Gönderen Konu: Honda Civic 1.6 İES 2000 Model İçin aranan bazı parçalar.  (Okunma sayısı 1731 defa)

progress

Arkadaşlar merhaba,yağ filtresi arıyorum aracım için,aracı çalıştırıp kullanmaya başladığım anda yağ akıtmaya başladı.Şu an kullanım dışı aracım.Orjinal veya çıkma fiyatları nedir.Maslak oto sanayi de olursa üyü olur.Emirganda oturuyorum.Birde direksiyon klipsi gibi bişimiş o kopmuş galiba,şimdilik aciliyeti olanlar bunlar.Direksiyon için n olduğunu emin olduktan sorna sorayım.Ama şimdilik yağ filtresi akıtıyor en büyük aciliyet bu.Yan sanayi istemiyoum.

progress

Ynt: Honda Civic 1.6 İES 2000 Model İçin aranan bazı parçalar.
« Yanıtla #1 : Eylül 07, 2010, 02:43:47 ÖÖ »
İlginç koca forumda bunun ne kdr olduğunu söyleyebilcek biri yokmu yahu ?

powerbymugen

« Yanıtla #2 : Eylül 07, 2010, 03:06:44 ÖÖ »
neden kimse  cevap vermiyor  bilyormusun  herkez  senin  taş..  geçtigini sanıyor  aksarayda  hangi  parçacıya  yada  maslakta  hangi  japoncuya   girersin  gir  yag  filtresi  var  6  ytl den  10  ytl  kadar  var  bir çok araçla  hondanki    parcatreni.com otoyedekparca.com   gibi  sitelerdede  10  ytl    direksiyon klipsi  diye  bir  terim  yok   direksiyon kayışı  kopmuştur  arabanının direksiyonu  hidrolikligini  kaybetmiştir  agır  dönüyordur  onunda  fiyatı çin işi 15  ytl  dayko yada mitsuba  yada  continentel  alırsın 20  lira  birde  yag  filtresinden akıtmaya  ne  yalan söleyim ilk  defa  duydum  karter  çontasından yada  krank  keçelerinden atıyor  olmasın yagı....
« Son Düzenleme: Eylül 07, 2010, 03:07:39 ÖÖ Gönderen: powerbymugen »

serdar_ay

« Yanıtla #3 : Eylül 07, 2010, 09:38:04 ÖÖ »
kardeşim yağ filitresi dediğin 7 tl bişey orjinalle yan sanayi olması bişey değiştirmez zaten sorduğunda çoklk basit bişey ama kimsenin cvp vermemesi enteresan evet
ama sen maslek sanayiye gir orda herşeyi rahatlıkla bulursun yağ filitresi sıfır alınması gereken bişeydir ve ucuzdur sanayide bir parçacıdan bu işlerini halledebilirsin

progress

« Yanıtla #4 : Eylül 07, 2010, 04:02:13 ÖS »
Teşekkürler bilgiler için, taş.. geçme durumu yok,28 yaşında adamım oyun oynamaya gelmedim buraya,kimsede öyle algılamasın.Sadece bu tip işlerin profu babamdır,ama onda pek bişi sorulmuyor bende kendim bulayım dedim.Nitekim maslakda tüm sorunlar çözüldü.Yağ filtresi değilmiş ztn sorun farklı bi yerden kaynaklanıyormuş,hallettiler değişti.Hani bişi soracaksam ilk önce burdan bilenler fiyat yazsın ki bende evden ona göre çıkayım dedim.Mesela şimdi ikinci iş lastik balatalarını ve disklerini değiştirmek istiyorum.diskler hiç değişmedi balatada bitiyor.Bunları sorarken de bilenlerin işde kalkıp abi bak bu iyidir al şunlara da bulaşma gibi yorumlarını görmek için yazıyorum,hani deneyimler doğrultusunda.Kalkıp maslak gidince mutlaka bulursun tabi.O zaman foruma ndn üye oluyorsun der millet.Amaç burdan kullanıcıların fikirlerinide öğrenip almak.Mesela biz kardeşimle şimdi balata baktık,balatalar için BOSCH alalım dedik,hani iyi diye biliyoruz,diskler içinde BOSCH dedik ama bu bizim fikrimiz.İçinizde daha iyi olduğunu düşündüğünüz marka varsa onlarıda bilelim.Brembo markasını gördük birde,fiyat yüksek ama üst seviye bir diskmiş sanırım.F1 de falan kullanılıyor mesela.

Adem YILMAZ

« Yanıtla #5 : Eylül 07, 2010, 04:41:25 ÖS »
Biraz araştırınca oluyor galiba :d

serdar_ay

« Yanıtla #6 : Eylül 13, 2010, 10:48:48 ÖÖ »
walla kardeşim illaki güzel istiyorsan hava kanallı disk al zaten balatalarınıda ona göre verecekler standarttır çünkü biraz para tutar ama süper bir fren sistemidir aradığın parçaları arananlar kısmına yaz birilerinde muhakkak vardır satılan kısmındanda bulabilirsin sen sorunun ne olduğunu yazdığın sürece cevap verilecektir konuyu ayrıntılı bir başlık içinde yazarsan kesinlikle sana fikir verecek çok arkadaşımız var burda emin ol ama sen ilk olarak ne istediğini bilmelisin standartmı i,stiyorsun yoksa sağlam bi spor fren mi =???