdıgın ıcın tskr ederım

fsunnetci

Ben skunk2 buldum bunun tepelerıne baktım oyle Xyz'deki gibi ayar kısmı goremedım sanırım yok :S zaten varsa hemen alıcam ayar ozellıgıne kafam takıldı .. yada dıyorum ıkıncı el temız alıyım ayar ozellıgıde olsun bu ayar ozellıgı yedı bıtırdı kafamı..
Kafayı yedirtecek cinsten bir özellik ama bunu bil:)..ikinci el bile alsan işini görür çünkü ikinci el alcağın orjinal coilover lar emin ol Namiştein Nizamettin abiden alcağın coiloverlardan daha iyidir. Eğer hassasiyete önem veren birisi isen yani arabanın yürür aksamını çok düşünen birisi isen ve de aracını her türlü yol şartlarında kullanan biri isen sana tavsiyem kesinlikle ayarlı Coilover al.TeamHonda buluşmalarında benim arabayı görürsen gel ve olayı daha yakından gör senin için çok daha görsel olur ve daha iyi anlarsın ne demek istediğimi..

fsunnetci

tamam ozaman bana bı coıl sprıng ayarlayalım :) bı arastırma yaparsan sewınıırm.ben aradım ama bulamadım. bılgılendırdıgın ıcın tskr ederım
Bu coilspringlerin sıfır fiyatı 300TL ama ikinci elini 150 tl ye bulabiliyorsun..internetten araştırırsan ikinci elini bulabiliyosun diğer forumların satılanlar bölümünde de olabiliyor araştırma yaparsan bulursun sanırım.Ya da sıfır alcaksın beklemek istemiyorsan..

ERT

Kafayı yedirtecek cinsten bir özellik ama bunu bil:)..ikinci el bile alsan işini görür çünkü ikinci el alcağın orjinal coilover lar emin ol Namiştein Nizamettin abiden alcağın coiloverlardan daha iyidir. Eğer hassasiyete önem veren birisi isen yani arabanın yürür aksamını çok düşünen birisi isen ve de aracını her türlü yol şartlarında kullanan biri isen sana tavsiyem kesinlikle ayarlı Coilover al.TeamHonda buluşmalarında benim arabayı görürsen gel ve olayı daha yakından gör senin için çok daha görsel olur ve daha iyi anlarsın ne demek istediğimi..

tamam abı bulusmalara gelmıyorum ama gelırsem gorusuruz inşallah aracı her sartda kullanmıyorum tek kişi kullandıgım araç , Skunk2 Almaya karar verdım suan ıtıbarı ıle dıgerlerı cok cok yuksek cunku fıyatları.. Bayramdan sonra inşallah gidip skunk2 alacagım..

zedrix

coıl sprıng bende kullandım sıfırı 250-300 arası
yay kısmı cok kısa arabayı basıncada kutuk gıbı gıdıyorsun yolda ben hb si ıcın kullanmıstım
senın aracın daha genıs ve sedan konfordan benım kadar tavız vermeye bılır
duz temınde arac ok gıbı oluyor ama vıraj ıcınde yolda hafıf kota dusmaları vs varsa hafıf hafıf salıyor aracı ozellıklede arkadan
coıl yerıne yay tak derım ben onler 6 cm arkalar 4 ısını gorur
ha coıl over set alacaksan al ama fıyatı ortada
bu arada namıstaın guvenılır ve yıllardır bu ısın ıcınde olan adamlardır
www.namistain.com
benım aracta burada basıldı...

bu arada potak a selam
her konusmada yazıyorum ama :)

Time-R

• Ziyaretçi
kanka naptin coilover cok pahali, coil springs al amortisorleri sertlestir bitsin olay, benim onceki si'de sadece coilsprings vardi, amortisorler bile sertlestirilmemisti, ama zipliyor mu, ewt.

I LOVE JDM

kanka sprıngte bulamıorum kı .bulsam takıcamda yok işte

I LOVE JDM

ıletirim zedrix :) fıkırlerın ıcın tskr ederım.pekı nekdra patladı bu iş ozlelden msj atarsın sewınırım.

I LOVE JDM

guncellllllllllllllllll

poşetçay

• Ziyaretçi
coil spring bende var 270tl ye weririm

I LOVE JDM

en son ne olur...pekı ıntagraya uyarmı.ben bırınden daha almıstım uymamıstı

poşetçay

• Ziyaretçi
uyar uymazsa mal bnmdir 250son oluru

fsunnetci

Ynt: integra için coilover amortisor yay set takımı bulabılırmıyım? yardım
« Yanıtla #23 : Aralık 08, 2009, 10:39:27 ÖÖ »
güzel fiyat bence olmazsa mal benimdir diyor..müşteri memnuniyeti var daha ne istiyorsun:)

I LOVE JDM

Ynt: integra için coilover amortisor yay set takımı bulabılırmıyım? yardım
« Yanıtla #24 : Aralık 08, 2009, 11:48:40 ÖÖ »
biz anlastık ya arkdsla :) mal gelsın bana hbr verıcek